Darbas iš namų: kaip palengvinti darbą su šiuolaikinėmis technologijomis?

Darbas iš namų: kaip palengvinti darbą su šiuolaikinėmis technologijomis?

Šiomis dienomis dėl griežtėjančių karantino taisyklių vis daugiau privačių ir viešojo sektoriaus įmonių ir bendrovių perkelia darbo vietas į namus. Nuotolinis darbas įvardijamas pastarųjų metų darbo ekonomikos perversmu. Kaip tikslingai susikurti darbo aplinką, kad darbo efektyvumas būtų toks pats našus, kaip biuro aplinkoje? Kokių pagrindinių reikia technologinių sprendimų?

Nors ir ne visi darbdaviai kol kas žiūri į galimybę dirbti iš namų lanksčiai dėl nepakankamų kontrolės galimybių, tačiau tyrimai rodo priešingą tendenciją. „Airtasker“ 2020 metų tyrimo duomenimis, darbuotojai dirbantys nuotoliniu būdu per mėnesį dirba papildomai 1,4 dienos daugiau nei darbuotojai dirbantys biure, o tai yra beveik 17 papildomų darbo dienų per metus. Darbo principas iš namų taip pat gali ženkliai sumažinti streso lygį ir padidina produktyvumą.

Prognozuojama, jog ne viena šalis karantino režimu dar gyvens kurį laiką, todėl gyventojų grįžimas prie įprastų darbo sąlygų taip pat gali užtrukti. Tai žymi, jog darbo vieta namuose ar kitoje pasirinktoje vietoje, patogus technologinių sprendimų pasirinkimas gali tapti vis aktualesniu klausimu kiekvienam.

Ekranas – svarbi darbo priemonė darbo efektyvumui ir akių sveikatai

Svarbiausiu darbo vietos elementu ir pagrindine darbo priemone tampa – nešiojamas kompiuteris ir monitorius. Jeigu anksčiau buvo svarbu, kad kompiuteris būtų kuo lengvesnis, mažesniu ar platesniu ekranu, dabar tai nėra taip aktualu dėl to, kad namuose vis daugiau žmonių prie nešiojamų kompiuterių renkasi ir prisijungia atskirus monitorius.

Todėl, pasak „ACC Distribution“ Produktų ir marketingo departamento direktoriaus Marijaus Miceikos, populiariausi kompiuterių gamintojai šiandien vis dažniau pečius suremia dėl geresnės monitorių ekranų rezoliucijos ir raiškos, todėl šiuo metu ypatingai populiarūs yra 24 colių įstrižainės ekranai.

„Tenka pastebėti, kad vis daugiau asmenų siekdami efektyvumo mėgsta dirbti atidarius ne vieną kompiuterio programos langą, kas reikalauja daug daugiau darbalaukio vietos. Todėl sparčiai populiarėja vieno, dviejų ar net trijų monitorių ekranų naudojimas vienu metu. Patogiau išnaudoti darbalaukį taip pat gali padėti nemokama „Dell Display Manager“ programa, kurios pagalba galima paprasčiau susiskaidyti darbalaukio laukus ir ekranus“, – teigia Marijus Miceika.

Anot eksperto, dirbant prie ekrano ypatingai svarbu stebėti akių savijautą. Pasak „ACC Distribution“ atstovo, šiuolaikinės technologijos yra apgalvojusios ir tai – didesnės rezoliucijos, sodrių spalvų, mažesnio ekrano mirgėjimo, QHD, 4K raiškos ekranai yra populiarūs dėl jų savybių daug mažiau varginti vartotojų akis. Sukurta nauja ekranų „ComfortView“ funkcija, kuri dar labiau sumažina kenksmingą mėlynos šviesos spinduliavimą. Visos šios funkcijos sukurtos siekiant optimizuoti akių komfortą net praleidžiant labai ilgą laiką prie ekrano.

Pasak „ACC Distribution“ atstovo, daugiausiai Baltijos šalyse dėmesio šiuo klausimu sulaukia monitorius „Dell P2419H“ ir dėl iki detalių sukalibruotų spalvų „Dell Ultrasharp“ modelis U2719D. Šie ekranai puikiai tiks darbui su grafiniais elementais ar vaizdams apdoroti.

Taip pat ypatingai mėgstamas ir didelio populiarumo paskutiniu metu sulaukia „Dell Ultrasharp U2419HC“ monitorius dėl puikaus kainos ir funkcionalumo santykio bei išskirtinai minimalistinio dizaino – siaurų rėmelių ir plono ekrano.

Darbo vieta su mažiau laidų ir daugiau tvarkos

Naudojant vienu metu daug skirtingų įrenginių ant darbo stalo, dažnai čia pat neišvengiamas didelis laidų kiekis. Noras turėti kuo daugiau laisvos vietos ant darbastalio jau turi naujausią sprendimą – monitoriai su viena „Type-C“ jungtimi. Dėl šio sprendimo kompiuterį ir monitorių jungia tik vienas laidas, kuris perduoda tiek vaizdą iš kompiuterio, tiek įkrauna pati kompiuterį. Su „Type-C“ jungtimi populiariausi monitoriai „Dell P2719HC“.

Norint naudotis šiuo „Type-C“ patogumu, šią jungtį turi turėti tiek darbo monitorius, tiek darbo kompiuteris. Taip pat prie monitoriaus su „Type-C“ jungtimi galima jungti belaidę pelę ir klaviatūrą.

Be monitoriaus ekrano, ekspertas pataria nepamiršti pagalvoti ir apie kitus darbą namuose palengvinančius įrenginius, kaip ausinės su mikrofonu. „Kai aplink yra daug pašalinių garsų ir judesio (kaip televizoriaus garsai, aplinkinių pokalbiai), gerai konferencijų skambučių kokybei užtikrinti svarbu turėti ausines su mikrofonu ir triukšmo slopinimo funkcija (angl. k. noise cancelling), čia geriausiai galėtų talkinti bevielės ausinės „Jabra Evolve 75“, – teigia „ACC Distribution“ technologijų ekspertas Marijus Miceika.

Pasak „ACC Distribution“ atstovo, vienas šiuo metu populiariausių bevielių ausinių sprendimų laikinai darbo vietai taip pat yra „Jabra Elite 65t“, kurios pasižymi nepriekaištinga kokybe ir tinka tiek darbo skambučiams, tiek laisvalaikiu klausytis muzikos. Šios ausinės suderinamos su visomis populiariausiomis bendravimo programomis – tiek „Windows“, tiek „iOS“ ar „Android“ įrenginiais.

Kaip išsirinkti geriausią darbui ir pramogoms skirtą kompiuterį?

„Mūsų atstovaujamas gamintojas „Dell“ jau seniai suprato nuotolinės darbo vietos svarbą, tad dėjo nemažai pastangų, kad sukurtų tokius įrenginius, kurie leistų žmogui susikurti patogią darbo vietą. Šiandien „Dell“ gali pasiūlyti platų kompiuterių asortimentą tiek moksleiviui, tiek grafikos, fotografijos profesionalui, tiek žaidimų mėgėjui, tiek vadybines darbo funkcijas norinčiam atlikti asmeniui.“ , – dalijasi technologijų ekspertas M. Miceika

Anot M. Miceikos, jeigu renkantis kompiuterį skiriamas ekonominis biudžetas ir nėra aukštų technologinių reikalavimų, – užtenka darbo su el. paštu, „MS Office“ ir kitomis nereikalaujančiomis daug resursų programomis, – rekomenduojamas „Dell Inspiron 3584“ kompiuteris. Pastarojo klaviatūra mėgstantiems dirbti tamsoje ypač patogi – ji turi specialų apšvietimą.

Pasirinkusiems naudoti kompiuterį, kaip įrankį redaguoti nuotraukas, vaizdo medžiagą, braižyti – šiems rekomenduojamas „Dell Inspiron 15 3593“ kompiuteris arba galingesnis su „Type-C“ jungtimi „Dell Inspiron 15 5593“. Pastarasis yra be galo patogus nešiotis dėl savo nedidelio ir patogaus dydžio – šio kompiuterio ekranas pasižymi sumažintais rėmeliais ir kur kas plonesniu, minimalistiniu korpusu, kas iš esmės palengvina patį įrenginį.

Turintiems aukštų reikalavimų kompiuterio ekrano kokybei ir kompiuterio korpusui, puikiai tiks „Dell XPS 15 7590 UHD“. „Šis kompiuteris tinkamas ir paprastoms užduotims atlikti, ir virtualiems žaidimams, ir sudėtingiems brėžiniams ar vaizdams apdoroti. Kompiuterį galima valdyti ne tik klaviatūros pagalba, bet ir tiesiogiai liečiant ekraną, kas palengvina ir pagreitina darbą su kompiuteriu. „Dell XPS 15“ taip pat turi „Type-C“ jungtį, kurios dėka galima prie monitoriaus jungtis vienu laidu ir tuo pačiu krauti kompiuterį.“, – apie idealiai nuotolinei darbo vietai tinkantį kompiuterį pasakojo M. Miceika.

„ACC Distribution“ atstovas taip pat priduria, kad pastarieji „Dell“ kompiuteriai pasižymi patogia programų ir skirtingų įrenginių integracija, todėl dabar „Dell Mobile Connect“ programos dėka naudojantis kompiuteriu galima patogiai valdyti savo telefoną. „Pavyzdžiui, dirbant su kompiuteriu galima atsakyti į telefone gautas sms žinutes, nors telefonas guli kitame kambaryje, kuprinėje ar kitoje vietoje – tai padeda mažiau blaškytis ir sutaupo kiekvieno vartotojo laiką.“, – apie papildomas galimybes pasakoja technologijų ekspertas.

Aukščiausio lygio duomenų apsauga dirbant nuotoliniu būdu

Duomenų saugumas aktualus visiems darbuotojams, nesvarbu, kur jie pasirinktų dirbti. Pasak M. Miceikos, tam geriausiai tiks „Dell Latitude 7390 2-in-1”. Šis kompiuteris yra tvirtas, daugiafunkcinis ir gerai apsaugotas. Jame gausu įvairių į korpusą integruotų jungčių, todėl galima prijungti išorinius prietaisus. Kompiuterio korpusas – magnio lydinio LCD, pagamintas iš stiklo pluošto ir stiklo, todėl yra tvirtas ir ilgaamžis, „Gorilla Glass” ekranas atsparus įbrėžimams, o šviečianti klaviatūra leidžia dirbti tamsoje.

Pagrindinis šio kompiuterio išskirtinumas aukščiausio lygio duomenų apsauga: prie kompiuterio galima jungtis keliais skirtingais būdais, naudojant piršto atspaudus, kodą, ID kortelę, nes korpuse integruotas „smart card reader” arba NFC bekontakte kortele”, - apie ypač saugų nešiojamąjį kompiuterį pasakojo M. Miceika. Ekspertas pabrėžė, kad „Dell Latitude 7390 2-in-1” tai ir nešiojamas kompiuteris, ir planšetė, nes kompiuterio korpusą galima lenkti 360 laipsnių kampu, tai leidžia darbuotojui naudotis įrenginiu dirbant pačiomis įvairiausiomis sąlygomis.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder