Žieminių česnakų dauginimas orinėmis ropelėmis

Žieminių česnakų dauginimas orinėmis ropelėmis

Česnakai dauginami vegetatyviniu būdu: skiltelėmis arba orinėmis ropelėmis. Dauginimas ropelėmis - daug ekonomiškesnis, bet derliaus teks palūkėti iki kitos vasaros.

Orinės ropelės nupjaunamos, kai tik sutrūksta apvalkalas, pavėlavus jos gali išbyrėti. Su dalimi žiedstiebio nupjautos ropelės arba česnakai su žiedais surišami ir pakabinami džiūti gerai vėdinamoje tamsioje patalpoje. Išdžiūvusios ropelės išrūšiuojamos. Sėklai atrenkamos stambiausios, ne mažesnės kaip 3-4 mm skersmens. Tik iš jų užauginsime gerus sėjinukus - vienaskiltes apvalias ropeles, o vėliau ir stambesnes daugiaskiltes ropeles.

Rudenį orines ropeles sodiname rugsėjo pabaigoje ar spalio pradžioje 4-6 cm gylyje ir mulčiuojame durpėmis. Pavasarį sodiname balandžio pabaigoje. Dirva turi būti gerai paruošta.

Česnakus iš orinių ropelių galima užauginti dviem būdais: persodinant iš jų užaugintas vienskiltes ropeles rudenį ar paliekant žiemoti dirvoje. Jeigu numatome sėjinukus persodinti, sodiname juos tankiai - iki 300 ir daugiau skiltelių į 1 kv. metrą. Jeigu paliksime sėjinukus žiemoti ten, kur jie augo, sodinkime rečiau (panašiai kaip skilteles), kad galėtų susiformuoti geros ropelės. Orines ropeles sodinkime 4-6 cm gylyje, stambias (daugiau kaip 7 mm skersmens) - kas 5-7 cm, smulkesnes - tankiau.

Česnakai auginami priemolio neutraliuose dirvožemiuose. Geriausia sodinti sklypelyje, kur buvo auginami agurkai, moliūgai, aguročiai, kopūstai, pupelės. Česnakų net 3-4 metus negalima sodinti sklypelyje, kur augo svogūnai ir česnakai, taip pat jie nesodinami po bulvių ir pomidorų, nes gali apnikti ligos.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder