Produktai, kurių nevalgo dietologas

Produktai, kurių nevalgo dietologas

Daugiau nei 20 šalių leidžiamas britų žurnalas "Shape", skirtas moterims ir rašantis apie sveiką mitybą, sportą, psichologiją, madą, poilsį ir t. t., teigia, kad ryžių trapučiai, kuriuos mes valgome norėdamos sulieknėti, iš tiesų smarkiai padidina cukraus kiekį kraujyje...

"Prieš dešimt ar dvidešimt metų ryžių trapučiai buvo pagrindinis dietinis maistas, nes juose visiškai nėra riebalų, tačiau dabar neapsigaukite, - rašo straipsnio autorius mitybos konsultantas dr. Maikas Raselas (Mike Roussell). - Ryžių trapučiuose gliukozės lygis siekia 91 iš 100, todėl iš pirmo žvilgsnio nekaltas angliavandenių užkandis smarkiai padidina cukraus kiekį kraujyje. Tai ne tik nepadeda lieknėti, bet ir kenkia sveikatai."

Dietologas taip pat nepataria vartoti neriebaus salotų padažo. "Tai puikus sveiko maisto gadinimo pavyzdys, - teigia M. Raselas. - Nors jame esantis actas padeda kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje, o augaliniai aliejai yra puikus vitaminų šaltinis, tačiau neracionali riebalų baimė privertė maisto gamybos kompanijas dėti papildomų ingredientų. Rezultatas: neriebus salotų padažas, kuriame yra kukurūzų sirupo (jame gausu fruktozės), galybė emulsiklių ir kitų paslaptingų ingredientų, kurie nenatūralų produktą priverčia atrodyti natūraliai."

Tarp kitų dietologo nerekomenduojamų produktų atsidūrė ir kava su priedais - skrudintais riešutais, sausainiukais, braškių, kokosų sirupu, plakta grietinėle ir šokolado drožlėmis.

"Visa tai, be abejo, labai skanu, tačiau jei rūpinatės dėl svorio, atpraskite tai gerti: vienas puodelis kavos su priedais sudaro trečdalį maksimalios rekomenduojamos paros riebalų normos. Vietoje įmantrios kavos rinkitės seną gerą įprastą kavą su šaukšteliu cukraus", - pataria mitybos specialistas.

Panašias temas gvildenantis kitas žurnalas "Health" įspėja ir tuos, kurie labai mėgsta makaronus su sūriu: "Šis, atrodytų, nekaltas patiekalas iš tiesų turi beveik 500 kalorijų - tai ketvirtadalis kalorijų paros normos. Ką galite rinktis pietums vietoje makaronų? Keiskite juos kepta vištiena ir daržovėmis - ir liesiau, ir sveikiau."

Sidebar placeholder