Svarbiausi mokslo ir technikos įvykiai, laukiami 2014 metais

Svarbiausi mokslo ir technikos įvykiai, laukiami 2014 metais

Anglų žurnalas „New Scientist“ išspausdino straipsnių seriją apie svarbiausius mokslo ir technologijų įvykius, kurių tikimasi 2014 metais.

2014 metais bus išbandyti du kosminiai aparatai, leisiantys žmonėms pagaliau pasiekti Marsą. Kitų metų rugsėjį NASA paleis kosminį laivą „Orion", skirtą tolimoms kosminėms misijoms. Kitąmet taip pat bus paleista galingiausia Žemėje raketa „Falcon Heavy", pajėgsianti į Marsą nugabenti 13200 kg svorio krovinį.

2013 metais šalia Žemės praskriejo kometa ISON, o kitąmet Žemės gyventojai aplankys ją pačią - kosminis aparatas nusileis ant jos ir tai bus pirmasis nusileidimas ant kometos.

2013 metais rusų tyrinėtojai prasiskverbė į 500 m. gylio „Rytų ežerą", kurį dengia 4 km. gylio arktinis ledas. 2014 m. mokslininkams teks aiškintis, ar šitame saulės šviesos negaunančiame, labai aukšto slėgio spaudžiamame, visiškai izoliuotame ežere yra gyvybė ir kokia. Kai kurie mokslininkai tikisi čia rasti archajinių gyvūnų ar jų liekanų.

Kitąmet gali būti sumodeliuotas genas šiuolaikinio žmogaus protėvio Homo Erectus, kuris gyveno žemėje prieš 1 mln. metų.

Kitąmet Brazilijoje vyksiančiame pasaulio futbolo čempionate pirmąjį smūgį į kamuolį turėtų atlikti ne kurios nors rinktinės futbolininkas, bet žemiau juostos paralyžiuotas paauglys, kuriam padės mintimis valdomas ekzoskeletas.

Žurnalas prognozuoja, kad kitąmet pajusime visuotinio internetinio sekimo, kurį šiemet atskleidė JAV žvalgybininkas E. Snowdenas, pasekmes. Ekspertų nuomone, per artmiausius dvejus metus amerikietiški informacinių technologijų gigantai neteks iki 35 mlrd. dolerių pajamų, taip pat gali būti suardyti pasauliniai jų tinklai, nes kai kurios šalys, kaip pvz. Brazilija ar Vokietija nori sukurti nacionalinius internetinius tinklus.

Tikimasi, kad po metų jau nešiosime kompiuterius ant galvų: kitąmet jau bus parduodami plačiai išreklamuoti „išmanantys akiniai" Google Glass, išbandyti jau šiemet: per juos chirurgai studentams transliavo savo matymą operacijų atlikimo metu. Šio išradimo kritikai teigia, kad su šiais akiniais pasibaigs bet koks asmeninio gyvenimo privatumas.

Būkite pasiruošę viskam - tokią svarbiausią mintį siunčia Tarptautinė klimato kaitos tyrimo grupė, kuri kitų metų kovą paskelbs savo naujausią ataskaitą. Šiandien jau tvirtai prognozuojama, kad dėl klimato kaitos Europos pietuose, JAV pietryčiuose ir Australijos pietuose padidės sausros, Skandinavijoje ir Kanadijoje pagausės lietaus ir sniego. Kituose Žemės taškuose klimato kaitos pasekmes prognozuoti sekasi sunkiau.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder