Palangos "Ramybėje" - bliuzo ritmai bamileke tarme

Palangos "Ramybėje" - bliuzo ritmai bamileke tarme

Sekmadienio vakarą Palangoje jau trečią kartą viešėjo pasaulyje pripažįstamas bliuzo atlikėjas Rolandas Tchakounte. Šis originalus atlikėjas savo kūryboje sėkmingai maišo afrikietiškas tradicijas, jį paveikusių amerikiečių bliuzo atlikėjų įtaką bei išskirtinumą suteikiantį dainavimą gimtąja bamileke tarme.

R. Tchakounte atliekamas bliuzas - gilus, subtilus, intymus, asmeniškas. Nors jis dainuoja gimtąja kalba, tačiau meistriškai susiliejantys žemi boso garsai bei aštrūs gitaros tonai atskleidžia šios muzikos reikšmę ir suvirpina sielą. Rolando muzika - tai "laukinė melodija", kurioje atsispindi visa jausmų gama, varijuojanti nuo liūdesio iki džiaugsmo. Naujausiame albume "Ndoni" jis ne vien išlieja sielvartą, bet ir atskleidžia prigimtinį afrikiečių džiaugsmą - dainuojama apie juoko galią, laisvę ir viltį.

Didžiausią muzikinę įtaką atlikėjui turėjo Johnas Lee Hookeris - jo singlas "Crawling Kingsnake" padarė tokį didelį įspūdį, kad jį išgirdęs R. Tchakounte teturėjo vieną svajonę - tapti bliuzo atlikėju. Šis ir gimtąja kalba dainuoti įkvėpęs bliuzo meistras Ali Farka Toure smarkiai prisidėjo prie to, jog R. Tchakounte dabar yra lyginamas su tokiais atlikėjais kaip Robertas Johnsonas,Edmore'as Jamesas, Muddy's Watersas, Charlie's Pattonas.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder