10 nešvariausių daiktų jūsų biure

10 nešvariausių daiktų jūsų biure

Daugelis iš mūsų rūpinasi, kad namai būtų apsaugoti nuo bakterijų, švarūs ir tvarkingi. Tačiau kaip dėl vietos biure, kurioje mes praleidžiame 40 valandų per savaitę?

Valymo paslaugas teikiančio Hassle.com tinklalapio darbuotojai uoliai dirbdami atskeidė biure esančius pačius nešvariausius daiktus. Jie sudarė sąrašą, kuris privers jus griebtis rankų dezinfekcinės priemonės.

Vandens aušintuvas                                        

Atrodo, kad tai puiki vieta ne tik pabėgimui nuo rašomojo stalo bet ir biuro ,,politikos“ aptarimui. Dėja, vandens aušintuvas tai visų pavojingiausių bakterijos rūšių magnetas.

Anot Visuomenės Sveikatos Asociacijos, vandens čiaupas 1 kv. colyje vidutiniškai sukaupia apie 2,7 mln. mikrobų.

Biuro šaldytuvas

Grįžtate namo biuro šaldytuve palikę „išsinešimui“ skirtas maisto pakuotes, jogurto indelius ir pašvinkusius sumuštinius.

Tokioje aplinkoje bakterijos klesti, todėl biuro šaldytuvas tūrėtų būti valomas kas dvi dienas. Ypatingai tada, kai 1 kv. centimetre vidutiniškai telpa apie 7 850 bakterijos kolonijų.

Mikrobangų krosnelė

Priklausomai nuo biuro dydžio, mikrobangų krosnelė gali būti naudojama kiekvieną dieną apie 30 kartų.

Potencialų pavojų sveikatai gali sukelti maistas užtiškęs ant mikrobangų krosnelės vidinio paviršiaus. Tokiu būdu bakterijos pradeda veistis, kadangi jų dauginimuisi reikia tik šilumos, maisto ir drėgmės.

Muilo dozatorius

Išgėrę rytinės kavos, nuejote į tualetą ir nusiplovėte rankas naudodami muilo dozatorių, nepagalvoję, jog jis gali būti užterštas.

Arizonos universiteto tyrimai įrodė, kad ketvirtadalis biuro dozatorių yra užteršti fekalinėmis bakterijomis. Viskas gerai, jeigu kruopščiai plaunate rankas.

Dėl atsainaus rankų plovimo, mažėja atsparumas infekcijoms.

Rašomasis stalas

Ant rašomojo darbo stalo yra daugiau nei 10 mln. mikrobų. Tai reiškia, kad stalas sukaupia 400 kartų daugiau bakterijų nei klozeto dangtis.

Kad išsaugotumėte sveiką ir švarią darbo vietą, kartą per savaitę nuvalykite stalą su antibakterine šluoste ar priemonėmis, kurių sudetyje yra acto.

Kompiuterio klaviatūra

Klaviatūros visiems žinomos kaip bakterijų „kaupėjos“, ypač tada, kai mes nuolat 8 valandas per dieną spaudžiame tuos pačius klavišus.

Tokioje palyginti mažoje erdvėje, 1kv. colyje, kaupiasi daugiau nei 3 295 bakterijos, kurioms susidaryti leido klaviatūroje likusios odos ląstelės, prakaitas ir maisto likučiai. Norint atsikratyti bakterijų, kas savaitę išpurtykite ir nuvalykite klaviatūra su kiek drėgna šluoste.

Kompiuterio pelė

Kompiuterio pelė, kuri 8 valandas per dieną yra minkoma jūsų rankos, susiduria su greitai besikaupiančiomis bakterijomis, gautomis iš prakaito, dulkių ir maisto likučių.

10 procentų visų biuro darbuotojų pripažįsta, kad niekada nėra jos valę. Tyrimai rodo, kad kompiuterio pelė 1kv. colyje sukaupia apie 1 676 mikrobus, tuo tarpu kai klozeto dangtis turi tik mažą dalelę šio skaičiaus!

Spausdintuvas ir kopijavimo aparatas

Spausdinimo ir kopijavimo aparatas yra vidutinškai paliečiamas iki 300 kartų per dieną, ypač jo mygtukai ar „touchpad“ jutiklinis kilimėlis. Tai puiki vieta veistis sveikatai pavojingoms bakterijoms. Norėdami jų atsikratyti, prieš kiekvieną naudojimą paprasčiausiai nuvalykite spausdintuvo paviršių ir jo klaviatūrą su kompiuterio valymui skirtomis servetėlėmis.

Ausinės

Normalu matyti kolegas dalijantis ausinėmis. Tačiau prieš kiekvieną naudojimą turėtumete pagalvoti, kad protingiau būtų susirasti savąsias ir pradėti jas labiau saugoti ateityje.

Po vienos valandos ausinių naudojimo, bakterijų gali padaugėti 700 kartų, nes jos greitai plinta dėl plaukų pluoštų, ausų sieros ir prakaito. Ausinių skolinimasis gali sukelti veido ir ausų bėrimus.

Rašiklių graužimas

Vėl skolinimasis gali būti problema tiems, kurie turi blogą įprotį graužti pieštukus ar rašiklius. Jie visą dieną yra liečiami mikrobinių rankų, kurios galbūt net nebuvo jūsų. Taigi, jeigu graužiate rašiklius, bakterijos ir bjaurus mikrobai patenka į jūsų burną.

1 iš 5 biuro darbuotojų pripažįsta, kad graužia rašiklius. Dėl to, turėtumete vengti juos skolintis iš kolegų!

baldai biurui

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder