5 prietarai, kurie yra tiesa
5 prietarai, kurie yra tiesa

1. Maudžia sąnarius - keisis oras.

Tai ne fantazijos. Atmosferos slėgio pokyčiai gali sukelti skausmingą sąnarių ir raiščių patinimą, ypač tiems, kurie patyrė sąnarių traumą arba kuriems vystosi artritas.

2. Vištienos sultinys - vaistas nuo peršalimo.

Ne veltui tuo mus tikina mamos ir močiutės. Manoma, kad šis "vaistas" žinomas jau nuo XII amžiaus. Vištienos sultinys sulėtina gleivių bei pūlių susidarymą (lengvina kosulį, čiaudulį, slogą), mažina kraujo priplūdimą į nosį ir todėl leidžia kurį laiką jaustis geriau. Tai įrodė mokslininkai pulmonologai iš Nebraskos (JAV) medicinos centro.

3. Gyvūnai nujaučia pavojų.

Žmonės pastebėjo, kad kai kurie naminiai gyvūnai, dažniausiai katės ir šunys, prieš stichinę nelaimę elgiasi keistai. 2004 m. mokslininkai aptiko, kad kilus potvyniams mažiausiai nukenčia būtent naminiai gyvūnai. Juos dažnai rasdavo užlipusius ant aukštumų.

Žmonės ne kartą yra matę, kad likus kelioms valandoms iki katastrofos gyvūnai išeidavo iš namų ir patraukdavo kalnų ar miško pusėn. Mokslininkai netgi pataria tiems, kurie gyvena rizikos zonose, būtinai laikyti namuose katę ar šunį, kad galėtų stebėti jų elgesį. Jeigu augintinis nerimauja be akivaizdžios priežasties, jums taip pat verta susirūpinti.

Paslaptis ta, kad gyvūnai girdi ultragarsą, kurį žemė ima skleisti keletą valandų prieš žemės drebėjimą. Be to, savo letenomis jie jaučia vibracijas.

4. Norite berniuko? Valgykite daug bananų.

Bent jau vienas tyrimas tą patvirtino. Jis parodė, kad esant ankstyvoms nėštumo stadijoms bananų dominavimas racione padidina šansus susilaukti berniuko net 56 procentais! Paiškinimų šiam faktui nėra. Eksperimentas buvo kartojamas, rezultatas panašus: 55-58 proc.

5. Rytas už vakarą protingesnis.

Tai vienas iš archaiškiausių posakių, ir jis turi mokslinį pagrindimą. Mokslininkai ne kartą įrodė, kad teisingam sprendimui priimti reikia blaivaus proto, o jis toks būna tada, kai gerai išsimiegame. Jeigu dirbate iki vėlumos, jūsų produktyvumas nukrenta perpus.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder