Vasariškas žvilgsnis į Jūrmalą

Vasariškas žvilgsnis į Jūrmalą

Jūrmalos paplūdimys tęsiasi 33 kilometrus, tad vietos užtenka visiems. Jūrmalos miesto mero lietuvio Romualdo Ražuko žodžiais, Jūrmala jungia savyje Palangą, Birštoną ir iš dalies - Neringą.

[BANERIS]

Įvažiavimas - 1 latas

Latvijos keliai iki Jūrmalos gerokai prastesni už lietuviškus: kone visa kelią tenka dardėti nelygiu asfaltu.
Prieš įvažiuojant į Jūrmalą privalu stabtelėti prie automato: parą galiojantis leidimas įvažiuoti į kurortą kainuoja latą (4,90 lito). Automatas priima tik monetas. Gretimai poste budintis policininkas, ko gero, dažnai kartoja tą patį patarimą: "Kiek pavažiavę atgal, rasite degalinę, kur popierinius pinigus išsikeisite į monetas".
Automobilių stovėjimo aikštelės Jūrmaloje - nemokamos, vietą mašinai pavyksta rasti be ilgesnių ieškojimų.

Skirtingai nei Palangoje, Jūrmaloje nepasitinka žmonės, siūlantys nakvynę. Tik viename iš daugiabučio namų langų pastebėjau kambarių nuomos skelbimą.

Likti nakvynei neplanavome, bet buvo smalsu pasidairyti, kiek kainuotų naktis šiame kurorte. Leidinyje apie Jūrmalą nurodoma, jog pigiausiai, ko gero, būtų apsistoti kempinge: nuo 7,5 iki 33 latų. Nakvynes siūlo ir kurorto reabilitacijos centrai, SPA viešbučiai, svečių namai ir apartamentai. Pigu nėra.

Paplūdimio pakanka visiems

Jūrmalos paplūdimių ruožas - 33 kilometrai. Kopų nėra, pastatai stūkso tiesiog sulig pajūriu. Vienas po kito rikiuojasi ir senieji statiniai, ir modernūs pastatai.
Einant Majorų paplūdimio pakrante galima apžiūrėti seniausią Jūrmalos sanatoriją "Marienbade", įkurtą 1870 metais. Tarsi laivas jūros link išsikišęs penkių žvaigždučių viešbutis. Para čia, nurodoma, kainuoja iki 870 latų.

Paplūdimyje žmonių neperkrauta. Daugiausia girdėti kalbančių lietuviškai ir rusiškai. Jūra - sekli, tad nesušlapęs maudymosi kostiumėlio, gali bristi toli. Rojus vaikams. Kadangi tai - įlanka, vanduo šiltas ir ramus.

Paplūdimyje populiarūs plastiko gultai, saulės skėčiai, kuriuos čia pat galima išsinuomoti. Privalumas - pajūryje stovi ne tik dvipusės persirengimo būdelės, bet ir biotualetai.

Paplūdimyje "snaudžia" skulptūra "Vėžlys", simbolizuojanti pastovumą ir ilgą gyvenimą. "Vėžlys" - viena iš Jūrmalos vietų, prie kurios mėgsta įsiamžinti poilsiautojai.

Puošmena - medinės vilos

Poilsiautojų Jūrmala buvo mėgiama nuo seno: dar XIX amžiuje čia plūstelėjo Rusijos karininkai, reabilitaciniam gydymuisi po karo prieš Napoleoną.

Gatvelėse kurorto dvasią gyvina senosios medinės restauruotos vilos. Net 408 pastatai yra įtraukti į architektūros paminklų sąrašą.

Daugybė fasadų ir interjerų sovietmečiu buvo sugadinti, sunaikinti, dabar - restauruoti arba restauruojami. Akį traukia puošnūs medžio drožiniai, raižiniai, ant stogelių supasi vėjarodės. Verta pasivaikščioti arčiausiai jūros esančia Jūras gatve - dažnas pastatas patraukia dėmesį.

Pagrindinė Jūrmalos pėsčiųjų gatvė - Jomas iela - kiek primena Palangos J. Basanavičiaus gatvę, tik ne tokia įmantri ir triukšminga. Restoranai, vasaros terasos, viešbučiai, kurių ne vienas prikeltas naujam gyvenimu iš tarpukario.

Gatvėje, kaip įprasta, įsikūrę prekiautojai ledais, suvenyrais. "Ačiū!" - lietuviškai dėkoja pardavėja. Pigiausiai vakarienę (karštas patiekalas ir gėrimas) Jomas gatvėje vienam žmogui radome už nepilnus 5 latus.

Afišose - kvietimai apsilankyti trijose kultūros namuose ir koncertų salėje "Dzintari". Per 100 sezono dienų vien "Dzintari" salėje vyksta 90 didelių renginių. Didieji Jūrmalos projektai - "Naujoji banga", "KVN": į šiuos televizijos transliuojamus renginius suvažiuoja rusakalbiai iš viso pasaulio, būtent tuo metu labiausiai pastorėja vietos verslininkų piniginės. Šiemet Jūrmaloje buvo prisišvartavusi ir vieno iš turtingiausių pasaulio žmonių milijardieriaus Romano Abramovičiaus jachta.

Kultūrinis gyvenimas Jūrmaloje - aktyvus, renginių kalendorius numatytas iki pat Naujųjų metų. Veikia muziejai (Jūrmalos, Jūrmalos po atviru dangumi, poetų Rainio ir Aspazijos), parodų salės, meno galerijos, amatų dirbtuvės. Bet karštą vasaros dieną labiau traukia paplūdimys...

Prabangusis "Baltic Beach Hotel" viešbutis, architektūra primenantis laivą, stovi ant paties jūros kranto. Šiuo metu čia atostogauja rusų garsenybė Ala Pugačiova

Jomas gatvės gale, latvių teigimu, stovi didžiausias Latvijos gaublys. Gal ir taip. Juk pasaulis darosi toks mažas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder