Ar nemanote, kad meilė yra per daug sureikšminta?

Ar nemanote, kad meilė yra per daug sureikšminta?

Meilė mūsų visų gyvenime užima neabejotinai reikšmingą vietą. Kai kas ją laiko net svarbiausia prasme ir tikslu. Meilės ilgesys ir trūkumas mus verčia jaustis nelaimingiems.

Nors dauguma žmonių svajoja apie didžiąją meilę ir laimę dviese, vokiečių dainininkė ir rašytoja Christiane Rösinger savo knygoje „Meilė dažnai per daug išaukštinama“ , įrodinėja, kad jie gyvena iliuzijomis, ir atskleidžia, koks klaidingas visuomenės supratimas apie romantišką partnerystės laimę.

„Manote, jog atsidūrėte pasakoje, bet jūs esate tik kvaila porelė“ – tokiais savo dainos „Porų melas“ žodžiais dainininkė dar 1991 metais parodė, kad netiki romantiškais santykiais.

„Apie meilę lyg ir viskas pasakyta. Tačiau, išskyrus porą sociologų, niekas garsiai nepareiškė, kad ji yra per daug sureikšminta, kad meilė yra tik konstruktas“, – sako muzikantė.

Rašydama knygą autorė išnagrinėjo daugybę porų pavyzdžių iš literatūros ir savo aplinkos, perskaitė per 100 populiariausių psichologinių knygų apie partnerių santykius ir patarimų vienišiems žmonėms, išanalizavo įvairias pažinčių ir santuokos teorijas.

Savo tyrimų rezultatus – blogiausius klaidingus įsitikinimus ir iliuzijas, autorė apibendrino knygoje ir suskirstė juos į 10 kategorijų.

Melas apie poras

KLAIDINGAS SUPRATIMAS: pora savaime yra geriausia gyvenimo forma, žmogus gali visapusiškai vystytis tik kaip poros dalis.

REALYBĖ: partnerystė yra labai pažeidžiama, nestabili, klibančiais kompromisais paremta organizacijos forma, kuri daugeliu atvejų gali egzistuoti tik specialiai palaikoma, kai vienas partneris nuslopina savo poreikius ir paklūsta kitam.

Melas apie partnerystę

KLAIDINGAS SUPRATIMAS: pora išlieka visą gyvenimą kartu, kokia ji turi būti, partneriai palaiko vienas kitą, yra geriausi draugai ir net po dvidešimties bendro gyvenimo metų vis dar mėgaujasi po kelis kartus per savaitę aistringu seksu.

REALYBĖ: šis idealas niekada nepasiekiamas, nes ilgametės aistringos partnerių meilės idėja jau savaime yra neišsprendžiamas prieštaravimas.

Melas apie vaikus

KLAIDINGAS SUPRATIMAS: net jei santuoka nebesuteikia jokio malonumo ir vargina, dėl vaikų reikia gyventi kartu, kitaip jiems bus padaryta žala.

REALYBĖ: nelaiminga trijulė tėvas-motina-vaikas dažniausiai būna liūdnos vaikystės šaltinis. Dauguma tėvų po skyrybų sutaria geriau ir susitikę rodo vienas kitam didesnę pagarbą, tai džiugina ir vaiką.

Melas apie pavydą

KLAIDINGAS SUPRATIMAS: santuokos kritikai ir viengungiai tik pavydi poroms, nes jiems nepasisekė, nes jie nesugebėjo sudaryti santuokos ir puoselėti santykių. Iš tikrųjų kiekvienas žmogus nieko labiau netrokšta kaip būti poros dalis.

REALYBĖ: kaip gali vyras ar moteris pavydėti neišsivysčiusios gyvenimo formos, jei atidžiau pažvelgę į konkrečių porų santykius, kaskart vis nori sušukti „O ne, taip gyventi aš nenoriu!“?

Melas apie gamtą

KLAIDINGAS SUPRATIMAS: partnerystė – monogamija – yra natūrali žmonių gyvenimo forma. Taip buvo visada.

REALYBĖ: seniai žinome, jog seksualumas ir santuoka nėra du neatsiejamai susiję dalykai, jie paremti ekonominės būtinybės. Romantiškos meilės idėja gimė tik XVIII amžiuje.

Melas apie gyvūnus

KLAIDINGAS SUPRATIMAS: net gyvūnai gyvena poromis ir išlieka visą gyvenimą ištikimi vieni kitiems!

REALYBĖ: jei apie 90 procentų visų rūšių paukščių gyvena poromis, monogamija tarp žinduolių, kuriems, kaip žinome, priklauso ir žmogus, yra veikiau išimtis. Tik 3 procentai visų žinduolių gyvena sudarydami tvirtą porą. Artimiausi mūsų giminaičiai – beveik visos primatams priklausančios žmogbeždžionių rūšys gyvena poligamiškai. Jų patinas poruojasi su keliomis patelėmis.

Melas apie techniką

KLAIDINGAS SUPRATIMAS: per praktiką ir pratybas kiekviena pora gali pasiekti ją patenkinančio seksualumo. Gera valia ir pastangomis seksą galima ištobulinti, ypač padedant seksologams, psichoterapeutams ir ezoterikos žinovams.

REALYBĖ: kai trūksta geismo, net geriausia technika nieko nepadeda. Žmonijos istorijoje santuokinė meilė ir aistringa meilė nuo seno laikomi skirtingais dalykais. Ir monogamiška santuoka funkcionuoja tik su keliais sekso partneriais, kai bent vienas ar abu kartkartėmis turi slaptų meilužių.

Melas apie išganymą

Tai niekšingiausias iš visų poros melų.

KLAIDINGAS SUPRATIMAS: reikia tik surasti tinkamą partnerį, tada visi poreikiai – tiek dvasiniai, tiek emociniai, tiek erotiniai – bus nuolat patenkinami ir gyvenimo prasmė surasta. Pagaliau patekus į porų apgyvendintą dangų neturi būti daugiau jokių problemų.

REALYBĖ: nuo mirties niekas negali pabėgti. Visas pasaulio veikla pirmiausia reikalinga tam, kad nuslėptų faktą, jog mes visi esame gimę vieni ir turėsime mirti vieni. Galima bandyti bėgti nuo mirties baimės, užsimiršti pasineriant į meilės nuotykius ar fiktyvias draugystes, bet išsigelbėti nuo vienatvės nepavyks.

Melas apie darbą

KLAIDINGAS SUPRATIMAS: meilė – tai triūsas. Po trumpo įsimylėjimo laikotarpio reikia vystyti tikrą meilę.

REALYBĖ: visos profesijos pagrįstos pasitenkinimą teikiančio darbo melu. Faktas: kai meilė virsta darbu, partneriai tampa nelaimingi.

Melas apie seksą

KLAIDINGAS SUPRATIMAS: meilė ir seksas yra neatskiriamai vienas su kitu susiję. Kas kito negeidžia, tas jo nemyli iš tikrųjų.

REALYBĖ: seksas kaip ir meilė dažnai per daug sureikšminami. Temas „jokio sekso“ yra tapusi tabu, kad beveik niekas atvirai nebedrįsta kalbėti apie sekso dažnumą. Iš tikrųjų daug metų seksas jau nebevaidina jokio vaidmens.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder