Baigtas ikiteisminis tyrimas dėl Jurbarke sumuštos merginos

Baigtas ikiteisminis tyrimas dėl Jurbarke sumuštos merginos

Šiandien Klaipėdos apygardos prokuratūros 1-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė paskelbė apie ikiteisminio tyrimo, kurio metu buvo nustatinėjamos įvykių kaimo turizmo sodyboje šių metų gegužės 26 dieną aplinkybės, pabaigą.

2001 metais gimusiam jaunuoliui įteiktas galutinis pranešimas apie įtarimą dėl pasikėsinimo išžaginti nepilnametę, jos seksualinio prievartavimo bei padarytų sužalojimų, iš viso pagal tris Baudžiamojo kodekso straipsnius. Įtariamasis savo kaltę pilnai pripažįsta.

Ikiteisminio tyrimo metu gautose ekspertų išvadose nurodyta, kad nukentėjusios merginos patirti sužalojimai ir dėl jų kilusios pasekmės jos sveikatai, vadovaujantis teisės aktuose nustatytais kriterijais, kvalifikuotini kaip nesunkūs, todėl įtariamajam papildomai buvo pareikštas įtarimas pagal Baudžiamojo kodekso 138 straipsnio 1 dalį – nesunkus sveikatos sutrikdymas.

Kiti įtarimai pareikšti dėl dviejų sunkių smurtinių nusikaltimų padarymo. Prokuratūra atkreipia dėmesį, kad šių nusikaltimų sudėtys taip pat apima ir nukentėjusiajai padarytą sveikatos sutrikdymą. Šiuos nusikaltimus padariusiam asmeniui Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimo bausmę iki dešimties metų.

Šiuo metu įtariamajam galioja anksčiau skirtos kardomosios priemonės – intensyvi priežiūra su apykoje, rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir asmens dokumento paėmimas.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų tyrimo skyriui, atlikusiam šį ikiteisminį tyrimą, pavesta supažindinti proceso dalyvius su ikiteisminio tyrimo medžiaga. Pasibaigus susipažinimui, bylos medžiaga bus perduota prokurorui kaltinamajam aktui surašyti.

Sidebar placeholder