Išleistuvių vakarui: kuklumas - gražiausias aksesuaras

Išleistuvių vakarui: kuklumas - gražiausias aksesuaras

Tiek metų dėvėjusios mokyklinius švarkus, išleistuvių vakarą abiturientės nori pagaliau nusimesti drovumo pareigą ir parodyti, kad yra ne tik moksliukės ir bendraklasės. Galbūt todėl dauguma jų renkasi fatališkos damos įvaizdį,   šleifus, skeltukus iki liemens, ryškų makiažą ir aukštus kuodus...

"Neverta skubėti atsikratyti to nepakartojamo vaikiškumo, kuklumo. Šį gražų vakarą dar netapkite solidžiomis moterimis", - pataria klaipėdietė stilistė Saulenė Skublickienė.

Praėjusį šeštadienį su stiliste kalbėjome apie jaunuolio pirmojo kostiumo premjerą, o šį kartą svarstome, kas merginą daro nepakartojamą...

Bet kuri mergina tokį iškilmingą vakarą nori būti moderni, stilinga ir išsiskirti iš kitų. Atsižvelgdama į paskutines įvaizdžio tendencijas, negaliu nepaklausti: gal vertėtų prisiklijuoti barzdą?

(Juokiasi) Scenoje, spektaklyje - galbūt... jeigu vaidinate kokį nors personažą. Bet nepainiokime scenos su gyvenimu. Nemanau, kad tikslą išsiskirti iš kitų pateisina bet kokios priemonės.

Neslėpkime: didelė dalis jaunimo kopijuoja žvaigždžių įvaizdį.

Taip, merginos kopijuoja Holivudo žvaigždes. Dauguma išleistuvių vakarą siekia žengti raudonuoju kilimu. Kartais sunku perkalbėti jauną panelę, kuri įsikalė į galvą, kad jos nugaros iškirptė turi būti iki pat užpakalio. Nuotraukai tai gal ir tinka, bet nereikėtų pamiršti, kad pokylyje reikės pajudėti... Suglausi petukus - ir toji iškirptė visiems parodys daugiau nei tikiesi. Arba suknelė visai nukris... Gali šokiruoti aplinkinius.

Gal ir gerai šokiruoti, jei nori atkreipti dėmesį? Ar jums, kaip stilistei, patiko "Eurovizijos" nugalėtojo suknelė?

Aš vertinu bendrą vaizdą. Man nesiderino suknelė ir vyriškos rankos. Aš visada atkreipiu dėmesį į rankas. Jos turi būti išpuoselėtos, moteriškos... O šiuo atveju, apie kurį kalbame, šis derinys buvo neskoningas. Vyriškoji ir moteriškoji dalys tiesiog pjovėsi tarpusavyje.

Vieni šia tema juokauja, kiti kalba rimtai, aš stengiausi įsigilinti į kitas nuomones, suprasti, kodėl kitiems žmonėms patiko šis pasirodymas. Išgirdusi, kad tokie mano gerbiami žmonės kaip Andrius Mamontovas, Jurga Lago sako, jog tai normalus sceninis įvaizdis, bandžiau suprasti, klausiausi tos dainos keletą kartų. Vis tiek nesupratau. Man nebuvo iki galo aišku, kad tai sceninis personažas. O jei ne personažas - tai tada kas?

Išleistuvių puotų dalyviai, vėliau aptarinėjantys vieni kitų apdarus, dažnai pastebi, kad lygiai taip "pjaunasi" abiturienčių jaunystė ir jų pasirinktas femme fatale įvaizdis.

Pritariu. Išleistuvių pokylis yra tarsi slenkstis, už kurio abiturientės išeis į suaugusiųjų gyvenimą ir tikrai spės prisibūti damomis. Neverta skubėti atsikratyti to nepakartojamo vaikiškumo, kuklumo. Gaila, kad daugelis vis dėlto skuba: nori šleifų, skeltukų iki nepadorios vietos, ryškaus makiažo, sukeltų plaukų...

Neslėpsiu: abiturientės - tai sunkaus kliento kategorija. Gal tik dvi trys iš visų pas mus į ateljė ateinančių merginų nori atrodyti kukliai.

Tiek metų dėvėjusios švarkus, jos nori pagaliau vaikinams parodyti, kad yra ne tik moksliukės ir bendraklasės...

Savo seksualumą atskleisti galima įvairiai, nebūtina to daryti tiesmukiškai - išbliautomis dekoltė. O kur žvilgsnis, rankos judesys?.. Armanio biografinėje knygoje man įsiminė frazė, kad gražiausia moters kūno dalis yra riešas. Švarkas, užmestas ant plonos palaidinės... Paslaptis. Visa tai mergaitėms turėtų papasakoti mamos, - šypsosi.

O kas gadina mergaičių skonį?

Skonio ugdymas prasideda nuo mažų dienų. Jį formuoja artimiausi šeimos nariai. Mergina dažniausiai perima mamos polinkį puoštis vienaip ar kitaip. Jeigu mama nuo mažumės mergaitę rengia tik rožinėmis suknelėmis su raukiniais...

Sakėte, kad su abiturientėmis nelengva. Papasakokite apie išleistuvėms sukurtą įvaizdį, kuris džiugino ir pačią.

Pernai užsakymo sulaukėme iš maskviškių, kurie, kalbant apie finansus, galėjo sau leisti bet ką. Jie užsakė sukurti mergaitei du kostiumus - Paskutiniam skambučiui ir išleistuvių vakarui. Pirmajam renginiui pasiuvome jai kelnių kostiumą a la Marlen Dytrich su stilizuotu jūros vandens spalvos fraku. Išleistuvių vakarui - dviejų sluoksnių šilkinę suknelę ilgomis rankovėmis, platėjančią nuo liemens. Apatinis sluoksnis buvo su nėriniais, dirželis - siuvinėtas karoliukais. Atrodė tarsi iš rūko... Kukliai, šiek tiek vaikiškai, bet kartu neįprastai, elegantiškai ir tikrai išsiskyrė iš kitų.

 

Vienos merginos turi intuiciją, kitos atsižvelgia į žinovų patarimus. Pakartokite svarbiausius principus...

Makiažas turi būti, bet jo neturi matytis. Jei akys ryškios - lūpos blankesnės. Aksesuarai neturi užgožti asmenybės...

Kaip nepadauginti aksesuarų?

Jų turėtų būti ne daugiau kaip du.

O jeigu vien žiedų ant pirštų - šeši?

Keturis reiktų nusimauti, - juokiasi.

Vėrinys stambus, auskarai - iki pečių, nagai ryškūs...

Gali būti ir ilgi auskarai - reikia žiūrėti bendrą vaizdą, bet vėrinio tuomet jau nebereikia. Nagai gali būti ryškūs, bet ne ilgi. Jeigu delninukė ryškiai dekoruota, ji tampa papuošalu.

Galima įsisegti "vintažinę" močiutės segę - į plaukus ar į suknutę, į delnukę ar batelį. Arba gėlės žiedą.

Ką patartumėte dėl plaukų?

Kuodui ir jokiems tortams ant galvos nepritarčiau. Siūlyčiau netvarkingą kasą arba palaidus pagarbanotus ar ištiesintus plaukus. Taip pat gražu galvą puošti gėlėmis iš suknutės audinio.

Ar vis dar madingi bateliai tokiais kulnais, kad neįmanoma paeiti?


Aukštakulniai išlieka, tik reiktų su jais pasivaikščioti namuose, priprasti, nes eisena gali sugadinti visą vaizdą, į kurį tiek investuota... Galima avėti ir laivelius, ypač turint galvoje, kad teks ilgai šokti.

Kokios spalvos tinka brunetėms, kokios blondinėms?

Blondinėms - pasteliniai tonai: balsva, gelsva, rausva, žydra. Brunetėms tiktų mėlyna, smėlio, rožinės ir juodos derinys.

Visiškai juodai suknelei ne vieta išleistuvėse?

Nebent mergina pilnoka. Tačiau kad nebūtų aklinai juoda, reiktų derinti detales, pavyzdžiui, gipiūro intarpus.

Reziumuokime bendras madingas tendencijas.

Pastelinės spalvos, nėriniai, smulkūs taškučiai (gali būti kontrasto principu: pvz., raudoni baltame fone). Populiarūs obelų žiedų raštai, atėję iš "D&G" kolekcijos. Tik nereiktų persistengti su tomis gėlėmis, kad neužgožtų žmogaus. Merginai dar reikėtų mažo švarkelio, kad nesušaltų.

O kailinis boa?

Boa, bolero - pamirškite. Palikime tai moterims. Jei mergina neturi švarkelio, gali kaip nors įmantriau užsivynioti šaliką ir susegti jį sage.

Suknelių ilgis?

Populiariausias tarp merginų - iki žemės. Aš siūlyčiau iki kelių arba mini - priklausomai nuo figūros.

Kaip jūs pati apsirengtumėte išleistuvių vakarą?

Rinkčiausi pastelinės, pavyzdžiui, pieno spalvos suknelę iki kelių, platėjančią nuo liemens. Viršutinis audinio sluoksnis būtų skaidrus, su raštais - pavyzdžiui, ramunių, gelsvos ar turkio spalvos.

Man patinka detalės iš vyriško garderobo, nes jos pabrėžia moteriškumą, tačiau neleidžia tapti pernelyg saldžiai. Tad ant suknelės vilkčiausi fraką. Bateliai - kūno spalvos arba auksiniai, bet ne švytintys.

Saulene, jeigu vyriško garderobo detalės paryškina moteriškumą, tai gal moteriško garderobo detalės paryškina vyriškumą?

Yra ir taip manančių, bet man ši tema neatrodo verta tos energijos, kurią žmonės atiduoda jos aptarimui.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder