Vieta, kur kasdien švenčia kultūra

Vieta, kur kasdien švenčia kultūra

Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės biblioteka - ne tik uostamiesčio knygų mylėtojų antrieji namai, bet ir dinamiškas kultūros įvykių centras. Už tai, kad čia beveik kasdien vyksta dvasingi, įsimenantys, prasmingi ir, beje, nemokami renginiai, įstaigos vadovas Juozas Šikšnelis nominuotas "Meniškos sielos" apdovanojimui šiųmečiuose Metų klaipėdiečių rinkimuose.

Bibliotekoje susitikimas veja susitikimą: aktualiausi įvykiai - "Novelės rudens" renginiai, poeto, nacionalinės premijos laureato Donaldo Kajoko viešnagė. "Kiekvieną dieną darbe yra šventė", - šypteli beveik 40 metų čia plušantis ir kelerius metus direktoriaus pareigas einantis J. Šikšnelis. Įstaigoje, baigtoje rekonstruoti 2008-aisiais, per metus surengiama daugiau kaip 300 renginių: koncertų, parodų, knygų pristatymų, susitikimų, kūrybos vakarų, apdovanojimų teikimo ceremonijų...

"Į bibliotekos rekonstrukciją sudėti dideli pinigai. Man atrodo, kad toks vertingas objektas neturėtų būti vien siauros specializacijos knygų "keitykla", laisvalaikio skaitinių bei mokymosi vieta.

Biblioteką įsivaizduoju kaip erdvę, kuri trauktų viskuo: meno kūriniais, kabančiais ant sienų, turiningais renginiais, galų gale, kaip mėgstama sakyti, savo aura, - vardijo pokalbininkas. - Reikia siekti, kad ji taptų šventove visiems, nepriklausomai nuo religinės konfesijos, gyvenimiškų pažiūrų bei individualaus skonio; tai - be galo sudėtingas kelias, kuriam įveikti neužteks vienos kartos, tačiau svarbu turėti tikslą."

Vykdydama savo misiją, biblioteka pritraukia ir naujų skaitytojų. "Daugelis tų, kurie ateina pasveikinti bičiulį ar giminaitį čia surengto parodos atidarymo proga, vėliau sugrįžta į biblioteką jau kaip skaitytojai", - sakė J. Šikšnelis.

Šiemet į bibliotekos istoriją įrašytas ne vienas svarbus faktas. Jai saugoti perduotas vertingas AdM archyvas, ilgus metus rinktas ir kauptas išeivių iš Klaipėdos krašto.

Kitąmet jis atvers savo lobius uostamiesčio gyventojams: prisidėdama prie Klaipėdos gimtadienio, biblioteka ketina imtis naujos veiklos krypties ir propaguoti archyvo medžiagą parodomis bei kitokiais būdais. "Archyve - gausybė dalykų, kurių Klaipėda nėra mačiusi", - intrigavo bibliotekos vadovas.

Rudenį biblioteka įgyvendino dar vieną projektą - įkūrė Atvirą erdvę jaunimui, kurioje galima vartyti knygas, klausytis muzikos, žiūrėti filmus ir bendrauti.

"Nuosekli ir nuolatinė veikla - visų mūsų darbuotojų nuopelnas, - akcentavo 92 asmenų kolektyvui vadovaujantis direktorius. - Kartais mano vaidmuo apsiriboja idėjos palaiminimu. Manau, svarbu yra ne tik siūlyti pačiam, bet ir leisti inicijuoti kitiems, neuždrausti, neužgniaužti sumanymų. Ir paprastai tai duoda puikių rezultatų."

Sidebar placeholder