Kodėl vyrai mėgsta vyrų rašytojų knygas?

Kodėl vyrai mėgsta vyrų rašytojų knygas?

Tyrimai parodė, kad įvertindami knygas skaitytojai lieka ištikimi savo lyčiai. Vyriškos lyties rašytojai sudaro 90 proc. iš 50 vyrų labiausiai skaitomų knygų. Tyrėjai taip pat nustatė, kad tiek vyrai, tiek moterys skaito panašų kiekį knygų. Tačiau nustatyta, kad moterys labiau negu vyrai mėgsta skaityti naujesnes knygas.

Tai nemaloni tiesa, kurią kai kurie knygų mylėtojai tuoj pat bandys paneigti.

Tačiau remiantis naujos apklausos duomenimis, Britanijoje dauguma žmonių teikia pirmenybę tos pačios lyties rašytojų knygoms bei yra linkusi skaityti mažiau priešingos lyties rašytojų knygų.

Apklausus 40 tūkst. žmonių, tyrimas, kuris buvo pradėtas vykdyti po tvirtinimo, kad leidyboje egzistuoja moterų diskriminacija, atskleidė skaitymo įpročiuose vyraujantį visišką lyčių pasidalinimą.

Vyrų rašytojų kūriniai sudaro 90 proc. iš 50 vyrų labiausiai šiais metais skaitomų knygų, tuo tarpu atvirkštinė tendencija vyrauja tarp moterų labiausiai skaitomų knygų.

Viena iš vyrų skaitomų autorių moterų rašytojų sąraše, yra Roberta Gelbreit (Robert Galbraith) arba Dž. K. Rouling.

Anot skaitymo interneto svetainės „Goodreads“, kuri lygino tyrimo rezultatus, skaitytojos taip pat įvertina moterų rašytojų parašytas knygas kur kas geriau.

Vidutiniškai, moterų rašytojų knygas moterys įvertina 4 balais iš penkių, vyrai – 3.8 iš 5.

Svetainės atstovas teigė: „Kai ateina laikas įvertinti populiariausias 2014 metų knygas, mes vis tiek liekame ištikimi savo lyties rašytojams.“

„Goodreads“ buvo paskatinti atlikti tyrimą po to, kai metų pradžioje autorė Džoana Volš (Joan Walsh) pradėjo vykdyti kampaniją, raginančią žmones skaityti daugiau moterų rašytojų knygų.

JAV dabartinė statistika rodo didžiulį disbalansą tarp ankščiau literatūros spaudoje recenzuotų ir dabar recenzuojamų moterų kūrinių skaičių.

Elžbieta Khuri Čiandler, vyriausia redaktorė ir viena iš „Goodreads“ įkūrėjų, teigė, kad dalinimosi informacija tikslas buvo „skatinti pokalbį ir savirefleksiją“ bei „kurti aplinką draugiškiems pokalbiams tam tikra tema“.

Ji pridūrė: „Buvo nuostabu matyti, kaip mūsų nariai aptarinėja jų skaitomų vyrų/moterų rašytojų santykį.“

Dažniausiai žmonės sako, kad jie nenusistato iš anksto, kieno knygą jie skaitys – rašytojo ar rašytojos.

„Viskas priklauso nuo knygos. Tačiau kai jie peržvelgia savo sąrašus, kai kurie iš jų suvokia, kad galbūt jie norėtų susipažinti su kitais autoriais.“

Tyrėjai taip pat nustatė, kad tiek vyrai, tiek moterys yra linkę skaityti tokį pat knygų kiekį, bet moterys, kitaip negu vyrai, teikia pirmenybę naujesnėms knygoms.

Čiandler pridūrė: „Kai kurie vyrai teigė, kad jie skaito daugiau vyrų autorių, nes jie rašo tokio tipo knygas, kokios patinka vyrams.“

„Jie galvoja, kad daugiau vyrų rašytojų negu moterų yra linkę rašyti tam tikrų žanrų ar tematikos knygas, kurios labiau domina vyrus. Mes taip pat pastebėjome, kad dauguma žmonių nenutuokė, kad jų skaitomų knygų skaitytojai yra pasiskirstę pagal lytį. Tai tikrai dar neištyrinėta sritis.“

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder