Kinijoje, Mongolijoje perintis retas paukštis palšoji medšarkė, nė karto iki šiol neregėta Lietuvoje, pateko į mūsų šalies gamtininkų akiratį.
„Antradienį ji striksėjo Klaipėdoje, Kopgalio krūme. Negalėjau supainioti šio sparnuočio su spalvingąja, Lietuvoje gyvenančia paprasta medšarke.
Pastarosios nugara yra ruda, o uodega - juoda. O ši buvo palšai smėlinės spalvos, uodega - švelniai ruda, kaip lakštingalų. Tai yra nauja paukščių rūšis. Jau 380-oji, aptikta mūsų krašte“, - pasakojo klaipėdietis, Jūrų muziejaus darbuotojas Saulius Karalius.
Jis ir ornitologai Vytautas Jusys bei Liutauras Raudonikis šiomis dienomis baigia rengti naują Lietuvos paukščių pažinimo vadovą, kurį iliustravo 379 Lietuvoje stebėtų paukščių rūšių nuotraukomis.
Dabar į leidyklą redaktoriai skubiai nusiuntė naujausios, iki šiol krašte nematytos palšosios medšarkės, nuotraukas ir aprašymą.
Beveik prieš dešimtmetį išleistame ornitologo Petro Kurlavičiaus paukščių pažinimo vadove buvo pateiktos žinios apie 343 iki 2003-ųjų Lietuvoje ir jos teritoriniuose Baltijos jūros vandenyse pastebėtas paukščių rūšis. Dabar jų - jau 380.
Pasak S. Karaliaus, toks sparnuočių rūšių gausėjimas Lietuvoje liudija apie dažniau užklystančius Pietų kraštų paukščius, dažniausiai jauniklius.
„Jų lokaciniai mechanizmai dar būna menkai išsvystę, todėl migracijos metu jie paklysta. Paklydėlė yra ir palšoji medšarkė. Jų jau anksčiau stebėta Suomijoje, Švedijoje, Estijoje, o dabar - ir Kuršių nerijoje“,- pasakoja S. Karalius.
Rašyti komentarą