Ventspilio meras erzina Latviją

Ventspilio meras erzina Latviją

Latvijos politikams piktai arba pašaipiai sureagavus į Ventspilio mero pranešimą, kad jis kurs "valstybę valstybėje", antradienį paskelbta, kad jau spausdinamas vietinis pinigas ventas ir statomos specialios ventų keityklos.

Ventspilio merui Aivarui Lembergui palankus laikraštis "Ventas balss" praneša, kad ventai jau spausdinami, o prie įvažiavimo į šį Latvijos uostamiestį pastatytos kelios keityklos.

Penktadienį A. Lembergas spaudos konferencijoje Ventspilyje paskelbė, kad uostamiestis įsives savo valiutą, įkurs atstovybes užsienyje ir įgyvendins kitas priemones "valstybei valstybėje" įkurti.

Jis taip pat pranešė, kad išsamiai savo koncepciją spalio 12 dieną pristatys Rygoje, kadangi Ventspiliui "Latvija yra pirmoji draugiška valstybė".

Būtinybę įvesti piniginį vienetą ventą A. Lembergas grindžia tuo, kad latas susietas su euru, o eurui žlugus nukentėtų ir latas.

Kartu jis atskleidė, kad yra labai nusivylęs Saeimos rinkimų rezultatais, "ypač dėl tebesitęsiančio politikų veidmainiavimo, neryžtingumo ir godumo".

Šiemet inicijuodamas Saeimos paleidimą dėl jo priklausomybės nuo oligarchų, tuometis prezidentas Valdis Zatleras vienu jų įvardijo ir A. Lembergą.

Dabar Zatlero reformų partija pirmoji sureagavo į A. Lembergo akibrokštus, paskelbusi, kad kreipsis į saugumo policiją dėl antikonstitucinių veiksmų.

Premjero Valdžio Dombrovskio partijos "Vienybė" atstovas pareiškė, kad bus konsultuojamasi su teisininkais, ar nesiekiama sugriauti šalie teritorinį ir politinį integralumą.

Tačiau finansų ministras Andris Vilkas, taip pat atstovaujantis "Vienybei", A. Lembergo pareiškimus pavadino "pernelyg ankstyva balandžio 1-ąja".

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder