Imunoterapija – patogi išeitis žmonėms, alergiškiems vabzdžių įkandimams

Imunoterapija – patogi išeitis žmonėms, alergiškiems vabzdžių įkandimams

Santariškių klinikose pradėta taikyti specifinė imunoterapija su bičių, širšių ir vapsvų nuodais. Šiuo efektyviu metodu gydomi žmonės, kuriems po minėtų vabzdžių įgėlimų pasireiškia sunkios alerginės reakcijos ir kyla pavojus gyvybei.

Julija Matuizienė, kaip pati sako, gyvena „prie ūkio“. Laimei bičių neturi, nes daugiau kaip prieš šešerius metus šiam vabzdžiui įgėlus, ji išberta ir vos gyva buvo nugabenta į ligoninę. Dabar, sužinojusi apie imunoterapiją nuo bičių, nusprendė šiuo gydymo metodu pasinaudoti ir vabzdžių nebebijoti.

„Dabar įgėlus vabzdžiui ta vieta galbūt paraus, bet nebus tokio bendro silpnumo, viso kūno bėrimo, tokios baisios alerginės reakcijos, kokia kamuodavo anksčiau“, – vylėsi Varėnos rajono gyventoja Julija Matuizienė.

Gydytoja alergologė sako, kad imunoterapija vabzdžių nuodais nėra naujas gydymo būdas. Pasaulyje jis egzistuoja daugiau nei 100 metų, bet Lietuvoje aktyviau juo gydyti pradėta tik dabar. Alergiškas žmogus pirmiausia yra patikrinamas, ar organizme turi antikūnų, kurie vabzdžio nuodą atpažįsta kaip priešą.

„Jeigu tų antikūnių yra daug, žmogus tinkamas gydyti specifine imunoterapija. Jos metu vienodais intervalais leidžiama vis didėjanti nuodų dozė po oda. Taip organizmas, imuninė sistema palaipsniui pripranta ir taip piktai nebereaguoja“, – aiškino gydytoja alergologė Laura Malinauskienė.

Gydymas gali būti dvejopas. Tą dozę, kurią bitė ar vapsva suleidžia geldama, žmogui suleisti galima per pora dienų. Tada pacientas turi gulėti ligoninėje ir pasiruošti alerginėms reakcijoms. Kitas būdas – palaikomąją dozę pasiekti švelniau, t.y. nuodus suleisti per kelis mėnesius, kas savaitę vis didėjančiomis dozėmis. Tačiau gydymas tuo nesibaigia. Jis tęsiamas trejus metus.

„Tai reikia daryti trejus metus, kartą per mėnesį. Intervalai gali būti ir ilgesni, bet būtina reikia leistis reguliariai, nes imuninė sistema yra labai protinga. Jos taip greitai neapgausi. Ji ilgai prisimena, kad jai tas baltymas iš nuodų nepatiko“, – pabrėžė gydytoja alergologė Laura Malinauskienė.

Šiuo metodu galima gydyti ir šienligę. Tačiau dabar gydytis nuo alergijos žiedadulkėms jau per vėlu, nes augalai tuoj pradės žydėti. Naudoti imunoterapiją galima pradėti tik žiemą arba vėlų rudenį.

Medikai perspėja, kad ir vienas įgėlimas vabzdžių nuodams alergiškam žmogui gali būti labai pavojingas, nes gali pasireikšti anafilaksinis šokas. Todėl jei žmogus neturi galimybės gydytis imunoterapijos būdu, visada su savimi turėtų turėti adrenalino – paties svarbiausio vaisto, galinčio išgelbėti gyvybę.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder