Drama karališkojoje šeimoje: M. Markle laukia kova prieš nuosavą tėvą

Drama karališkojoje šeimoje: M. Markle laukia kova prieš nuosavą tėvą

Didžiosios Britanijos princo Harry sutuoktinei Meghan gali tekti susitikti su savo tėvu teisme dėl jos privataus jam skirto laiško publikavimo, trečiadienį pranešė britų žiniasklaida, Sasekso kunigaikštienei viešai pasirodžius Kanadoje.

Meghan spalio mėnesį iškėlė bylą britų laikraščiui „The Mail on Sunday“, išspausdinusiam jos ranka rašytą privatų laišką, kurį parodė jos tėvas Thomas Markle'as.

Dabar savaitraštis paskelbė gynybinį pasiaiškinimą, dėl kurio Meghan ir jos tėvui gali tekti liudyti vienam prieš kitą teisme.

Harry ir Meghan išgyvena įtemptą laikotarpį po to, kai praėjusią savaitę netikėtai paskelbė apie savo sprendimą atsisakyti aukšto rango karališkosios šeimos narių pareigų, prieš tai neaptarę savo planų su karaliene Elžbieta II.

Sasekso kunigaikštis ir kunigaikštienė dabar aptarinėja su karališkosios šeimos nariais, kokios galėtų būti jų naujosios pareigos. Galutinės susitarimo detalės turėtų būti suderintos artimiausiomis dienomis.

Pasirodymo prieš teismą perspektyva dar labiau didina spaudimą porai.

Princas Harry, kuris yra šeštasis eilėje į JK sostą, 2018 metų gegužę vedė buvusią amerikiečių televizijos aktorę Meghan Markle po audringo romano.

Jos tėvas, apdovanojimų pelnęs buvęs apšvietimo režisierius Th. Markle'as dabar gyvena Meksikoje. Jis nedalyvavo dukters vestuvėse, įsižiebus skandalui dėl jo pozavimo paparacų nuotraukoms. Vėliau buvo pranešta, kad jis buvo paguldytas į ligoninę dėl skausmų krūtinės srityje.

„Siekiant manipuliuoti skaitytoju“

2018 metų rugpjūtį parašytas laiškas buvo išspausdintas 2019 metų vasarį, netrukus po to, kai JAV žurnalas „People“ publikavo straipsnį, kuriame cituojami Meghan draugai kalba apie šį laišką, leidusį geriau suprasti jos sudėtingus santykius su susvetimėjusiu tėvu.

Meghan savo ieškinį iškėlė praėjusių metų spalio mėnesį, artėjant į pabaigą poros sėkmingai kelionei po pietinę Afriką.

Sasekso kunigaikštienė bylinėjasi su bendrove „Associated Newspapers“ dėl „privačios informacijos netinkamo panaudojimo, autorių teisių pažeidimo ir 2018 metų duomenų apsaugos akto pažeidimo“.

Pernai jos advokatai sakė, kad laiško publikavimas buvo „šios žiniasklaidos grupės [vykdomos] melagingų ir sąmoningai žeminančių istorijų apie ją ir jos sutuoktinį kampanijos dalis“.

Jeigu Meghan šią bylą laimėtų, jai priteista finansinė kompensacija būtų skirta kovos su patyčiomis labdaros organizacijai.

„Privataus laiško turinys buvo paskelbtas neteisėtai, sąmoningai destruktyviai, siekiant manipuliuoti skaitytoju ir tęsti nesantaiką keliančią šios žiniasklaidos grupės veiklą“, – vėliau paskelbė princas Harry savo pareiškime.

Kreipdamasis į minėto laikraščio skaitytojus jis sakė, jog minimu straipsniu jie buvo „tyčia suklaidinti strategiškai praleidžiant tam tikras pastraipas, konkrečius sakinius ir net ypatingus žodžius, kad būtų užmaskuotas melas, kurį jie tvirtino daugiau kaip metus“.

Naujai atskleisti „The Mail on Sunday“ teisiniai dokumentai rodo, kad leidinio gynyba remsis Th. Markle'o pateikta informacija, atsižvelgiant į tai, kad jis „turėjo ... teisę pasakoti savo įvykių versiją“.

Kitas tai pačiai žiniasklaidos grupei priklausantis laikraštis „Daily Mail“ trečiadienį savo pirmajame puslapyje paskelbė, kad Th. Markle'as bus pasiruošęs liudyti prieš savo dukterį.

„The Mail on Sunday“ taip pat tvirtina, kad šis laiškas buvo išspausdintas kaip atsakas į „vienašališką“ straipsnį leidinyje „People“, o tai reiškia, kad visuomenė jau anksčiau žinojo apie laiško egzistavimą.

Per pirmąjį savo viešą pasirodymą po karališkosios šeimos pasitarimo Meghan antradienį apsilankė Vankuverio Žemutinio Istsaido rajono Moterų centre, kur aptarė „problemas, su kuriomis susiduria moterys bendruomenėje“, sakoma centro paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“.

35 metų Harry ir 38 metų Meghan drauge su sūneliu Archie šešias savaites praleido Vankuverio saloje prie Ramiojo vandenyno pakrantės ir buvo ten per Kalėdas.

Po Kalėdų pora trumpam sugrįžo į Didžiąją Britaniją, tačiau netrukus Meghan vėl išskrido į Kanadą ir nedalyvavo pirmadienį vykusiame karališkosios šeimos pasitarime karalienės Elžbietos II Sandringamo žiemos rezidencijoje.

Jame 93 metų monarchė, jos vyriausiasis sūnus 71 metų princas Charlesas ir jo du sūnūs, princai Williamas ir Harry, aptarė Sasekso kunigaikščių ateities planus.

Pora nori atsisakyti aukšto rango karališkosios šeimos narių pareigų, gauti finansinę nepriklausomybę nuo britų mokesčių mokėtojų ir leisti laiką ir Jungtinėje Karalystėje, ir Kanadoje. Ji taip pat siekia išsivaduoti nuo visus karališkosios šeimos įvykius aprašančios žiniasklaidos dėmesio.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder