Giruliuose pasirodė "Debesuota su pragiedruliais"

Giruliuose pasirodė "Debesuota su pragiedruliais"

Šiltai vasarišką rugpjūčio 21-osios popietę Giruliuose, Klaipėdos miesto viešosios bibliotekos Girulių filialo kiemelyje, vyko „Popietė ant žolės“. Klaipėdiečius ir miesto svečius sukvietė naujo, jauno ir energingo medinių pučiamųjų instrumentų kvinteto „Debesuota su pragiedruliais“ koncertas.

Šis koncertas - tai sintezė dviejų vasariškų projektų. „Popietė ant žolės“ – prieš paskutinis Klaipėdos miesto viešosios bibliotekos kultūrinių vasaros renginių programos „Pėdink į Girulius 2013“ renginys, o kvinteto koncertas – jau įsibėgėjusio Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro XVI tarptautinio operos ir simfoninės muzikos festivalio „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“ dalis.

Klasikinė muzika gamtoje

Giruliuose susirinkę klausytojai mėgavosi klasikos muzika. Dėmesys buvo skirtas gamtai ir poilsiui. Koncerto vedėja Edita Lubickaitė kvietė klausytojus prisiliesti prie žolės, pauostyti gėlės žiedą, atsigulus stebėti žvaigždes, kad skubančios kasdienybės verpetuose žmonės galėtų atsipalaiduoti, prisileisti prie gamtos. O tai padaryti buvo galima sėdint ant žolės ir klausantis pučiamųjų instrumentų muzikos.

„Popietėje ant žolės“ netrūko ramių ir lyriškų melodijų, buvo galima pajudėti išgirdus polkos melodijas. Mažuosius klausytojus šokti paragino A. Dich „Molboens‘o polka. Tai ištrauka iš „Devynios linksmos pasakėlės apie išminčių iš Mols miesto“.

Naujas kolektyvas

„Debesuota su pragiedruliais“ – tai naujas medinių pučiamųjų instrumentų kvintetas Klaipėdoje. Kolektyve fleita groja Vilma Lenkštaitė, obojumi – Laura Kasinskaitė, klarnetą pučia Paulius Ščeponavičius, valtorną – Mindaugas Paškauskas, o fagotu klausytojus džiugina Kęstas Taujanskas.

Pasak muzikanto Mindaugo Paškausko, kolektyvas susibėgo prieš porą metų. Draugai nutarė, kad reikia pradėti groti kvintetu, nes Klaipėdoje šioje srityje nuobodoka. Tačiau susibėgę prieš porą metų, publikai prisistatė dar visai neseniai. Paklaustas apie kvinteto pasirinktą repertuarą, Mindaugas Paškauskas šyptelėjo: „Mūsų repertuare daugiausia klasika, tačiau turime ir polkų, ir vaikiškų gabaliukų“.

Taigi saulėtą ir giedrą trečiadienio popietę Giruliuose kiekvienas galėjo išsirinkti širdžiai mielą melodiją, atsipūsti, pagulėti ant žolės ir pasidžiaugti besibaigiančia vasara.

Sidebar placeholder