A. Ūso byloje - buvusios jo sutuoktinės ir Garliavos aktyvisto liudijimai
V. Keršys, kuris budėjo prie Venckų ir Kedžių namų, teisme pasakojo, kad mažametė Drąsiaus Kedžio dukra buvo veikiama šeimos. Vyras, nuolat bendravęs su mergaite, pasakojo, kad mažametė nuolat kalbėdavo apie "pimpalus" ir "sysalus". Esą mergaitei įtaką darydavo Kedžių kaimynė Olia Girdauskienė, o Neringa Venckienė ir Audronė Skučienė Garliavos aktyvistus raginusios sekti tam tikrus asmenis, dažnai buvo važiuojama ir prie A. Ūso namų. "Sekliai" siųsti ir per A. Ūso laidotuves.
"Mes tikėjome Venckiene, tikėjome kad ta pedofilija buvo, o vėliau pozicija pasikeitė", - kalbėjo prieš N. Venckienę liudijęs vyras.
Anot jo, situacija pasikeitė po Kauno apygardos teismo pirmininko Alberto Milinio įsūnio Vaido Milinio nužudymo bylos, kur V. Keršis yra svarbus liudytojas.
V. Keršis paneigė, kad mergaitė bijojo vyrų, esą vaikas nuolat žaisdavo su vyrais.
Ikiteisminį tyrimą dėl pedofilijos atlikusi buvusi Kauno miesto apylinkės prokuratūros prokurorė, du kartus apklaususi mergaitę ir pareiškusi įtarimus A. Ūsui, G. Ročienė prisiminė 2008 metus, kai siūlė D. Kedžiui jo dukrą patalpinti į neutralią aplinką - Vaiko raidos centrą, bet jis tuomet nesutiko. Apskritai D. Kedį kaip nukentėjusįjį ji apibūdino kaip arogantišką asmenį, kuris nenoriai bendravo su pareigūnais. D. Kedys absoliučiai nepasitikėjo prokurore. Prokurorei netgi kilo mintis paprašyti patikrinti jo psichiką. Tuo tarpu A. Ūsas buvęs nusiteikęs geranoriškai.
"Tikrai buvo labai sunku dirbti su D. Kedžiu", - teisme kalbėjo G. Ročienė. Ji darė prielaidą, kad D. Kedys veikė ne savarankiškai. Esą jam įtaką galėjo daryti sesuo N. Venckienė.
Prokurorė, A. Ūso bylą tyrusi iki 2009 m. birželio, D. Kedžio teiravusi, ar šis neturi filmuotos medžiagos, tačiau apie medžiagą per apklausą prasitarė N. Venckienė. Tiesa, N. Venskienė, paprašyta pateikti šią medžiagą, tai padaryti atsisakė, teigdama, jog viskas bus pateikta Lietuvos Aukščiausiajam Teismui. G. Ročienė paneigė teiginius, esą su bylos duomenimis leidusi susipažinti A. Ūsui.
Nors A. Ūsienė turėjo galimybę atsisakyti duoti parodymus, tačiau ji teisme sutiko liudyti.
Oficialiai su vyru moteris išsiskyrė 2009 metais, nors negyveno nuo 2007 metų. Pora, kartu išgyvenusi 13 metų, turi du vaikus, su kuriais, kaip charakterizavo liudytoja, kaltinamasis noriai bendravo.
"Nemačiau jo jokio pomėgio vaikams", - teisme sakė A. Ūsienė.
A. Ūsienė paliudijo, kad vyras ant lytinio organo neturėjęs vyndėmės, apie ką praeitame teismo posėdyje teigė onkologė Laima Bloznelytė-Plėšnienė.
Kitas teismo posėdis vyks po savaitės. Jame numatoma apklausti prokurorę R. Kairienę, D. Kedžiui išdavusią pažymą apie mažametės dukters tvirkinimą, ir pagarsinti bylos medžiagą.
ELTA primena, kad pernai vasarą miręs A. Ūsas yra kaltinamas mažametės D. Kedžio ir Laimutės Stankūnaitės dukters tvirkinimu.
Mergaitės interesams teisme atstovauja Vilniaus miesto savivaldybės Vaiko teisių apsaugos tarnybos atstovė.
Praėjusių metų lapkričio 10-ąją Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus plenarinė sesija, kasacine tvarka išnagrinėjusi verslininko, vieno iš vadinamojo Kauno pedofilijos skandalo veikėjų A. Ūso bylą, paskelbė, kad byla perduodama nagrinėti iš naujo.
Klaipėdos apygardos teismas buvo priėmęs sprendimą, įpareigojantį atnaujinti vadinamąją pedofilijos bylą. Ją 2010 m. lapkričio 17-ąją nutraukė Panevėžio miesto apylinkės teismas, remdamasis tuo, kad vienintelis mažametės tvirkinimu kaltintas asmuo - A. Ūsas - mirė.
Sprendimą apskundė dviem žmogžudystėmis įtariamo kauniečio D. Kedžio sesuo N. Venckienė, prašydama, kad būtų nustatyti mergaitę tvirkinę asmenys. Apeliacinį skundą parašė ir A. Ūso artimieji, siekdami, kad velionis būtų reabilituotas.
A. Ūso artimieji - žmona ir tėvai - siekia, kad praėjusių metų birželį mįslingomis aplinkybėmis miręs vyras būtų reabilituotas, o dviejų žmonių nužudymu įtariamo D. Kedžio sesuo N. Venckienė - kad būtų pripažintas kaltu dėl tvirkinimo. Ji taip pat siekė, kad būtų teisiama ir mažametės motina L. Stankūnaitė.
Rašyti komentarą