Mikis amžinai

Mikis amžinai

Lapkričio 18-ąją garsiausias pasaulio peliukas atšventė gimtadienį. Žinoma, buvęs Peliuko Mikio populiarumas seniai praėjo, jis dabar veikiau korporacijos "Disney" simbolis nei aktualus personažas, tačiau būtent filmukai apie Peliuką atnešė jo autoriui Waltui Disney'jui šlovę ir pirmąjį pelną, kuris leido plėsti kompaniją ir sukurti ištisą imperiją.

Mickey Mouse - vertingiausias vardas ne tik "Disney" kompanijos, bet ir visos kinematografijos istorijoje: jo vertė dabar viršija tris milijardus dolerių.

Nenuostabu, kad 1998 m. korporacija "Walt Disney" taip atkakliai siekė autorių teisių termino pratęsimo dar 20-iai metų. Jeigu ne šis teisės aktas, Mikis dabar jau būtų visuomenės nuosavybė.

Kodėl būtent Mikis, o ne kuris kitas Disney'jaus personažas tapo toks populiarus? Esmė tikrai ne jo charakterio ypatumai ar filmuko siužetas.

Paslaptis paprasta: 1928 metų lapkričio 18-ąją ekranuose pasirodęs "Steamboat Willie" su Peliuku Mikiu pagrindiniame vaidmenyje buvo pirmasis įgarsintas filmukas istorijoje. Būtent todėl jis įsiminė žiūrovams. O pirmasis Mikio pasirodymas ekrane (filmuke "Plane Crazy") vos trimis dienomis anksčiau jokio ažiotažo nesukėlė.

Tiesa, Peliuką sugalvojo visai ne Waltas Disney'jus - tai padarė jo draugas ir bendražygis Abas Ayverksas, kuris ir buvo didžiausia kūrybinė jėga kompanijos veiklos aušroje. Disney'jus tik palaimino Peliuko išvaizdą ir pakrikštijo jį Mikiu.

Tiesa, iš pradžių Disney'jus nelabai mėgo šio personažo ir nesistengė plėtoti projekto. Tik 1935 metais sutiko serialą su Mikiu padaryti spalvotą - kur kas vėliau nei kitus kompanijos filmukus. Bet, šiaip ar taip, Disney'jus pirmiausiai buvo verslininkas, o ne dailininkas,o jeigu paklausa diktuoja pasiūlą ir publika prašo Mikio - ji turi tai gauti.

Dabar korporacija "Disney" leidžia tik pilnametražius animacinius filmus, o serialai - tarp jų ir 1950 m. pradėtos bei periodiškai pavadinimą pakeičiančios TV pasakos apie Peliuką Mikį ir jo draugus) atiduodami autsorsingu. Jie gaminami ten pat, kur visų transnacionalinių kompanijų produkcija, - Pietryčių Azijoje.

Sidebar placeholder