13 prietarų apie pinigus – pasitikrinkite, kuriais vadovaujatės
13 prietarų apie pinigus – pasitikrinkite, kuriais vadovaujatės

Būtų tikrai šaunu (ir modernu), jei su kiekvienu gegutės „ku-kū“ mūsų banko programėlėje suktųsi augantys skaičiai banko sąskaitoje. Deja, ne prietarų laikymasis, o kasdienis darbas racionalūs sprendimai atneša mums finansinę gerovę. Apie tai, kaip vadovo paprašyti didesnio atlyginimo, galėsite paskaityti čia, o žemiau pateikiame 13 prietarų apie pinigus. Vieni bus gerai pažįstami, gal ir praktikuojami, kiti – dar tikrai negirdėti ir neišmėginti.

Išgirdus kukuojant gegutę, žvanginkite monetas – praturtėsite

Toks verslo planas investuotojų tikrai nesužavėtų, tad ir praturtėti juo vadovaujantis būtų sudėtinga. Geriausia išgirdus gegutę pasimėgauti gamtos apsuptimi, atsipalaiduoti. Skirdami pakankamai laiko poilsiui galime būti ir efektyvesni darbuotojai, o ilgainiui tai turėtų nešti ir finansinę naudą.

Jei automobilį apdergė paukščiai – bus pinigų

Jei šis prietaras pildytųsi, visos stovėjimo aikštelės būtų įrengtos parkuose. Tačiau prietaro realybė kitokia – jei automobilį gerokai apdergė paukščiai, teks išleisti pinigų automobilių plovykloje.

Šluotą namuose laikykite tik šeriais į viršų, kitaip iššluosite pinigus iš namų

Jei pinigų nelaikome ant žemės ar po kilimais, greičiausiai jų neiššluosime. Apskritai, santaupas geriausia įdarbinti protingai investuojant, taip sudarysime galimybę joms „augti“.

Prie namų po kilimėliu padėkite centų, kad pinigai į namus ateitų

Jei laikysite pinigus po kilimėliu, labai tikėtina, kad jais susidomės ilgapirščiai, o ne fortūna ar aitvaras

Neskolinkite pinigų pirmadieniais ir sekmadieniais, kitaip skolininkas jų negrąžins

Kaip sureaguotumėte, jei pirmą savaitės dieną dėl paskolos kreipęsi į banką išgirstumėte, kad pirmadieniais ši paslauga neteikiama? Turbūt tikėtumėtės daugiau racionalumo. Finansiniuose klausimuose racionalumas yra raktas į efektyvius sprendimus. Todėl tiek skolinti, tiek skolintis verta vadovaujantis šaltu protu ir paskolos sutartimi, o ne kalendoriumi.

Tikėkite, kad esate verti didelių pinigų, ir jie jus susiras

Optimizmas, žinoma, dar niekam nepakenkė, tačiau pinigai nevaikšto ieškodami, kieno piniginę papildyti. Juos uždirbame ir išleidžiame patys. Tiesa, pinigus taip pat galime ir laimėti ar paveldėti, tačiau tai nėra lėšos, kurios atsiranda iš tikėjimo ar dėl talismano kišenėje. 

Darbo užmokesčio ar kitų pajamų negalima išleisti pirmąją jų gavimo dieną

Visą atlyginimą išleidus per vieną dieną sėkmingo mėnesio iki kitos algos tikėtis būtų tikrai sudėtinga. Tai veikiau ne prietaras, o racionalaus finansų valdymo tiesa.

Negalima iš loterijoje laimėtų pinigų pirkti naujo bilieto

Loterija – tai investicija su labai prasta istorine grąža ir maža tikimybe laimėti. Geriau bilietui skirtą sumą pasitaupyti arba azartą išnaudoti patikrintiems investavimo būdams, o ne įstrižainių ir kampų braukymui ar bilietėlio nutrynimui moneta. 

Jei iš piniginės iškrito monetos, rinkite jas tik dešine ranka

Svarbiausia ant žemės pabirusius pinigus surinkti. Efektyviausia tai daryti abiem rankomis,  tuo pat metu atidžiai apsižiūrint, ar visus pinigus susikrovėme atgal į piniginę ar kišenes.

Nedėkite rankinės, kurioje yra piniginė, ant žemės – prarasite pinigus

Vertingus daiktus iš tiesų geriau saugoti ir nepalikti netinkamose vietose. Tik taip būsime tikri, kad išvengsime netikėtų išlaidų dėl užmaršumo ar vagystės. Tačiau tai, kaip ir kur iš mūsų piniginės iškeliaus pinigai, labiausiai priklauso nuo mūsų pačių.

Prieš įžengiant į naują būstą reikia numesti priešais save sidabrinę monetą 

Tiek įsigijus būstą, tiek ir kitais atvejais mėtyti pinigus, o ypač kolekcines sidabro monetas neatrodo gera mintis. Naujakurių dar laukia įsikūrimo, būsto išlaikymo išlaidos, tad švaistytis pinigais nereikėtų.

Nešvilpauk – nebus pinigų 

Švilpavimas savaime nėra blogas įprotis, nors kito ausiai gali būti ir nelabai malonus. Tačiau finansiniuose reikaluose švilpavimas gali pridaryti problemų tuo atveju, jei tik švilpausime ir nesirūpinsime savo pajamomis.

Turtą simbolizuojančius daiktus laikykite pietrytinėje namų pusėje

Manoma, kad šis prietaras kilęs iš Kinijos, kurios pietryčiuose nuo seno įsikūrę jūrų uostai. Per juos į šalį dar senovėje atkeliaudavo gėrybės ir pinigai. Tad jei namų pietrytiniame kampe planuojame užsiimti prekyba, prietaras galbūt ir pasiteisins, kitais atvejais daiktus galime laikyti kur tinkami.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder