Seksas ir pinigai: ką mylime labiau?

Seksas ir pinigai: ką mylime labiau?

Ne vienas politikas yra siūlęs Lietuvoje legalizuoti prostituciją ar net lengvuosius narkotikus. Toks sprendimas, jų nuomone, leistų surinkti daugiau lėšų į valstybės biudžetą, įvestų tvarką. Tačiau ar Olandijos sostinė Amsterdamas tikrai yra sektinas pavyzdys Vilniui ar  vasaros linksmybėmis garsėjančiai Klaipėdai?

Olandas verslus visur

Olandija daugeliui žinoma ne tik savo liberalumu, tačiau ir mokėjimu užsidirbti praktiškai iš visko. Prostitucija – ne išimtis. Prostitucijos verslo Olandijoje apyvarta viršija 2 milijardus litų per metus. Tačiau neįmanoma suskaičiuoti vertės, kurią prostitučių tinklas duoda atskiram miestui, nes raudonųjų žibintų kvartalai tampa turistų traukos centrais. Seniausios pasaulio profesijos veikla Olandijoje legalizuota nuo 1830 metų.

Nors paslaugų kainos raudonųjų žibintų kvartale svyruoja nuo 40 iki 100 eurų už pusvalandį meilės ir ne vienam lietuviui gali pasirodyti per didelės, apklausų duomenys rodo, jog kas trečias olandas vyras naudojasi prostitučių paslaugomis, o kas penktas merginas aplanko reguliariai.

Tačiau, matyt, ne viskas taip gražu. Nyderlandų valdžia rimtai svarsto galimybę uždrausti prostituciją, nes raudonųjų žibintų kvartalas tampa vis didesniu draudžiamų narkotikų prekeivių centru.

Ar lengva prostitutėms užsidirbti?

Kambariuko nuoma minėtame kvartale kainuoja 125-150 eurų už 8 darbo valandas, todėl dirbti ir žioplinėti tikrai nėra kada. Valdžia traktuoja prostitutes kaip verslininkes, todėl kiekviena privalo turėti laisvąjį verslo liudijimą, teikti deklaracijas, mokėti mokesčius. Įdomus faktas, jog striptizo šokėjoms taikomas lengvatinis tik 6 proc. pridėtinės vertės mokesčio tarifas, nes jos priskiriamos prie meno ir kultūros darbuotojų.

Merginas vienija profesinė sąjunga, tačiau daugelis nenori į ją stoti, vis dar bando nuslėpti mokesčius.

Tarp prekybos žmonėmis ir pačių pasirinkimo

Olandijos valdžia laikosi liberalios politikos, tačiau nusikaltusiems  negailestinga. Mokesčius slepiančios prostitutės iš karto baudžiamos 2000-5000 eurų baudomis. Ir visgi  legaliai užsidirbti yra tikrai nelengva. Pagrindinė priežastis, kodėl moterys ir merginos imasi šio darbo, yra noras užsidirbti, tačiau yra ir tokių, kurios tiesiog bijo savo sutenerių, butų nuomininkų.

Nuo prostitucijos legalizavimo pradžios svarbiausias teisinis pakitimas buvo tas, kad tik 1980 metais  leista iš prostitucijos pelnytis trečiosioms šalims. Todėl nemažai merginų tampa prekybos žmonėmis vergėmis, o,  neoficialiomis žiniomis, viena jauna mergina sutenerių vertinama 30 000 eurų.

Kiti prostitucijos variantai

Daugeliui turistų žodis Olandija ir prostitucija raudonųjų žibintų kvartalo sinonimas, tačiau labai populiarūs ir sekso klubai bei “broteliai”. Amsterdamo mieste veikia per 10 vadinamųjų “privéhuizen“, privačių namų. Tai jaukios, dažniausiai užmiestyje įrengtos rezidencijos, pasižyminčios  ramumu ir tvarkingumu. Nuo sekso klubų skiriasi tuo, kad juose nepardavinėjami alkoholiniai gėrimai, privatūs namai neturi barų licenzijų. Tokie namai patrauklūs tuo, kad klientai jaučiasi saugiai, jiems nereikia baimintis, kad bus apgauti.

Sekso klubuose priešingai- dažnai kyla įvairiausių konfliktų, nesusipratimų, iš dažnai labai garbingų klientų stengiamasi išvilioti kuo daugiau pinigų. Dažniausiai mokamas 75 eurų įėjimo mokestis, o valanda su mergina kainuoja nuo 250 eurų. Tiesa, prieš tai tenka pavaišinti ją gėrimais, kurių kainos kartais žvėriškai didelės. Pavyzdžiui, standartinis „mochito“ kokteilis kainuoja 25-35 eurus.

Taip pat populiarios telefoninių prostitučių , kurios atvyksta į namus ar viešbutį, paslaugos. Jų kainos svyruoja nuo 300-500 eurų už valandą.

Ko reikia saugotis ne vietiniam?

Taksistų apgavysčių. Jei įlipę į taksi automobilį pasakysite, kad norite vykti į sekso klubą, būsite nuvežtas į patį brangiausią, o taksistas už tai įprastai gauna 75 eurus. Nors daugelis Amsterdamo taksi įmonių savo internetiniuose puslapiuose giriasi, jog į pasilinksminimo vietas nuveža nemokamai, tai tik apgaulė.

Brangaus šampano triukas. Tai dar vienas sekso klubų minusas. Net jei ir sumokėsite įėjimo mokestį ir mėgausitės ant scenos rodomu šou, kai kurios merginos teigs, jog tik nupirkę šampano butelį galėsite ją vestis į privatų kambarį. Šampano kainos dažnai viršija 300 eurų, o mergina iš klubo savininkų gauna solidžius komisinius.

Netikėkite traukinio iš „Shiphol“ oro uosto pakeleivių siūlymais. Dažnai solidžiai vilkintys vyrai arba simpatiškos moterys siūlo suorganizuoti jums ir jūsų draugams nuostabų vakarėlį su pageidaujama kompanija, tačiau tai tik dar vienas triukas,  kurio reikia saugotis.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder