Antro gyvenimo bandymo nebus! 10 principų, kurių reikia laikytis dabar
Antro gyvenimo bandymo nebus! 10 principų, kurių reikia laikytis dabar

Norite būti laimingi? Tada nepamirškite priimti dešimties labai svarbių sprendimų.

1. Leisti laiką su tinkamais žmonėmis

Kas tie tinkami žmonės? Nebūtinai giminės, įtakingi asmenys ar net draugai. Tai asmenys, su kuriais jums malonu bendrauti. Pagrindinė tokių žmonių vertybė – teigiama įtaka jums. Jaučiatės atsipalaidavę, ramūs, nuotaika pasitaiso, vadinasi, esate šalia tinkamo žmogaus.

2. Nesislėpti nuo problemų ir būti sąžiningiems su savimi

Taip lengva pasinerti į darbą, mokslą, serialų žiūrėjimą, kai nenorime spręsti savo problemų. Deja, jos pačios dažniausiai neišsisprendžia, tik padidėja. O mes vengiame susidurti su nemalonumais – arba iš tingumo, arba iš baimės. Abi priežastys trukdo priimti sprendimą. Gyvenimas taptų paprastesnis, jei nesislėptume nuo problemų.

3. Orientuotis į savo laimę

Prisiminkite, kaip mokoma lėktuvuose: pirmiausia užsidėti deguonies kaukę pačiam, o paskui – vaikui. Ir visai ne iš egoizmo. Logika paprasta: kaip galima suspėti padėti vaikui, jei pats nespėsi išsigelbėti.

Taip pat ir su laime: jei nepasirūpinsite savimi, negalėsite kito padaryti laimingo.

4. Būti savimi, nepaisant nieko

Įgimtas instinktas skatina mus bet kokioje situacijoje išlikti tarp žmonių, palaikyti ryšius, patikti kitiems, pelnyti pagarbą. Deja, dauguma siekdami socialinio pripažinimo stengiasi prisiderinti prie visų. Pamiršdami savo „aš“, mes neretai juokiamės iš lėkšto šefo pokšto, sutinkame su visiškai kvaila kolegės nuomone, vilkime mamos dovanotą palaidinę, kuri mums netinka.

Kasdienybėje labai sunku išlikti savimi. Bet jei visą laiką darysite ne tai, ką norite, o ko iš jūsų tikisi kiti, pradėsite pykti ant viso pasaulio ir nekęsti savęs. Tapsite pikti ir nelaimingi. Ar to norite?

5. Gyventi šią akimirką

Mes visą savaitę laukiame savaitgalio, visus metus – vasaros atostogų, visą gyvenimą – tos dienos, kai tapsime laimingi. Užuot mėgavęsi laime dabar, mes laukiame kažkokio mitinio rytojaus, bet jis neateina.

Laikas įsidėmėti paprastą dalyką: tokie jauni kaip šiandien jau nebūsime niekad. Praeitis praėjo, o stebuklinga ateitis kas sekundę virsta dabartimi. Jei neišmoksime džiaugtis šia akimirka, laimingi netapsime niekada.

6. Vertinti tai, kas yra

Dažnai supratimas, kad turėjome kažką vertingo, ateina per vėlai. Todėl reikia išmokti branginti tai, ką turite dabar. Jei nepavyksta, pabandykite įsivaizduoti, kad visa tai jau praradote.

7. Suteikti galimybę savo svajonėms išsipildyti

Užuot dūsavę ir svajoję apie atostogas Balyje ar dailią figūrą, pradėkite ką nors daryti, kad svajonė virstų realybe. Imkite taupyti pinigus trokštamai kelionei ar susimąstykite, kaip lengviausiai galėtumėte suliesėti. Gal jums tiktų šokiai? Gal galėtumėte baltą duoną pakeisti juoda grūdėta? Variantų yra daug, svarbiausia žengti pirmą žingsnį.

8. Išmokti atleisti sau ir kitiems

Daugumą problemų mes sukuriame patys. Priežastys: vidiniai kompleksai, nepasitenkinimas savimi, apmaudas dėl nesėkmių. Atleiskite sau ir pamirškite skriaudas, kurios tik ryja jūsų energiją ir laiką.

9. Neslėpti savo jausmų

Nereikia pamiršti, kad savo emocijas atpažinti galite tik jūs. Aplinkiniai to nesugebės padaryti, jeigu slėpsite jas po abejingumo ir apsimestinės ramybės kauke.

Jeigu trokštate, kad kiti jus suprastų, nesivaržykite ir atskleiskite tai, ką jaučiate.

10. Liautis bijoti

Didžiausia kliūtis į laimę – mus valdančios baimės. Juk mes bijome kone visko! Ką pasakys žmonės? Kas, jeigu man nepavyks? O gal aš nesugebėsiu arba esu netinkamas tokiam darbui? Tokių ir panašių abejonių, baimių mums kyla nuolat. Jų atsikratę, tikrai taptume laimingi.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder