Kardeliai
Lietuvoje natūraliai auga tik dvi rūšys: paprastasis kardelis (gladiolus imbricatus) ir pelkinis kardelis (gladiolus palustris), kiti auginami kaip dekoratyviniai augalai ir prieš žiemą iškasami: veisliniai hibridiniai kardeliai pas mus nežiemoja.
Tuos pačius gumbasvogūnius tinka sodinti apie penkerius metus ir vis į kitą vietą.
Prieš sodindami nulupkite lukštus (išskyrus mažiausiųjų).
Kardelių gumbus pasodinkite šio mėnesio pabaigoje arba gegužės pradžioje į neutralią arba silpnai rūgščią, purią, derlingą dirvą saulėtoje vietoje. Pamulčiuokite durpėmis.
Spalį gumbus iškaskite, išdžiovinkite, sudėkite į dėžutes ir per žiemą laikykite vėsioje patalpoje.
Abisinijos kardelis
Panašus į mūsų paprastąjį kardelį, tik šis kilęs iš Pietų Afrikos. Dar vadinamas acindatera, miuriele ir netgi orchidėja, nes žiedai išties primena orchidėjas. Į gėlynus gumbasvogūniai sodinami įšilus dirvai, balandžio pabaigoje - gegužės pradžioje. Mėgsta saulę ir pusiau pavėsį. Užauga iki 1 m aukščio. Kvepia. Lauke nežiemoja.
Galima auginti ir kaip kambarinę gėlę.
Begonijos
Į vazonėlius pasisodinkite svyrančių begonijų gumbų. Laikykite kambaryje, o po šalnų pavojaus (gegužę-birželį) galėsite nešti į lauką. Puikiai jausis pavėsyje (kaitros nemėgsta). Tai daugiametės gėlės, tačiau dirvoje irgi nežiemoja - rudenį teks iškasti.
Pelargonijos
Dabar metas jų pasidauginti žaliaisiais auginiais: šoniniais ūgliais ir viršūnėmis. Nuskinkite stiebelį su pora lapelių ir pamerkite į vandenį. Kai įsišaknys, perkelkite į vazoną. Arba galite iškart sodinti į substratą.
Laikykite kambaryje, nesaulėtoje vietoje.
Rašyti komentarą