Festivalio pabaigai – lietuviškiausia šeimos istorija

Festivalio pabaigai – lietuviškiausia šeimos istorija

Visą vasarį Žvejų rūmuose vyksta IX šalies teatrų festivalis vaikams ir jaunimui „Jaunatis“. Klaipėdos žiūrovams naujausius spektaklius jau parodė Keistuolių teatras, „Teatro klubas“, Jaunimo miuziklo teatras, „Labaiteatras“, pantomimos teatras „A“ ir Gliukų teatras. Festivalio finiše – dvi itin lietuviškos istorijos: viena vaikams, kita – brandesnio amžiaus žiūrovams.

Šeštadienį (vasario 27 d. 18 val.) laukia pažintis su pirmąkart Klaipėdoje vaidinsiančia jauna kauniečių trupe „Teatronas“, kuriančia nuo 2009 metų. „Vienos dalies mėginimas pamilti pagal Žemaitės kūrybą“ – taip teatras anonsuoja savo spektaklį „Marti‘. Ši interpretacija susideda iš kaleidoskopinių vaizdelių: straipsnių, asmeninės kūrėjų patirties, Žemaitės kūrybos ir papildomos literatūros. Pačios autorės čia likę labai nedaug – Žemaitė tėra įkvėpimo šaltinis, kurio pagrindu kūrėjai bando suvokti ir su žiūrovais diskutuoti, kaip tradicinis, viešojoje erdvėje apibūdinamas lietuvis mato pasaulį. Jaunatviška kalba spektaklis užduoda klausimus: Kodėl pamilus reikia vesti? Kodėl reikia pamilti? Kur slypi mūsų „kaimietiškumas“? Kas yra „vyriškumas/moteriškumas“ ir ar reikia tai specialiai išskirti? Kas yra mūsų „princas ant balto žirgo“ – gal jo tiesiog nėra? Gal viskas yra gerai? Gal mes gyvename gerai?...

„Dažnai žmonės nebežino, kuriai grupei galėtų save priskirti - lietuviams, europiečiams, (ne)priimantiems pabėgėlius, aktyvistams, prisitaikėliams... Juk kultūringi žmonės negali savęs apriboti, priskirdami konkrečiai grupei. Todėl esame viskas ir kartu niekas, nebeturime savo pozicijos“, - kalba režisierius Gildas Aleksa. Spektaklyje vaidina Milda Naudžiūnaitė, Džiugas Kunsmanas, Renida Baltrušaitytė, Valerijus Kazlauskas ir Erika Uktverytė.

Festivalis sekmadienį (vasario 28 d. 12 val.) baigsis premjera – teatras „Lino lėlės“ režisieriaus ir aktoriaus Lino Zubės asmenyje paseks lietuvišką, gal ne visiems žinomą, pasaką „Alesiutė“. Tai pasakojimas apie mergaitę, kuri neturi jėgos atsispirti pagundoms ir neišsaugo tyrumo. Ji atiduoda vilkui Dangaus dovaną – aveles ir kasdien vis labiau grimzta į melą ir išsisukinėjimus. Atidavusi aveles, mergaitė kaip niekur nieko šukuoja galvelę, tvarko namelius. Taip ji įtikinėja save, kad viskas liko kaip buvę ir meluoja Dangaus Tėvams. Per savaitę prarastoms avelėms susigrąžinti reikia sekmadienio, kad apie vidurdienį atėjęs vilkas sudegtų Dangaus tėvų uždegtoje žarijų duobėje, o avelės galėtų grįžti pas Alesiutę.

Bilietus į festivalio „Jaunatis“ spektaklius platina Žvejų rūmų kasa ir „Tiketa“.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder