Lietuvos šaulių sąjungai vadovaus pulkininkas A.Dapkus
Lietuvos šaulių sąjungai vadovaus pulkininkas A.Dapkus

Šeštadienį vykusiame neeiliniame Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) suvažiavime naujuoju organizacijos vadu išrinktas pulkininkas Albertas Dapkus. Jis pakeis nuo 2017 metų organizacijai vadovavusi pulkininką leitenantą Gintarą Koryzną.

Suvažiavimo dalyvius sveikino ir siūlomo vado kandidatūrą pristatė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

Kalbėdamas apie savo viziją, pulkininkas A. Dapkus akcentavo tarptautinio bendradarbiavimo svarbą, nekinetinių šaulių pajėgumų stiprinimą ir pasitelkimą, kuriant informacinį saugumą, tolimesnę kovinių šaulių integraciją į ginkluotąsias pajėgas, pabrėžė, kad kiekvienas šaulys turėtų atrasti savo vietą organizacijoje ir jaustis naudingas.

„Labai svarbu ir toliau puoselėti šauliškumą, jo sklaidą visuomenėje. Stengsiuosi užtikrinti pradėtų darbų tęstinumą, tačiau atsižvelgiant į kintantį grėsmių pobūdį, prireikus atnaujinti, adaptuoti tiek pasirengimo programas, tiek galimų užduočių spektrą, užduočių vykdymo struktūras. Lietuvos šaulių sąjungą matau, kaip modernią organizaciją, kuri padeda užtikrinti nacionalinį saugumą", - šauliams sakė A. Dapkus.

Pulkininkas A. Dapkus šiuo metu tarnauja Baltijos gynybos koledže Tartu (Estija), kur vadovauja aukštesniųjų vadų kursams.

Sąjungos vadu gali būti skiriamas aukštąjį išsilavinimą ir ne žemesnį kaip pulkininko leitenanto (komandoro) laipsnį turintis profesinės karo tarnybos, tarnybą rezerve atliekantis ar atsargos karys LŠS narys. Vadas skiriamas trejiems metams. Tas pats asmuo LŠS vadu gali būti skiriamas ne daugiau kaip du kartus iš eilės.

A. Dapkus karjerą Lietuvos kariuomenėje pradėjo 1991 m. Savanoriškojoje krašto apsaugos tarnyboje. 2006-2014 metais tarnavo įvairiose pozicijose Lietuvos kariuomenės Mokymų ir doktrinų valdyboje, vadovavo Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo operacinio planavimo valdybai. Nuo 2016 metų A. Dapkus vadovauja Baltijos gynybos koledžo aukštesniųjų vadų kursams. Pulkininkas turi ir tarptautinių operacijų patirties - 2013-2014 metais tarnavo Afganistane.

A. Dapkus yra baigęs Vilniaus Gedimino technikos universitetą ir įgijęs inžinerinį išsilavinimą, tarnaudamas Lietuvos kariuomenėje karinius įgūdžius ir žinias lavino įvairiuose kariniuose kursuose JAV, Estijoje. Karininko tarnyba įvertinta įvairiais krašto apsaugos sistemos, užsienio valstybių ir tarptautinių organizacijų medaliais ir apdovanojimais.

Lietuvos šaulių sąjunga yra valstybės remiama ir jai padedanti savanoriška sukarinta pilietinės savigynos asociacija. Sąjungos tikslas - stiprinti Lietuvos nacionalinį saugumą, telkti jos piliečius ir prisidėti prie valstybės gynybinės galios didinimo, viešojo saugumo užtikrinimo, visuomenės pilietinio, patriotinio ir tautinio ugdymo.

LŠS įkurta 1919 m., jai priklauso 12 tūkst. šaulių ir jaunųjų šaulių. Sąjungos struktūrą sudaro 10 rinktinių, kurios įsikūrusios visuose Lietuvos administraciniuose centruose.

Šaulių sąjungos vadą skiria krašto apsaugos ministras, gavęs Seimo komiteto ir Lietuvos šaulių sąjungos suvažiavimo pritarimą.

Sidebar placeholder