6 budistų kasdienybės principai, galintys pakeisti jūsų gyvenimą

6 budistų kasdienybės principai, galintys pakeisti jūsų gyvenimą

Šios senos budistų gyvenimo tiesos gali padėti ir jums tapti laimingiems.

1. Vartokite sąmoningai.

Visada žinokite, kuo maitinate savo kūną ir būkite dėkingi už gyvybines jėgas, kurių suteikia geras maistas.

Kruopščiai apsvarstykite kiekvieną pirkinį. Paklauskite savęs, ar tikrai jis jums reikalingas, o gal noras jį įsigyti po kurio laiko praeis. Įkvėpkite ir pagalvokite: gal užtenka to, ką jau turite?

Kreipkite dėmesį į tai, kokia informacija ir kokiam tikslui naudojatės. Ar ji padeda jums augti? O gal ji tik atitraukia jus, slopina sąmoningumą?

2. Sustokite, įkvėpkite, įsiklausykite.

Kruopščiai parinkinėkite žodžius, kuriuos ištariate. Prieš sakydami ką nors, pagalvokite. Ką pasės jūsų žodžiai – konfliktą ar meilę? Kur jie nuves?

Giliai įkvėpkite prieš įžengdami į savo namus, darbo patalpą ar mokyklą. Kad susitaikytume su kuo nors, reikia pripažinti jo egzistavimą. Didžiąją mūsų priešiško elgesio dalį sukelia mūsų bandymai užmerkti akis į nemalonių žmonių, situacijų egzistavimą ir siekimas jų išvengti.

Klausykite žmonių, su kuriais susiduriate. Jeigu bendraudami jūs ne tik kalbėsite, bet ir klausysite, sukursite abipusės simpatijos, supratimo ir pakantumo prielaidas.

3. Praktikuokite dėkingumą.

Pastebėkite tai, ką turite. Jeigu reguliariai praktikuosite sąmoningą dėkingumą, tai kasdien jausite vis stipresnį ryšį su savo gyvenimu ir suvoksite, kad jūsų gyvenimo istorija tapoma ant kur kas didesnės drobės, nei anksčiau manėte.

Būkite vienodai dėkingi likimui ir už suteiktas galimybes, ir už išbandymus. Dėkingumo praktika anaiptol nėra gyvenimo problemų ir nemalonumų neigimas. Nes gyvename neramiais laikais. Kiekvienas susiduria su daugybe išbandymų, sunkumų, nusivylimų.

Supratimas, kurį suteikia dėkingumo praktika, išvaduoja ir nuo praradimo jausmo, ir nuo identifikacijos su neigiamu ar teigiamu gyvenimo aspektu, padėdamas mums tiesiog gyventi.

Dalykite džiaugsmu, o ne negatyvu. Mokykitės džiaugtis svetima sėkme, ir jūsų laimė išaugs daug kartų. Tai yra geriausias vaistas nuo pavydo.

4.  Puoselėkite savyje gailestingumą ir mylinčiojo gerumą.

Pastebėkite situacija, kai prireikia jūsų pagalbos ir padėkite nedvejodami.

Pasistenkite pažvelgti į gyvenimo situacija ne tik iš savo pusės, bet ir iš kitų dalyvių. Stebėkite savo reakcijas. Jeigu negalite klausytis apie kitų vargus su užuojauta ir kantrumu, tai tikriausiai todėl, kad jums dar neteko įsiklausyti į savo širdies verksmą.

Stenkitės visus siekti ramybės ir taikos. Jums visai nesvarbu suprasti ko nors buvimo priežasties, kad susitaikytumėte su tuo ir išliktumėte ramūs.

5. Atsiverkite išminčiai.

 Vystykite savo smalsumą ir domėjimąsi. Tada protas galės įgauti tikros išminties, kuri padės spręsti problemas ir rodyti teisingą kelią kitiems.

Būkite atviri galimybėms, kurios gali atsirasti bet kuriuo momentu. Jūsų protas gali būti nukreiptas į įvairias puses: praeitį, dabartį, ateitį, abstrakčias mintis ar analitinį mąstymą. Visos mąstymo formos yra savaip naudingos. Nepraraskite iš akiračio dabarties momento.

6. Susitaikykite su nuolatinėmis permainomis.

Nepastovumas ir permainos yra neatskiriama tikrosios mūsų egzistencijos dalis.

Tai, kas realu šiuo momentu, kurį mes vadiname dabartimi, iš tikrųjų kyla iš praeities ir yra buvusių įvykių ir poelgių rezultatas.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder