Jachta „Neringa“ „aplaistė“ naują vandens kelią

Jachta „Neringa“ „aplaistė“ naują vandens kelią

Neringos savivaldybės iniciatyva spalio 10 dieną išplaukusi iš Nidos uosto jachta „Neringa“ (kapitonas Viktoras Golubovskis) sėkmingai kirto Lietuvos Respublikos ir Rusijos Federacijos Kaliningrado srityje valstybinę sieną ir 11.30 val. prisišvartavo Rybačij prieplaukoje. Įspūdingą kelionę lydėjo stiprus vėjas, trumpalaikis lietus ir gera nuotaika.

Šis jachtos „Neringa“ plaukimas iš tikro istorinis įvykis - po 22 metų pertraukos jachta su lietuviškais registracijos numeriais prisišvartavo Rusijos Federacijos teritorijoje, o įgulos nariai neringiškiai aplankė kaimyninį Rybačij miestelį. Tai didelis žingsnis siekiant atidaryti tarpvalstybinį turistinį maršrutą Kuršių mariomis.

Pasienio procedūros Rybačij uoste buvo atliktos per pusvalandį. „Neringos“ įgulą pasitiko Kaliningrado srities Tarptautinių ir regioninių ryšių ministrė p. A. G. Ivanova, ministerijos darbuotojai, vietos valdžios atstovas S. N. Balbuckij. Simboliškai su duona ir druska įgulos narius sutiko vietos moterų tautinio meno kolektyvas.

Jachta „Neringa“ plaukęs Neringos vicemeras Vigantas Giedraitis sakė: „Turime pasidžiaugti - jeigu per Kuršių neriją vykstant sausumos keliu vyrauja monotoniškas miško vaizdas, tai plaukiant Kuršių mariomis atsiveria pustomo smėlio vaizdai ties Nida, Marskoe ir Rybačiumi“. Tai unikaliausias, sakyčiau geriausias maršrutas visoje Europoje ir ne tik joje. Iš Kuršių marių pusės atsiveria tai, dėl ko Kuršių neriją pamilsta viso pasaulio žmonės, dėl ko ji įrašyta į UNESCO sąrašą. Tikimės, tuo tiki ir Rusijos pusės verslininkai, kad nuo kitų metų balandžio mėn. turėsime atvertą vandens kelią tarp Nidos ir Rybačij.

Neringos meras Antanas Vinkus dėkoja Kaliningrado srities gubernatoriui p. Nikolajui Cukanovui už pastangas aktyvinant Rusijos Federacijos institucijų darbą pagreitinant Nida – Rybačij punkto atidarymą.

 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder