Prieš skrydį per Atlantą – "Godos" Klaipėdoje

Prieš skrydį per Atlantą – "Godos" Klaipėdoje

Gegužės 13 d., Klaipėdos dramos teatro scenoje įsisuks šokis. Klaipėdiečius Kauno šokio teatras „Aura” kvies į naujausio šokio spektaklio „Godos” premjera. Šis dviejų dalių spektaklis – vienas džiuginančių, metus trukusio bendro lietuvių ir norvegų projekto rezultatų.

Padėkos ir aukščiausi įvertinimai

Prieš savaitę Kauno dramos teatre įvykusioje spektaklio premjeroje dalyvavusi Kultūros ministerijos atstovė Anastasia Dichtiar Giškevič perdavė Kultūros ministro Šarūno Biručio laišką, kuriame išreikšta ypatinga padėka spektaklio choreografėms už nuostabius tarptautinio projekto rezultatus. Spektaklio kūrėjus sveikino ir Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Sigitas Šliažas: „Kas kartą, eidamas į „Auros“ spektaklius, tikiuosi kažko naujo ir įspūdingo. Ir niekuomet nenusiviliu, kaip ir šį kartą. Spektaklis „Godos“ vertas aukščiausių teatrinių apdovanojimų.”

Godoja trys choreografės

Pirmąją spektaklio dalį Kauno šokio teatro šokėjai kūrė Norvegijoje su chorografėmis Pia Holden ir Anne Ekenes. Antroji dalis gimė Lietuvoje – su choreografe B.Letukaite. Kūrėjus jungė tik tema, tad abi spektaklio dalys – visiškai skirtingos. Po ilgų svarstymų, pokalbių ir diskusijų, ką reiškia jau nunykęs archaiškas žodis „godos“ – choreografės pasinėrė į Osle ir Kaune vykusį kūrybinį procesą.

Nors norvegų kalboje žodžio „godos“ atitikmens nėra, kūrėjoms sėkmingai pavyko atrasti sąsajas ir jungtis su lietuviškaja moterų kultūra – besiskiriančia nuo norvegių istorijos ir, visgi, labai panašia.

P.Holden ir A.Ekenes gilinasi į moters pirmapradiškumo paieškas, kupinas nostalgiško praeities ilgesio, moterį suvokiant kaip sielos vartų sergėtoją. Lietuviškosios dalies inspiracija (chor. B. Letukaitė) tapo gaivališka praeitis ir jos atspindžiai šiandienos žmoguje. Antrojoje spektaklio dalyje matome labiau futuristinę – ateities viziją, su praeities ataudais.

Profesionalų tandemas

Muziką spektakliui sukūrė kompozitorius Antanas Jasenka, ilgametis B. Letukaitė kūrybinis bendražygis. Kūrėjai puikiai jaučia vienas kito vibracijas, tad jų tandemas ne atsitiktinai duoda geriausius rezultatus. 2015 m. geriausiu metų spektakliu tapęs B.Letukaitės spektaklis „Padaryk iš manęs jugiklį“, atnešė „Fortūnos“ apdovanojimą ir kompozitoriui A.Jasenkai.

Talentingai sukurta muzika suteikia sparnus minčiai, skrydį vaizduotei ir atgaivina tai, kas negyva, perkelia ten, kur nebeįmanoma nukeliauti. Būtent tokia A.Jasenkos muzika – nunešanti į praeitį ir į praskleidžianti ateities šydą.

Spektaklyje naudojamos menininko Sauliaus Paliuko sukurtos video projekcijos,. Jose virpa stilizuoti močiučių austų juostų raštai, persikeliantys ir į choreografiją ir subtiliai ją papildantys.

Spektaklio pasaulyje susipina praeitis, dabartis ir ateitis, susitinka moteriškas jausmingumas, paslaptingos mitologijos būtybės ir futuristinio pasaulio vizijos. Subtiliai užsimindami apie lietuvių mitus ir legendas, šokėjai juda raštais ir formomis, ritmu primenančiu audimo staklių taukšėjimą. Prie šių staklių prisėda godojantis šiandienos žmogus, kurio išausta juosta tokia kaip gyvenimas: marga mintimis, kokie mes esame dabar ir kokiais tapsime netolimoje ateityje.

„Godoms“ jau triskart bisavo išlepusi Florencijos publika, o birželį – „Godos“ skries per Atlantą į Sietlą, į tarptautinį šokio festivalį „Beyond the Treshold“, kur foto akimirka iš spektaklio tapo šio festivalio afišos veidu. Jau gautas ir dar vienas kvietimas spektaklį rodyti Turine, planuojamos kito sezono gastrolės.

Kauno šokio teatro „Aura” PREMJERA „Godos”

Gegužės 13 d. 18 val. Klaipėdos dramos teatre.

Bilietus platina Klaipėdos dramos teatro kasa ir Tiketa.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder