Anglijoje iš rūmuose surengtos parodos pavogtas auksinis unitazas

Anglijoje iš rūmuose surengtos parodos pavogtas auksinis unitazas

Grupė nusikaltėlių šeštadienį pavogė iš aukso pagamintą unitazą, eksponuotą vienoje meno parodoje Blenimo rūmuose vidurio Anglijoje, ir sukėlė užliejimą šiame UNESCO pasaulio paveldo objekte, pranešė policija.

Visiškai veikiantis sanitarinis mazgas iš 750-osios prabos aukso, pavadintas „America“ (Amerika) ir sukurtas italų menininko Maurizio Cattelano (Mauricijaus Katelano), anksčiau buvo eksponuojamas Guggenheimo (Gugenheimo) muziejuje Niujorke ir buvo pasiūlytas paskolinti dėl pomėgio prabangai pašiepiamam JAV prezidentui Donaldui Trumpui (Donaldui Trampui).

Policija areštavo 66 metų metų vyrą dėl vagystės iš XVIII amžiaus užmiesčio rūmų Oksfordšyre, kur ketvirtadienį buvo atidaryta M. Cattelano darbų paroda.

„Nusikaltėliai naktį įsilaužė į rūmus ir pasišalino apie 4 val. 50 min. (vietos, 6 val. 50 min. Lietuvos) laiku. Per šį įsilaužimą niekas nebuvo sužeistas“, – pranešė vietos policija.

Detektyvas inspektorė Jess Milne (Džes Miln) sakė: „Pavogtas meno kūrinys yra didelės vertės tualetas, pagamintas iš aukso ir eksponuotas rūmuose.“

„Kadangi tualetas buvo prijungtas prie pastato [vandentiekio ir kanalizacijos], tai sukėlė reikšmingos žalos ir užliejimą, – pridūrė pareigūnė. – Manome, kad grupė nusikaltėlių per šį nusikaltimą naudojosi mažiausiai dviem transporto priemonėmis.“

„Meno kūrinys šiuo metu dar nėra sugrąžintas, bet atliekame nuodugnų tyrimą, kad jį surastume ir patrauktume atsakomybėn kaltuosius“, – pabrėžė J. Milne.

Šeštadienio rytą Blenimo rūmai buvo uždaryti lankytojams dėl „incidento“, bet daugiau detalių nebuvo pateikta.

Šis įspūdingas pastatas yra 12-ojo Marlboro kunigaikščio ir jo šeimos namai, taip pat buvusio Didžiosios Britanijos premjero Winstono Churchillio (Vinstono Čerčilio), vadovavusio šaliai per Antrąjį pasaulinį karą ir kurį laiką po jo pabaigos, gimimo vieta.

Sidebar placeholder