Time.com pateikė sąrašą dešimties niekaip neišsipildančių ateities vizijų:
1. Universalūs kostiumai
Mokslinės fantastikos filmuose pabrėžiamas kosminis kostiumas, kuris, kad ir koks negražus bebūtų, sudaro nuomonę, jog tai ateities stilius.
Puikūs tokių filmų pavyzdžiai: „Žvaigždžių kelio“ serialas ir filmai, „Galaktikos kovos“, „Logano bėgimas“...
Deja, mes vis dar laikomės ties „senosios mokyklos“ stiliumi, rengiamės taip, kad išsiskirtumėme iš kitų.
Tačiau, vienoje iš Jerry Seinfeldo komedijų, jis prognozuoja, kad greičiausiai toks reiškinys kaip mada tuoj iš vis išnyks. „Kai tik aš pažiūriu televiziją, kur rodomi žmonės iš ateities ar kitų planetų, jie visi dėvi tokį patį apdarą. Jie kažkaip apsisprendžia: „Jau užtenka. Nuo dabar tai bus mūsų apranga: sidabrinis kombinezonas su „V“ formos iškirpte ir batai. Viskas. Mes planuojame pradėti lankyti kitas planetas ir norime atrodyti kaip komanda.“
2. Vienvietis raketinis paketas „Jet pack“
Tokių paketų iš tiesų yra sukurta, jie tiesiog ne visiems prieinami. Dujomis pripildytų kuprinių idėja atėjo į madą dar 1920 m mokslinės fantastikos žurnaluose ir populiariosios kultūros filmuose kaip „Džeimsas Bondas“.
II-ojo pasaulinio karo metu vokiečiai išbandė panašų įrenginį, tačiau jis nepasiteisino. Šiais metais viena Naujosios Zelandijos kompanija pasirašė 12 mln. dolerių sutartį ir ruošiasi gaminti tokius raketinius paketus bei pardavinėti juos rinkoje.
3. Maistinės piliulės
Ateities maistą negalvojama gerinti su daugiau angliavandenių ar mažiau riebalų. Vietoj to, planuojama pietavimo procesą iš vis išstumti iš rutinos pakeičiant jį maistinės tabletės prarijimu. Animaciniame filmuke „Futurama“ veikėjai būtent taip ir daro – valgo piliules, kurių skonis toks pat kaip tikro maisto. Tik įsivaizduokite – valgai ką nori, jautiesi sotus, gauni visas organizmui reikalingas medžiagas, niekada nereikia skaičiuoti kalorijų ir svarbiausia – nereikia tokio maišot ruošti.
Deja, fizika kol kas nepajėgi tokias tabletes sukurti. Žmogui vidutiniškai reikia 2000 kalorijų per dieną. Visų reikalingų medžiagų sudėti į vieną tabletę neįmanoma. Tad, kam ryti saujas piliulių kai gali tiesiog suvalgyti gabalėlį picos?
Tačiau, Anglijos mokslininkai baigai sukurti kramtomą gumą, kurios skonis būtų kaip viso patiekalo. Nors visų reikalingų medžiagų ji nesuteiks, tačiau žmogus jausis sotesnis ją kramtydamas.
4. Pasaulinė valdžia
Mokslinės fantastikos gerbėjai jau seniai laukia tos vienintelės valdžios, valdančios visą planetą. Kokia prasmė turėti tokią išsidarkiusią sistemą su daug šalių, tautų ir valstijų, kai yra daug galingesnių jėgų – ateiviai?
5. Skraidantys automobiliai
„Atgal į ateitį 2“ veikėjai naudojosi skraidančiu automobiliu. Tai ne vienintelis filmas, propagavęs būtent tokias ateities transporto priemones.
Lyginant tokias ateities vizijas, kaip keliavimas laiku ar teleportacija, skraidantys automobiliai atrodo viena iš realesnių idėjų. Mes turime automobilius, turime ir lėktuvus. Tad kodėl nepagaminus skraidančių automobilių?
6. Keliavimas laiku
Daugybė knygų ir filmų mokslinės fantastikos mylėtojus erzina su šiuo išradimu. Tačiau bent jau kol kas ši idėja – visiška fantastika. Privalumai tokio išradimo akivaizdūs (gali pasikalbėti su Napoleonu, stebėti pirmuosius žmones išsilaipinančius mėnulyje), tačiau trūkumai taip pat labai dideli (gali visiškai susigadinti savo ar kitų ateitį). Kad ir kaip norėtumėme pamatyti tokį išradimą realybėje, tačiau kai kuriuos dalykus geriau tiesiog palikti vaizduotei.
7. Teleportacija
Šis reiškinys aptinkamas daugybėje mokslinės fantastikos scenarijų, galimybė akimirksniu atsidurti kitoje vietoje labai vilioja. Tačiau nieko net iš tolo panašaus nėra sukurta, nors daugybė mokslininkų kėlė hipotezę, ar įmanomas toks išradimas.
8. Povandeniniai miestai
Kam reikalingas kosmosas kai mes turime neišnaudotus vandenynų platybes? Praėjusios eros filmų kūrėjai siūlo kurti povandeninius miestus. Tačiau ši vizija visai reali. Tokiose vietose kaip Dubajus ar Maldyvai jau egzistuoja keli itin prabangūs viešbučiai po vandeniu, pro kurių langus galima gėrėtis nuostabiais jūros dugno vaizdais.
9. Kiborgo sugebėjimai
Protagonistas Steve‘as Austinas buvo „Geresnis. Stipresnis. Greitesnis.“ Šiandien kai kurie žmonės gali būti vadinami kiborgais. Pvz Kevinas Warwickas, mokslininkas, kuris implantavo į savo kūną radio dažnių ID kortelę arba Jesse Sullivanas, kuris po savo rankų netekimo valdė automatines, tačiau likusieji žmonės nėra dar nei stipresni, nei greitesni... Ne taip kaip Terminatorius ar Robocopas. Bent jau kol kas ne.
10. Poapokaliptinis kraštovaizdis
„Beždžionių planetoje“ arba „Pasaulių karuose“ mes matome pesimistines ateities pasaulio vizijas po branduolinių ginklų panaudojimo ar karų su robotais arba tarša. Tačiau šią viziją reikėtų perkelti į kitą sąrašą: Top 10 ateities vizijų, kurios, ačiū Dievui, neišsipildė.
Rašyti komentarą