Antras SBA baldų kompanijos dublis Milane - dar sėkmingesnis

Antras SBA baldų kompanijos dublis Milane - dar sėkmingesnis

SBA baldų kompanija balandžio 17-22 dienomis jau antrus metus iš eilės Italijos madų sostinėje Milane dalyvavo vienoje įtakingiausių tarptautinių baldų parodų "I Saloni 2012". Kompanija šioje pasaulinėje parodoje pasiūlė novatoriškų, patrauklių, iš natūralių medžiagų pagamintų bei su supančia aplinka derančių gaminių, detalių bei kitų interjero sprendimų.

Pernai SBA baldų grupė savo gaminius toje pačioje parodoje pristatė 100 kv. m plote. Po sėkmingo debiuto suteikta galimybė dalyvauti dar kartą, o plotas padvigubintas. Šiemet stendą, pirminiais skaičiavimais, aplankė apie 300 potencialių pirkėjų, esamų klientų bei žurnalistų. Tai - trečdaliu daugiau nei pernai.

Kuria italų dizaineriai

"Kaip ir pernai, dominavo klientai iš Rusijos ir kitų Rytų Europos bei Azijos šalių. Taip pat sulaukėme nemažai Italijos, Prancūzijos, Indijos bei Turkijos atstovų", - pasakojo SBA baldų kompanijos vadovas Ričardas Kiaurakis.

Lietuvos baldžiai parodoje "I Saloni 2012" pirkėjams bei lankytojams pristatė šiuolaikiškų ir patogių valgomojo, miegamojo bei gyvenamosios erdvės baldų kolekcijas SPAZIO, INNAMO, DUNA, RIALTO, VOGUE, FASHION ir kitas.

SBA kompanijos stende pristatyti minkšti baldai, sukurti garsaus dizainerio Stefano Bonavitos iš kompanijos "Arka di Bonavita Stefano &C. S.a.s. Servizi di Architettura". Baldai sukurti išlaikant aukštą komforto lygį, audinių tekstūriniai ir baldiniai deriniai parinkti pagal naujausias pasaulines tendencijas.

Kieti baldai (sienelės, lentynos, stalai) sukurti taip pat pagal vyraujančias tendencijas: svarbiausia - spalvų derinimas, funkcinės baldo savybės. Taip naujos kolekcijos "Karol", "Innamo", "Duna", kuriose derinamas kelių spalvų lukštas, funkcionaliai išdėstytos spintelės, lentynos.

Miegamojo kolekcijos ir kai kurios sienelės buvo kurtos italų dizainerių komandos "Archirivolto", kurie puikiai nusimano, kokie deriniai bus naudojami netolimoje ateityje.

Pasaulinės tendencijos

"I Saloni" parodos metu paaiškėja naujausios pasaulinės baldų tendencijos. Šiemet vyrauja tendencija korpusiniuose balduose derinti iki 4 skirtingų medžiagų: emalę, lukštą, stiklą ir masyvą. Akį rėžiantys spalviniai deriniai pasitaiko retai. Kaip ir ankstesniais metais, dominuoja balta emalė, pilki tonai. Medžiagų tekstūros - ryškios ir gilios.

Šiemet didžiausias dėmesys, kalbant apie minkštuosius baldus, skiriamas komfortui. Dominuoja oda, veltinis. Šių baldų spalvų gama labai plati - nuo šviesių tonų iki pačių tamsiausių. Deriniai drąsūs, ryškūs. Tekstūra įvairiausia - gamtos motyvai, gėlės, miestų žemėlapiai. Tekstūros ir spalvos maišomos, taigi vis dar galioja tendencija "mix and match". Tačiau vyrauja ir daug natūralių spalvų. Ypač pastebimos šviesios spalvos, pavyzdžiui, nedažytos arba lengvai balintos medvilnės atspalviai. Nemažai žemės spalvų, šiltų pilkos spalvos atspalvių. Taip pat pastebimos "prigesintos" ryškių spalvų versijos. Ryškios spalvos naudojamos smulkiose baldų detalėse ir aksesuaruose.

Pastebėta, jog daugėja funkcionalių sprendimų, įvairiausių mechanizmų, pritaikytų sofų transformacijai į miegamuosius baldus, sėdėjimo komfortui užtikrinti, skirtingų funkcijų atliekančių komponentų. Modernių baldų formos gana neįmantrios, orientuotos labiau į patogumą nei į ekstravagantiškumą. Vizualiai stengiamasi sukurti ypač patogių baldų įvaizdį - jie atrodo labai minkšti. Nemažai modelių padailinti ypač "lengvomis" metalinėmis kojomis ar rėmeliais.

Nemaža natūralios odos baldų dalis ekspozicijose taip pat yra natūralios išvaizdos - rudos, baltos, juodos, "beige", bordo atspalvių. Gobelenai - "gilios" tekstūros, audžiami iš storų siūlų. Matomas nepasikartojantis natūralaus pluošto raštas. Taip pat pastebimas spausdintų ("print") gobelenų populiarėjimas. Naudojamas kontrastinis apsiuvimas (apkantavimas) įvairiomis dekoratyvinėmis siūlėmis.

Kietų baldų srityje žaidžiama fasadų storiais, vyrauja tamsios spalvos, dažniausiai "smoked oak" mediena. Stengiamasi parodyti medienos natūralumą, vyrauja gilios poros, aliejuota danga, kad palietus medinį gaminį jaustum, jog tikrai lieti medį. Stalčiai dekoruojami išklojant languota ar gėlėta plėvele.

"I saloni 2012" šiemet pristatytos virtuvės ir vonios baldų kolekcijos. Jos pristatomos kas antrus metus ir tokie stendai vilioja ne tik savo dydžiu, bet ir naujausiomis pažangiausiomis baldų ir įrangos technologijomis. Vyrauja labai daug funkcionalumo, rankenėlės beveik nenaudojamos, visur diegiama "push" sistema. Išsiskiria švarios formos, slepiama furnitūra.

Apie SBA baldų kompaniją

Didžiausia Lietuvos baldų grupė SBA valdo baldų gamybos įmones "Germanika", "Šilutės baldai", "Klaipėdos baldai", "Kauno baldai", "Visagino linija", "Novo Mebel" (Rusija) ir "Mebelain", Baltarusijoje, Mogiliovo laisvojoje ekonominėje zonoje, šiuo metu statomą 14 mln. eurų vertės baldų fabriką. Kompanijos įmonės gamina korpusinius ir minkštuosius šiuolaikiško, modernaus dizaino baldus, dengtus natūraliu lukštu, kokybe prilygstančius baldams iš natūralios medienos.


97 proc. pagamintos produkcijos eksportuojama į užsienio rinkas. Apie 80 proc. jos patenka į Europos Sąjungos valstybes. Nuo 2009 m. auga pardavimo apimtys Rusijos, Ukrainos, Kazachijos, Kirgizijos, Kaukazo regiono šalyse.

SBA baldų kompanija yra įsteigusi savo atstovybes Vokietijoje ir Rusijoje ir taip didina kompanijos konkurencinį pranašumą bei dar glaudžiau bendradarbiauja su klientais.
Nuo 2006-ųjų SBA kasmet dalyvauja pasaulinio lygio baldų ir interjero sprendimų parodose "I Saloni" (Italija), "Imm Cologne" (Vokietija), "M.O.W" (Vokietija), "Krasnaja Pesnia", "Krokus" (Maskva), KIFF (Kijevas).

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder