Mokslininkai žada aptikti nežemiškų būtybių per artimiausius 20 metų

Mokslininkai žada aptikti nežemiškų būtybių per artimiausius 20 metų

Rusijos Taikomosios astronomijos instituto mokslininkai įsitikinę, kad nežemiškų civilizacijų pavyks aptikti jau per 20 metų, praneša "Interfax". Tokį netikėtą pranešimą spaudai padarė instituto direktorius Adrėjus Finkelšteinas.

"Gyvybės atsiradimas yra toks pats nekintamas, kaip ir atomų susidarymas. Juk egzistuoja fundamentalios taisyklės, vienodos visai visatai. Gyvybė kitose planetose egzistuoja. Po 20 metų mes ją surasime", - sako A. Finkelšteinas.

Tuo sensacingas pranešimas nesibaigė, toliau mokslininkas apibūdino, kaip ateiviai atrodo. Pasak jo, nežemiškos būtybės yra panašios į žmones: turi dvi kojas, dvi rankas, galvą. Tiesa, jų oda gali būti kitokios spalvos.

Mokslininkų duomenimis, jau yra atrasta apie tūkstantį egzoplanetų, t.y. planetų, išsidėsčiusių šalia kitų žvaigždžių, tokių kaip Saulė, ir net 10 procentų jų - panašios į Žemę. Gyvybė jose gali egzistuoti tuo atveju, jei jose yra vandens.

Pirmadienį Taikomosios astronomijos institute prasidėjo tarptautinis simpoziumas "Nežemiškų civilizacijų paieška". Konferencijos metu bus aptarti nuo 1960 metų vykdomų paieškų rezultatai.

Jau 50 metų vykdoma programa "Pasyvusis SETI", kuria siekiama aptikti galimus signalus iš kitų planetų. Egzistuoja ir "Aktyviojo SETI" programa, pagal kurią mokslininkai jau keletą kartų bandė perduoti radiosignalus galimoms kitoks civilizacijoms.

Sidebar placeholder