Apklausa: dauguma gyventojų mano, kad turėtų būti parengti šalies gynybai

Apklausa: dauguma gyventojų mano, kad turėtų būti parengti šalies gynybai

Didžioji dalis Lietuvos gyventojų - 69 proc. - mano, kad Lietuvos piliečiai turėtų būti apmokyti ginti savo šalį, rodo viešosios nuomonės apklausa.

Kad Lietuvos piliečiai, esant reikalui, turi būti apmokyti ginti Lietuvą, Krašto apsaugos ministerijos užsakymu atliktoje apklausoje dažniau atsakė vyrai, mažesnių miestų gyventojai, asmenys, turintys aukštąjį išsilavinimą, tarnavusieji kariuomenėje, taip pat rusų tautybės piliečiai.

Kad neturi būti vykdomas piliečių pasirengimas ginti šalį, mano 18 proc. apklaustųjų. 13 proc. respondentų neatsakė į šį klausimą arba nežinojo, ką atsakyti.

Apklausa taip pat parodė, kad ginti šalį, jei kiltų grėsmė, eitų 44 proc. visų Lietuvos gyventojų.

Labiau už kitus savo šalį ginti nusiteikę jaunesni nei 50 metų žmonės, miestiečiai, gyventojai, turintys aukštąjį išsilavinimą bei didesnes šeimos pajamas.

Ginti Lietuvą eitų didžioji dalis suaugusių Lietuvos vyrų - 59 proc. ir didžioji dalis tų, kurie yra tarnavę kariuomenėje. 71 proc. Lietuvos kariuomenėje tarnavusių gyventojų atsakė eitų ginti savo šalies.

Viešosios nuomonės tyrimą lapkričio 12-22 dienomis atliko rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanija "Baltijos tyrimai".

Raktažodžiai
Sidebar placeholder