Andrius Kubilius: "Holokausto skausmas yra ir Lietuvos skausmas"

Andrius Kubilius: "Holokausto skausmas yra ir Lietuvos skausmas"

Lietuvos žydų netektis yra didžiulė tragedija Lietuvos tautai ir kitoms Europos tautoms, sakė Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius, Jeruzalėje apsilankęs pasauliniame Holokausto tyrimų, dokumentų rinkimo, švietimo ir atminties centre Jad Vašemo (Yad Veashem) muziejuje.

"Holokausto skausmas yra ir Lietuvos skausmas. (...). Mes niekada nepamiršime žydų tautos tragedijos ir jos aukų. Mes niekada nepamiršime nusikaltimų. Nepamiršime didvyrių, kurie gelbėjo nekaltus žmones", - svečių knygoje užrašė Premjeras A. Kubilius.

Susipažinęs su muziejaus ekspozicija, A. Kubilius padėjo vainiką Atminimo salėje, kur ant grindų surašyti žydų tautos masinių žudynių ir kapaviečių pavadinimai. Deja, yra ten ir Lietuvos vietovardis - Ponery (Paneriai).

Su vizitu Izraelyje besilankantis Lietuvos Vyriausybės vadovas sakė, kad jis didžiai vertina Jad Vašemo muziejaus pastangas saugojant mūsų bendrą istoriją ir žmogiškąsias vertybes. Premjeras A. Kubilius informavo muziejaus vadovybę, kad 2011 metų rudenį, minint holokausto 70-ąsias metines, Vilniuje planuojama surengti tarptautinę konferenciją ksenofobijos ir antisemitizmo tema "Visuomenės tolerancijos ugdymas. Istorijos atminties pamokos", ir supažindino su rengiamo projekto "Panerių memorialo plėtra" koncepcija.

1953 m. Izraelyje specialiu Kneseto nutarimu įkurtas Jad Vašemo Holokausto ir didvyriškumo institutas siekia trijų tikslų: įamžinti, tirti ir auklėti. Jad Vašemas - holokausto aukų ir didvyrių atminties muziejus, kuriam taip pat priklauso Holokausto tyrimų centras, tarptautinė Holokausto studijų mokykla ir milžiniška duomenų apie kiekvieną auką bazė. Institute peržiūrimi likusių gyvų žydų pristatyti dokumentai ir gelbėtojams suteikiamas pasaulio tautos teisuolio vardas, jie apdovanojami medaliu ir garbės raštu, jų garbei Teisuolių alėjoje pasodinamas medis.

Sidebar placeholder