Lietuvių dizainerė Rita Kazokaitė Vokietijoje pelnė dizaino "Oskarą"

Lietuvių dizainerė Rita Kazokaitė Vokietijoje pelnė dizaino "Oskarą"

Drabužių dizainerė Rita Kazokaitė pelnė prestižinį dizaino "Oskaru" vadinamą "red dot" dizaino apdovanojimą už originalią drabužio koncepciją besilaukiančioms moterims.

Nuo 1955 m. Vokietijos Šiaurės Reino-Vestfalijos dizaino centro rengiami prestižiniai "red dot" apdovanojimai yra žinomi visame pasaulyje, šio apdovanojimo siekia visi dizaineriai, kuriantys inovatyvius, masinei gamybai skirtus produktus. Išskiriamos trys apdovanojimų kategorijos: produktų dizaino, komunikacijos dizaino ir dizaino koncepcijos.

Šių metų dizaino koncepcijos konkurse buvo pateikta daugiau nei 3000 paraiškų iš viso pasaulio. Konkursas suskirstytas į 19 dizaino kategorijų, iš jų vienoje ("Fashion") komisija "red dot" ženklą suteikė ir lietuvei dizainerei.

"Man, kaip, ko gero, ir kiekvienam dizaineriui, "red dot" yra aukščiausias įvertinimas, koks tik gali būti. Smagu, kad pirmą kartą dalyvaudama šiame konkurse iš karto gavau apdovanojimą. Tai, be abejonės, didžiausias mano 8 metų darbo pramoninio rūbų dizaino srityje įvertinimas", - sako R. Kazokaitė.

Konkursui pateiktas idėjas vertino kompetentinga komisija, kurią sudarė nepriklausomi įvairių sričių dizaino ekspertai iš Singapūro, Kinijos, Čilės, Korėjos, Australijos, Japonijos, Vokietijos ir Belgijos. Darbai buvo vertinami pagal iš anksto nustatytus ir viešai paskelbtus kriterijus: inovatyvumą, funkcionalumą, pritaikymą masinei gamybai ir estetinį vaizdą.

"Dalyvauti "red dot" konkurse su drabužio koncepcija - visai kitoks uždavinys, nei dalyvauti mados konkursuose. Čia visai kiti vertinimo kriterijai ir keliami uždaviniai. Rūbas tampa nebe meno kūriniu, o dizaino objektu, kur daug svarbesnę reikšmę turi jo funkcija, ergonomiškumas ir jo aktualumas šių dienų vartotojams, ir tik po to viskas sujungiama į vientisą meninį pavidalą", - sako R. Kazokaitė.

Jos teigimu, šio drabužio konstravimo principas toks, kad jis yra lengvai reguliuojamas pagal didėjantį besilaukiančios moters pilvą. Drabužį galima vilkėti tiek prieš nėštumą, tiek po jo, todėl jo nereikia išmesti ar atiduoti kitai būsimai mamytei. Šią drabužio konstrukciją galima naudoti bet kokio stiliaus - sportiniams, laisvalaikio ar netgi vakariniams nėščiųjų rūbams. Idėja leidžia kurti patogius drabužius, kuriuos galima vilkėti ilgiau nei 9 mėnesius, o tai labai svarbu tiek finansiniu požiūriu, tiek tausojant gamtinius išteklius.

2002 m. Vilniaus dailės akademijoje baigusi kostiumo dizaino specialybę, R. Kazokaitė kuria drabužių kolekcijas, skirtas masinei gamybai. Daugiausiai ji specializuojasi sporto ir laisvalaikio drabužių dizaino srityje.

Pirmą kartą 2007 m. "red dot" apdovanojimas buvo įteiktas lietuvių dizaineriui Nauriui Kalinauskui už sukurtą minkštų baldų seriją LOGO.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder