Namų remontas: svarbiausia - rezultatas

Namų remontas: svarbiausia - rezultatas

Vasara - ne tik atostogų, bet ir remonto metas. Apie ilgą ir brangų remontą turbūt nesvajoja niekas - tik apie jo fantastišką rezultatą...

Pačių aukščiausių rezultatų, žinoma, tikimės iš profesionalų (jei tik patys tokie nesame), tad kviečiame interjero dizainerius, samdome statybos kompanijas, kurios gali perplanuoti būstą ir griauti sienas bei statyti naujas, naudojamės elektrikų, santechnikų paslaugomis ir t. t.

Tačiau jei atsinaujinimo užmojai nedideli, esant šiuolaikinių būsto remonto bei apdailos priemonių pasiūlai, namų vaizdą nesunku pakeisti ir savarankiškai. Tereikia lakios fantazijos, nuspręsti, ką darysi, laiko ir šiokio tokio kapitalo. Kūrybingi ir nagingi būstų šeimininkai tvirtina, jog remontas savo rankomis - ne tik pigesnis ir greitesnis, bet ir kur kas malonesnis. Tad jei neturite daug lėšų bei laiko ir nebijote teptis rankų...

Valome senus paviršius

Jūs tikriausiai žinote, kad remontas yra daromas "nuo viršaus į apačią". Todėl pirmiausiai pradėkite nuo lubų. Toliau - sienų tapetavimas ar dažymas. Jei jos lygios, darbai užtruks tik porą trejetą dienų. Grindis šiais laikais pakeisti galima per dieną.

Nesugriovęs seno, nepastatysi naujo. Pasiryžus atnaujinti būsto vaizdą, dažnai tenka nudirbti ir nemalonų darbą: atsikratyti senųjų dangų - grindų, lubų ar sienų (keraminių plytelių, linoleumo ir pan.). Taupydami pinigus šeimininkai dažniausiai tai daro patys, pasitelkdami visas įmanomas priemones, kokias tik pasiūlo fantazija. Būsto remonto specialistai siūlo keletą šį darbą palengvinančių gudrybių.

Pastaruoju metu tiek lubos, tiek sienos dažniausiai dažomos vandens emulsiniais dažais, dar vadinamais akriliniais, stireno akriliniais, viniliniais, emulsiniais akriliniais, lateksiniais ir pan. Jais tinka dažyti gipskartonio, tinko, plytų, betono paviršių - gerai sukimba ir puikiai laikosi. Pakanka nuvalyti dulkes, nusiurbti voratinklius ir perdažyti naujai. Dažant antrą kartą rekomenduojama naudoti tos pačios rūšies dažus. Jeigu tai neįmanoma, senąją apdailą būtina pašalinti.

Kaip pašalinti vandens emulsinius dažus?

Iš pradžių sieną reikia sudrėkinti drėgna kempine ir tada dažus nugrandyti plienine mentele.

Jeigu norite atnaujinti alkidine emale dažytą paviršių, reikia pirmiausiai padirbėti su švitriniu popieriumi. Tuomet naujasis dažų sluoksnis geriau prikibs. Jeigu sienoje yra įtrūkių, dažus nuo tų vietų pašalinkite, užtinkuokite ir tik po to dažykite.

Kreida ar kalkėmis balintas lubas nesunkiai nuplausite vandeniu, o kas liks iki glaisto - pašalinsite mentele. Glaistyti ar dažyti nubalintų lubų "ant viršaus" vandens emulsiniais dažais negalima.

Senų tapetų šalinimas iš esmės nesiskiria nuo kreidos ar kalkių šalinimo nuo lubų: sudrėkinkite tapetus vandeniu, kiek palaukite, tada mentele užkabinkite kraštą ir nuplėškite. Jeigu liko neatšokusių tapetų fragmentų, plono sluoksnio popieriaus - galima palikti.

Sunkus atvejis: aliejiniai dažai

Jeigu jums nuo sienų reikia pašalinti aliejinius dažus (jais tarybiniais laikais buvo įprasta dažyti vonios, virtuvės sienas), kad galėtumėte klijuoti keramines plyteles, juos teks skusti, kur skutasi, o kur nesiskuta - trankyti kirtikliu, kirvuku, kaltu ir plaktuku... Paskui glaistyti ir tik tada klijuoti plyteles. Darbas ilgas, bet rezultatas patikimas.

Lengvesnis, bet kur kas brangesnis būdas - nusipirkti ir užtepti specialaus aliejinių dažų valiklio ir tik tada gramdyti. Galima išsinuomoti ir pramoninį feną - tai prietaisas, kuris pučia karštą orą. Viena ranka laikysite jį, o kita su mentele skusite atšokusius dažus.

PASIRUOŠTI. Apdailos medžiagų ir vonios įrangos prekybos centro "Iris" mažmeninės prekybos direktorius Ernestas Abraškevičius pabrėžė, jog prieš klojant bet kokią dangą pagrindas turi būti sausas, švarus ir lygus.

Po to, ką perskaitėte, jums, žinoma, kyla klausimas, negi negalima keraminių plytelių klijuoti tiesiog ant aliejiniais dažais nudažyto paviršiaus... Vieni meistrai sako, kad prie aliejinių dažų nelips nė pats velnias, o juo labiau plytelės, kiti ramina, kad lips, tik su viena sąlyga: kad sienos nereikia lyginti, o dažai ir tinkas laikosi tvirtai. Jei tikite pastaraisiais, nudažytą paviršių tuomet nušlifuokite švitriniu popieriumi, kad geriau sukibtų. Žinoma, geriausias variantas (jei tik turite galimybę) - šį darbą patikėti remonto profesionalams.

Sausa, švaru, lygu

Keramines plyteles nuo sienų nuimti nesunku (jei reikia), nuo grindų - sudėtingiau. Galima naudotis plaktuku arba išsinuomoti statybinį perforatorių. Norite klijuoti ant viršaus? Galite, jei paviršius lygus. Specialistai pataria jį prieš tai padengti specialiu gruntu.

PLYTELĖS. Iš keraminių plytelių galima sukurti neprilygstamus šedevrus.


Šalindami seną linoleumą (PVC arba vinilinę dangą) daug vargo neturėsite. Jeigu vietomis linoleumas pasidarė skylėtas, specialistai pataria jo net nekeisti, o tik skyles užklijuoti tokio paties linoleumo (PVC dangos) gabalais. Apdailos medžiagų ir vonios įrangos prekybos centro "Iris" mažmeninės prekybos direktorius Ernestas Abraškevičius informavo, kad tam naudojami šalto suvirinimo klijai, pvz., "Werner-Mueller TYPE A". Specialistas pabrėžė, jog prieš klojant bet kokią dangą pagrindas turi būti sausas, švarus ir lygus. "Jei pagrindas nelygus, išlyginti jį reikia savaime išsilyginančiais mišiniais", - patarė pokalbininkas.

Atnaujiname vaizdą

Apie tai, ką būtina žinoti meistrui prieš remontą, kad rezultatas tenkintų ir būtų ilgalaikis, "Vakarų ekspreso" skaitytojus konsultuoja Apdailos medžiagų ir vonios įrangos prekybos centro "Iris" mažmeninės prekybos direktorius Ernestas Abraškevičius.

Ar galima laminatą kloti ant kitos dangos, pavyzdžiui, nusidėvėjusių medinių grindų arba netgi plytelių? Ant šildomų grindų?

Pirmiausiai reikia įvertinti, ar sena danga pakankamai kieta ir lygi. Jei taip - galima. Laminato negalima kloti ant kiliminės dangos.

Gamintojai leidžia laminatą kloti ant šildomų grindų, jeigu grindų temperatūra neviršija 27-28 laipsn. C. Laminato paklotas turi būti tinkamas šildomoms grindims.

Kaip išlyginti grindų pagrindą, kad būtų galima kloti linoleumą (PVC arba vinilinę dangą)?

Jei pagrindas nelygus, išlyginti galima savaime išsilyginančiais mišiniais, pvz., "Thomsit DA" ar "Ceresit CN69".

Ar galima keramines plyteles klijuoti lauke? Kuo jos skiriasi nuo akmens masės plytelių?

Pagrindinis skirtumas - vandens įmirkis, kuris lemia, ar plytelės yra atsparios šalčiui ir tinka lauko sąlygomis. Lauke reikėtų naudoti akmens masės plyteles, nes jos beveik neįgeria vandens ir yra atsparios šalčiui.

Jeigu plytelės yra glazūruotos ir bus naudojamos viduje, tai jokio skirtumo, ar jos keraminės, ar akmens masės. Dalis akmens masės plytelių yra gaminamos neglazūruotos - jos yra labai atsparios dėvėjimui, per visą storį padengtos tuo pačiu raštu, plačiai naudojamos viešose vietose, tokiose kaip parduotuvės, biurai ir kt.

Ar galima naujas plyteles klijuoti ant senų plytelių ?

Taip, galima, tik senos turi būti tvirtai sukibusios su paviršiumi. Būtina pašalinti purvą, riebalus ir kt. Paviršius turi būti lygus. Senų plytelių paviršių reikia padengti specialiu gruntu, kurio sudėtyje yra akrilo dervų ir kvarco miltelių, pvz., "Atlas Grunto Plast". Šis preparatas pagerins klijų sukibimą su senomis plytelėmis. Klijus geriausiai rinktis didelio elastingumo, bent jau C2 klasės, pvz., "Atlas Plus".

O kaip nuimti senas plyteles?

Rekomenduojama išdaužti 1-2 plyteles ir, jeigu nėra itin tvirtai sukibusios su pagrindu, kitas atlupti naudojant metalinę plokštę (svertą). Jeigu nepavyksta, teks pasinaudoti plaktuku ir kaltu.

Kokia eilės tvarka kloti grindų plyteles?

Pradedant nuo patalpos centro. Jeigu patalpa nėra didelė, tai nelabai svarbu. Svarbiau yra nuspręsti, kurioje vietoje užbaigsite grindis nupjautomis plytelėmis.

Ar grindų plyteles kloti prie pat sienos?

Rekomenduojame kloti iki sienos paliekant maždaug 1 cm tarpelį, kurį galima užpildyti silikonu ir (arba) uždengti grindjuoste. Neglauskite grindų plytelių prie pat sienos, tarpo neužpildykite klijais.

Kokias plyteles naudoti šildomoms grindims ir kaip jas klijuoti?

Visos grindų plytelės tinka ir šildomoms grindims. Klijuojant plytelėmis šildomas grindis būtina naudoti elastingus plytelių klijus. Paprastai namuose klijuojami plotai nebūna labai dideli, todėl nereikalingos temperatūrinės siūlės. Tarp grindų plytelių ir sienos po grindjuoste palikite neužpildytus (tokia kieta medžiaga kaip klijai ar glaistas) tarpelius.

Bene greičiausias būdas papuošti kambarį - užklijuoti fototapetą. Ar sunku tai padaryti savarankiškai?

Fototapetai gaminami iš vinilo popieriaus arba flizelino pagrindu, arba - tik iš flizelino. Su popieriniu pagrindu yra pigesni, bet eksploatacinės savybės nėra blogesnės, tik jį sunkiau klijuoti. Popierinį tapeto pagrindą būtina sutepti klijais, išlyginti ir suderinti su kita tapeto dalimi. Tai kruopštus darbas, bet jį galima įveikti savarankiškai. Flizelino pagrindas yra tvirtas ir stabilus, tepti jo klijais nereikia, taigi darbas greitesnis ir paprastesnis.

KLASIKINIAI TAPETAI

Popieriniai

Dažniausiai klijuojami nedidelio drėgnumo gyvenamosiose patalpose - miegamuosiuose ir vaikų kambariuose, kabinetuose. Jų plauti negalima, tačiau kai kuriuos iš jų galima drėgnai valyti. Nors popieriniai tapetai laidūs orui, šiek tiek sugeria garsą bei sulaiko šilumą, bet yra nepatvarūs ir lengvai blunka.

Viniliniai

Patvarūs ir atsparūs vandeniui, mechaniniam poveikiui ir ultravioletiniams spinduliams. Jų nereikia įmirkyti klijais - tepamos tik sienos. Gerai limpa, o prireikus - lengva nuplėšti.
Pūsto vinilo tapetai - stori, bet lengvi. Jais lengva užmaskuoti nedidelius sienų paviršiaus nelygumus.
Storesnė polivinilo plėvelė didina atsparumą vandeniui. Dėl to jiems prilipo pavadinimas - plaunami tapetai. Aišku, kad jie blogai praleidžia orą, ir drėkti linkusios sienos gali pradėti pelyti. Nuo pelėsio apsaugo specialūs klijai. Kai kam didžiausias šių tapetų minusas - jie sintetiniai.

Flizelininiai

Kitaip vadinami neaustinio pluošto tapetais. Lengva klijuoti, nesitempia ir nesitraukia, dėl to darbas spartesnis. Patvarūs ir neįplyš atsirandant nedideliems sienos įtrūkimams. Jei patys darysite kitą remontą, įvertinsite - seni flizelininiai tapetai lengvai nuimami.

Tekstiliniai

Kartais vadinami šilko audinio tapetais. Apatinis sluoksnis - popierius arba flizelinas, viršutinis sluoksnis - austinė šilko, lino, džiuto ar viskozės siūlų medžiaga. Impregnuojami antistatine, dulkes atstumiančia medžiaga. Valomi minkštu šepečiu ar skudurėliu, dulkių siurbliu.

Natūralaus pluošto tapetai

Natūralaus pluošto tapetai gaminami iš kamščio, bambuko, žolės, džiuto, sizalio, lino, meldų. Jais dengtos sienos reikalauja ypatingos priežiūros, nes natūralios medžiagos nėra impregnuotos: ištepsi - neišvalysi. Tokie tapetai neatsparūs drėgmei ir mechaniniam poveikiui. Valymas - tik sausas siurbimas dulkių siurbliu.

Parengta pagal www.iris.lt informaciją

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder