Kaip tinkamai pasirengti Naujųjų metų sutikimui

Kaip tinkamai pasirengti Naujųjų metų sutikimui

Visada tikimės, kad gyvenimas nuo sausio 1-osios, tarsi mostelėjus burtų lazdele, pasikeis į gera. Bet stebuklus kuriame patys. Pradėti reikėtų nuo pasiruošimo šventei. Tradicinių pasivaikščiojimų po parduotuves, ieškant skanėstų šventiniam stalui, ir taip nepamiršite. O štai kiti dalykai, kuriuos reikia padaryti, kad ateinantys metai būtų sėkmingi.

Grąžinkite visas skolas

Jei iš ko nors skolinotės pinigų arba daiktų, būtinai pasistenkite juos grąžinti iki Naujųjų. Bet kalbame ne tik apie materialius dalykus. Kartais ant ko nors supykstame ir niekaip negalime nuoskaudos pamiršti. Atleiskite tiems, kas jus nueinančiais metais įžeidė. Jeigu nėra galimybės arba noro susisiekti, padarykite tai nors mintyse. O jeigu manote, kad kam nors esate skolingi, pamėginkite „skolą“ atiduoti žmogui padėkodami arba įteikdami dovaną.

Nusipirkite naujų drabužių


Rekomenduojama Naujuosius sutikti atnaujinus garderobą. Tegu tai bus tik palaidinukė, sijonas, švarkelis, kelnės, nesvarbu kas, bet per naujametę naktį šį drabužį būtinai apsirenkite. Ir dar žinovai rekomenduoja į drabužio kišenę įsidėti stambų banknotą - visais ateinančiais metais jums bus garantuota finansinė gerovė.

Iš pagrindų susitvarkykite namus


Per metus jūsų būste tikriausiai susikaupė krūvos įvairiausio šlamšto, o ir kampai apaugo purvu ir voratinkliais. Visa tai trukdo tekėti atsinaujinimo energijai, neleidžia gerėti sveikatai ir finansinei padėčiai. Todėl šventės išvakarėse nepatingėkite ir kaip reikiant apsišvarinkite. Išvalykite dulkes iš sunkiausiai pasiekiamų kampų ir atlikite daiktų reviziją. Visa, kas nereikalinga, meskite negailėdami! O jeigu jau labai gaila nešti į konteinerį - atiduokite vargšams arba palikite ten, kur norintieji juos nesunkiai ras.

Išsiuntinėkite sveikinimus

Gruodžio 31-ąją galima pasveikinti ne tik tuos, su kuo nuolatos bendraujate, bet ir tiesiog pažįstamus. Nepamirškite kolegų, kaimynų, buvusių bendraklasių ir bendrakursių. Žinoma, jums spręsti, ką būtent norite pasveikinti. Nebūtina visiems skambinti arba kiekvienam siųsti atviruką. Galima pasiųsti bendrą sveikinimą elektroniniu paštu arba SMS. Šiaip ar taip, žmonėms bus malonu, kad jų nepamirštate.

Gražiai padenkite stalą

Net jei nelaukiate svečių, o gal apskritai likote vieni, padarykite tai! Nebūtina nukrauti stalo daugybe patiekalų, užtenka padėti porą lengvų užkandžių, butelį šampano, desertą ir vaisių. Nepamirškite uždegti žvakę! Ir ne šiaip uždegti, o iš anksto ant jos surašyti, ko norėtumėte atsikratyti ateinančiais metais. Pavyzdžiui, „liūdesys“, „vienatvė“, „pinigų stygius“. Žvakė sudegs, o su ja ištirps ir jūsų rūpesčiai...

Sugalvokite norą

Yra daugybė variantų, kaip tai padaryti. Vienas iš jų - užrašyti norą ant popieriaus lapelio, sudeginti (žvakės liepsna), suberti pelenus į šampano taurę ir aidint 12 dūžių išgerti. Galima popierėlį tiesiog suvalgyti ir užgerti šampanu. Jeigu baiminatės, kad įsižeis skrandis, padarykite taip: po 12-os valandos atverkite langą ir tyliai ištarkite savo norą, kad jis nuskristų į erdvę. Jei nuoširdžiai tikėsite, jis ir išsipildys!

Burkite ir pranašaukite ateitį

Naujametę naktį tai galima daryti įvairiai. Pavyzdžiui, užrašykite įvairiausias pranašystes ir linkėjimus (tik gerus, galima eilėmis) ant įvairiaspalvių popierėlių, o popierėlius sudėkite į maišelį. Kai laikrodis ims mušti 12, tegu visi sėdintieji prie stalo iš eilės traukia iš maišiuko raštelius ir perskaito jiems tekusias „pranašystes“. Kitas variantas: sausainius arba saldainius įvynioti į popierėlius, ant kurių parašyta „namas“, „meilė“, „karjera“, „kelionė“, „vestuvės“, „vaiko gimimas“, „nauja mašina“ ir pan. Svečiai išvynios saldumynus ir perskaitys linkėjimą. Suvalgius skanėstą, popierėlį galima pritvirtinti prie petardos ir ją iššauti - tai padidins tikimybę, kad linkėjimas išsipildys.

Jeigu naujametę naktį išėjote į lauką, įsiklausykite, kas vyksta aplinkui. Bet kuri atsitiktinai išgirsta frazė gali jums pasufleruoti, kaip pasiekti sėkmės, arba tiesiog parodys, kas jūsų laukia ateinančiais metais.


Naujametiniai prietarai


Naujieji metai - ne ta šventė, per kurią būtų galima numoti ranka į prietarus ir pranašingus ženklus ir daryti viską savaip. Suaugę dėdės ir tetos it maži vaikai tiki įspėjimais ir laikosi visokiausių keistų papročių ir tradicijų. Kad tik pagaliau sulauktų sėkmės bent ateinančiais metais! Ir tegu ne visada pavyksta padaryti tai, kas reikia. Svarbu nepadaryti to, ko nereikia, kad nepakenktume sau ir nenubaidytume būsimos laimės. Kiek pagrįsti liaudies prietarai, ginčytis sunku, o tikriausiai ir nereikia. Juk jeigu visa tai atkeliavo iš amžių glūdumos ir nedingo laiko tėkmėje, priimkite tai širdimi, o ne protu, kad ir kaip keistai skambėtų.

Taigi, ko nereikia daryti gruodžio 31-ąją ir sausio 1-ąją?

    Negalima sutikti Naujųjų metų su skolomis arba tuščiomis kišenėmis.

    Negalima prieš pat Naujuosius ir jiems atėjus dirbti (plauti, skalbti, tvarkytis).

    Naujųjų metų naktį negalima iš namų nešti šiukšlių.

    Negalima Naujųjų sutikti nesutvarkytame bute.

    Per Naujuosius negalima siūti sagų.

    Gruodžio 31-ąją ir sausio 1-ąją negalima taisyti ir pirkti batų.

    Negalima prieš Naujuosius išmesti senų drabužių ir batų.

    Naujametę naktį negalima bartis ir rėkauti.

    Negalima Naujųjų sutikti vienam.

    Negalima, kad per Naujuosius stalas būtų tuščias.

    Negalima ruošiant valgį įsipjauti pirštų.

    Negerai, jei prie stalo bus vienos moterys.

    Negalima daužyti indų.

    Negalima ką nors sulaužyti.

    Negalima ką nors ant savęs segti smeigtukais.

    Naujametę naktį negalima kirpti plaukų, nagų ir plauti galvos.

    Naujųjų negalima sutikti senais drabužiais.

    Negalima rengtis juodai.

    Negalima dovanoti knygų.

    Negalima Naujaisiais metais pirmos į savo namus įsileisti moters.

    Prie stalo negalima keiktis.

    Negalima sugalvoti noro, kuris prasidėtų „Ne...“

    Negalima niekam pasakoti, kokį norą sugalvojote.

    Negalima gesinti naujametinių žvakių ir išmesti nesudegusių.

    Negalima gailėtis nueinančių metų.

    O svarbiausia - negalima nesutikti Naujųjų metų!

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder