Thomo Manno festivalyje viešės Vokietijos knygos premijos laureatas

Thomo Manno festivalyje viešės Vokietijos knygos premijos laureatas

Nidoje tęsiasi 16-asis tarptautinis Thomo Manno festivalis "Pavergtas protas". Ketvirtadienį festivalio programoje dalyvaus vokiečių rašytojas, 2011 m. Vokietijos knygos premijos laureatas Eugenas Ruge.

Th. Manno memorialiniame muziejuje vyks svečio debiutinio romano "Blėstančios šviesos laikais ("In Zeiten des abnehmenden Lichts") skaitymai ir pokalbis su autoriumi.

E. Ruge rašo daugiau kaip dvidešimt metų, tačiau labiausiai garsėja kaip dramaturgas. 2011 m. rudenį jo debiutinis romanas netikėtai pelnė Vokietijos knygos premiją. Kai jam buvo skirta ši premija, rašytoją pažinojo tik teatralai, tačiau šeimos romanas "Blėstančios šviesos laikais" aplenkė kitus penkis "trumpojo sąrašo" romanus.

E. Ruge gimė 1954 m. Urale, į Gulagą deportuotų vokiečių šeimoje. Studijavo matematiką Humboltų universitete Vokietijoje. 1988 m. pabėgo iš Rytų Vokietijos į Vakarus, dirbo dokumentinio kino studijoje DEFA. Daugiausia rašė teatrui ir radijui, vertėjavo. Šiuo metu gyvena rytinėje Vokietijos dalyje - Riugeno saloje ir Berlyne.

Romanų srityje E. Ruge - vėlyvas debiutantas. Būdamas 57-erių jis parašė savo gyvenimo istoriją, kuri galėtų būti ir tipiškos socialistinės šeimos nuosmukio istorija.

Pasak literatūros kritikų, rašytojo epochos romanui būdinga paprasta ir aiški kalba. Būdamas matematikas E. Ruge išsiugdė gebėjimą labai paprastai perteikti daugialypį ir sudėtingą turinį. Gamtos mokslai padėjo jam išlavinti vaizduotę ir erdvinį matymą bei, kaip teigė rašytojas viename interviu, daugiau kaip trejus metus brandinti galvoje šeimos romano struktūrą.

Th. Manno festivalyje E. Ruge vieši Gėtės (Goethe) instituto Vilniuje kvietimu.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder