Negąsdinkite sėkmės ir seksis

Negąsdinkite sėkmės ir seksis

Apie sėkmę svajoja daug kas, bet jos sulaukia vienetai. Kartais gyvenimo šalikelėje lieka net tie, kas, regis, pasižymi neeiliniais gabumais, yra išsilavinę... Kur nesėkmių šaknys, kas trukdo nutverti laimės paukštę? Klaidingi įsitikinimai, tvirtina psichologai.

Specialistų manymu, dažniausiai sėkmei koją pakiša tokios nuostatos.

„Man nepavyks, nes niekuo nepasižymiu“

Jūs galite manyti, kad neturite gabumų, idėjų, įgūdžių arba jums tiesiog nesiseka. Bet prisiminkite, kiek garsių žmonių vaikystėje blogai mokėsi, dirbo pardavėjais arba padavėjais! Ir tikriausiai pažįstate tokių, kurie mokykloje buvo laikomi vos ne vunderkindais, paskui puikiai mokėsi aukštojoje mokykloje, bet gyvenime taip nieko ir nepasiekė... Norint ką nors susikurti, reikia ką nors daryti, o ne svarstyti, ko jums trūksta. Tikriausiai yra dalykų, kuriuos sugebate daryti puikiai, pavyzdžiui, skaičiuoti, dainuoti, piešti, versti iš užsienio kalbos... Būtent tą ir darykite. Galbūt laikui bėgant paaiškės, kad čia slypi tikras jūsų talentas. Kas, jei patys neįvertinate savo galimybių? Bandykite!

„Niekada neturėsiu galimybių to pasiekti“


Mes laukiame, kad mus kas nors pastebės, išskirs, proteguos... Bet tai nevyksta, ir save pradedame laikyti nevykėliais. O kam laukti, kol kas nors ką nors duos? Sėkmę reikia pastūmėti! Tai yra veikti patiems. Galimybių išties yra daugybė. Su reikiamu žmogumi galite susisiekti per socialinius tinklus, juose prisistatyti, pareklamuoti savo projektus ir gaminius. Nereikia varžytis reklamuotis, ir Fortūna anksčiau ar vėliau jums nusišypsos!

„Man tam trūksta laiko“


Daug kas tvirtina, kad neturi laiko saviraiškai, nes yra pernelyg užsiėmę (pagrindiniu darbu, šeimos reikalais ir t.t.). Bet tikrai yra jūsų jėgoms kontroliuoti savo laiką, kad liktų laisvų valandų. Susidarykite dienos tvarkaraštį taip, kad laiką išnaudotumėte kuo efektyviau. Ir tikrai rasite bent porą valandų per dieną tokiai veiklai, kuri jus atves į sėkmės kelią.

„Man visą laiką trukdo“

Daugelis nevykėlių skundžiasi, kad kiti juos nuvylė, apgavo, atsisakė padėti. Jie kaltina buvusius partnerius, klientus, vadovybę, potencialius rėmėjus, tik ne save. Bet patikėkite, daugelį sėkmės sulaukusių žmonių ilgai persekiojo nesėkmės. Ir jų gyvenime pasitaikydavo nesąžiningų ir nepatikimų partnerių. Bet jie sugebėjo pasidaryti išvadas ir įgyti neįkainojamos patirties. Todėl nereikia manyti, kad visi aplinkui yra blogi ir dėl jų kaltės jūs kenčiate.

„Aš to imčiausi, jei žinočiau, kad verta“


Dažnai atsisakome kokių nors projektų vien todėl, kad nesame tikri jų sėkme. Bet niekas ir niekada negali iš anksto garantuoti sėkmės. Prisiminkite posakį: „Kas nerizikuoja, tas negeria šampano.“ Žinoma, nepakenks blaiviai įvertinti galimus nuostolius, juk praradę pinigus galite neturėti už ką gyventi arba įkliūti į skolų žabangas. Bet be rizikos sėkmė yra tiesiog neįmanoma, tai jums patvirtins bet kuris bent šio to pasiekęs žmogus. Neklysta tik tas, kas nieko nedaro.

Sėkmė - tai nebūtinai turtai, sėkmė gali lydėti profesiniame arba asmeniniame gyvenime. Ne taip lengva atsakyti į klausimą, ko reikia sėkmei, lengviau nurodyti, ko būtent nereikia daryti.


Kas nepatinka Fortūnai?

    Neįtikinėkite savęs, kad nieko neišeis. Jei iš pradžių netikėsite, kad viską sugebėsite, vargu ar ką nors laimėsite - juk jūs užprogramuojate save nesėkmei.

    Negailėkite savęs. Gyvenimas - sudėtingas, ir jame visko būna. Sėkmės sulaukia ne tas, kas vengia nesėkmių, o tas, kuris randa jėgų jas įveikti. O sunkumų patiria visi. Todėl, jei jus ištiko nemalonumai, užuot savęs gailėję, pagalvokite, kaip problemą išspręsti.

    Neniekinkite kitų nuomonės. Ne veltui sakoma: viena galva gerai, o dvi dar geriau. Jei trūksta idėjų, kreipkitės į ką nors pagalbos. Taip pat verta išklausyti ir kitų patarimų: o gal jie pasirodys naudingi? Niekas jūsų neverčia laikytis svetimų rekomendacijų, tačiau jas išgirsti bus neprošal.

    Neleiskite už jus spręsti kitiems. Labai lengva atsakomybę už savo likimą perkelti ant kitų pečių. Bet gyventi reikia jums! O rezultatas gali pasirodyti ne toks, kokio tikėjotės. Pavyzdžiui, profesija, kurią parinko tėvai, jums gali nepatikti. O su sutuoktiniu, kurį pripiršo giminaičiai ar draugai, jums bus blogai. Geriau rinkitės patys ir jauskite atsakomybę už savo pasirinkimą.

    Venkite nesusikalbėjimo. Labai dažnai sėkmė priklauso nuo to, kaip tiksliai pateikiate informaciją. Taigi įsitikinkite, kad žmogus jus teisingai suprato, kitaip gali kilti problemų.

    Nepavydėkite kitiems sėkmės. Pavydas - tai jėgų ir energijos praradimas. Užuot pavydėję, geriau imkite pavyzdį iš to žmogaus ir stenkitės pasiekti tai, ką pasiekė jis. Tegu jo laimėjimai jums bus paskata.

    Neakcentuokite savo trūkumų. Jų turi visi. Bet norint sulaukti sėkmės būtina ugdyti savo teigiamybes, o ne kompleksuoti dėl netobulumo. Kitaip iš vietos nepajudėsite.

    Nebijokite palikti komforto zonos. Jus gali gąsdinti būtinybė pakeisti darbą, gyvenamąją vietą, sukurti šeimą, praplėsti atsakomybės sritį. Bet kai kada tai būna vienintelė galimybė pagerinti savo gyvenimą.

    Nepasiduokite. Jei turite kokį nors tikrai svarbų tikslą, nereikia nuleisti rankų. Būtina dėti visas pastangas finišui pasiekti. Ir tik jei taps akivaizdu, kad mūšį pralaimėjote, nors padarėte viską, ką galėjote, galima pripažinti pralaimėjimą. Kartais nuleidžiame rankas, kai iki pergalės lieka visai nedaug. Vienintelė sąlyga - daryti tai, ko jums išties reikia.

    Nesielkite neapgalvotai. Ką nors sumanę, iš pradžių apgalvokite, kokių padarinių gali turėti jūsų poelgis. Tik viską apsvarsčius galima imti veikti. Kitaip geriau palūkėti.

    Nekartokite savo klaidų. Klysti yra normalu. Bet kartą suklydę klaidos nekartokite. Tai reikš, kad nenorėjote pasimokyti iš buvusios situacijos, o tai kenkia sėkmei.

    Neatsisakykite pagalbos. Paprastai manoma, kad sėkmingi žmonės turi viską daryti patys. Bet kartais tokia taktika veda į aklavietę. Sėkmės kaip tik sulaukia tie, kas geba pasinaudoti kitų pagalba ir parama. Jei jums ją siūlo, kodėl jos nepriimti, ypač jei nematote kitų problemos sprendimo būdų. Mes gyvename visuomenėje, ir tai yra normalu.

    Stenkitės nepasiduoti baimei. Žinoma, būna visai pagrįstų baimių, bet didžioji jų dalis - be pagrindo. Jei svarstote, ar rizikuoti, apmąstykite, kas jums svarbiau - tikslas ar rizikos nebuvimas. Kai atsakysite į šį klausimą, taps aišku, kaip reikia veikti ir ar išvis reikia.

    Neatsisakykite naujų žinių. Net jei jums atrodo, kad toje srityje žinote viską, visada gali pasirodyti, kad yra ne taip. Neatsisakykite priimti ką nors nauja, siekite žinių ir informacijos. Jos gali jums praversti kelyje į sėkmę.

    Turėkite kantrybės. Kai kada sėkmės reikia tiesiog palaukti. Nebūtinai viską turite gauti iškart, kartais tam reikia laiko ir gyvenimiškos patirties. Darykite, ką galite, ir laukite.


Kokia yra sėkmės paslaptis?

Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė, penkiakovininkė, pasaulio ir olimpinė čempionė:


Sėkmė - viso didelio ir sunkaus darbo atpildas, vaisius. Juk kas dirba daug ir visada stengiasi, tas būtinai kada nors sulauks atpildo Taigi tuo sėkmės receptu įvardyčiau nuoširdų darbą. Žinoma, reikia dirbti nuolat ir daug, negailėti jėgų ir atsidavimo. Manau, galėčiau sakyti, jog esu sėkmingas žmogus. Iš tiesų esu ir iš tų žmonių, kurie tiki įvairiais sėkmės talismanais, amuletais. Turiu keletą tokių dalykėlių. Tačiau jokiu būdu neišduosiu, kas tai, juk tada sėkmė gali nusisukti.


Antanas Bosas, verslininkas:

Profesionalumas. Į jį telpa viskas, ko reikia sėkmingam verslui, - kompetencija, žinios, nuojauta, sąžiningumas su partneriais. Profesionalumą galima tobulinti iki begalybės. Ir jį galima išsiugdyti, tik tam reikia tvirto charakterio, nes versle tenka susidurti ne tik su sėkme, bet ir nuostoliais.


Eglė Driukaitė-Alesienė, aktorė:

Sėkmės receptas veikiausiai kiekvienam žmogui yra skirtingas ir vis kitaip veikia. Aš save pavadinčiau sėkmingu žmogumi ir už viską, ką turiu, tikrai esu labai dėkinga. Mano atveju, matyt, receptas buvo susijęs su darbu. Tai reiškia, kad reikia dirbti tiek fiziškai, tiek dvasiškai. Žinoma, pirmiausia reikia pradėti nuo savęs. Nors yra tokių žmonių, kurie, kaip sakoma, „gimę su marškinėliais“. O štai kiti ieško amuletų, vadovaujasi prietarais. Aš ir pati kartais paisau kai kurių prietarų, nes, kaip vienos pjesės veikėjas sakė, „kiekviename prietare slypi daug sveiko proto“.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Raktažodžiai
Sidebar placeholder