Panevėžiečiai gelbėjo kaštonus

Panevėžiečiai gelbėjo kaštonus

Panevėžiečiai šeštadienį miesto parkuose, skveruose, aikštėse ir gatvėse, kur auga kaštonai, surengė šių medžių gelbėjimo akciją.

Kaštonų lapuose įsiveisusi kaštoninė keršakandė žaloja šiuos medžius ir kyla grėsmė, kad jie gali visai išnykti, praneša Lietuvos radijas.

Daugiau kaip pusantro šimto panevėžiečių rinkosi vietose, kur auga daug kaštonų – jie rinko medžių lapus.

Pasak akcijos „Žaliasis lapas“ organizatoriaus Karolio Sargūno, kaštoninės keršakandės pažeistų lapų surinkimas ir jų sunaikinimas – pats paprasčiausias ir pigiausias būdas išsaugoti šiuos medžius.

Surinkti lapai išvešti į regiono sąvartyno žaliųjų atliekų aikštelę, kur bus kompostuojami atskirai nuo kitų biologinių atliekų.

Kaštoninės keršakandės Lietuvoje pasirodė maždaug 2002 m. Nuo 2005 m. šie kenkėjai pradėjo masiškai plisti Kaune, Vilniuje, o dabar nuo jų jau kenčia beveik visoje Lietuvoje augantys kaštonai.

Kaštoninės keršakandės veisiasi pačiuose kaštonų lapuose, kuriuose išsigraužia takus ir sudeda kiaušinėlius. Iš jų pavasarį išsirita nauji kenkėjai.

Natūralių priešų kaštoninės keršakandės gamtoje neturi, todėl šiuos kenkėjus turėtų naikinti žmonės. Kovoti su kaštoninėmis keršakandėmis galima ne tik deginant lapus, bet ir naudojant specialius cheminius preparatus, tačiau pastarasis būdas yra labai brangus.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder