Baltijos jūroje vyks didelio masto pratybos

Baltijos jūroje vyks didelio masto pratybos

Gegužės 11–14 d. Baltijos jūroje prie Lietuvos krantų vyks tarptautinės, kasmetinės karinės pratybos „Baltijos tvirtovė 2015“ (angl. „Baltic fortress 2015“), kuriose dalyvaus virš 20 karinių vienetų ir tris tarptautinius štabus sudarantys karininkai iš 8 skirtingų šalių. Pratybų dalyviai, tarp kurių ir NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų junginio 1-oji grupė, gegužės 8-10 dienomis lankosi Klaipėdos uoste.

Šiais metais tai didelį mąstą įgavusios Lietuvos Karinių jūrų pajėgų organizuojamos pratybos, kuriose ne tik kaip įprasta dalyvaus Karinių jūrų pajėgų ir Baltijos šalių karinių laivų junginio (angl. sutr. BALTRON) laivai, bet prie pratybų prisijungs ir NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų junginio 1-oji grupė (angl. sutr. SNMCMG1). Iš viso pratybose dalyvaus 20 karinių laivų ir katerių iš 8 skirtingų šalių (Belgijos, Estijos, JK, Latvijos, Lenkijos, Norvegijos, Nyderlandų, Vokietijos), Karinių jūrų pajėgų Povandeninių veiksmų komanda ir 2 Karinių oro pajėgų orlaiviai. Pratybose taip pat dalyvauja Baltijos šalių Karinių jūrų pajėgų štabo karininkų kurso klausytojai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos, kuriems šių pratybų planavimas ir koordinavimas yra kurso studijų baigiamasis etapas. Pratybų dalyviai gegužės 8-10 dienomis lankosi Klaipėdos uoste, kur vykdo pasiruošimą pratyboms, bei dalyvauja oficialiuose ir koordinaciniuose pratybų renginiuose.

Šiomis pratybomis tobulinamas Karinių jūrų pajėgų personalo gebėjimas vykdyti tarptautines pratybas ir karines operacijas, išbandomos Karinių jūrų pajėgų vadovavimo ir valdymo galimybės, treniruojamasi vykdyti sąveiką su NATO greitojo ragavimo pajėgomis, integruojant jas į vykdomas karines operacijas. Pratybų metu bus sustiprintas Lietuvos teritorinių vandenų ir išskirtinės ekonominės zonos patruliavimas, vykdomas jūros dugno žvalgymas, ieškant jūrinių minų.

Pratybose dalyvaujantys štabo karininkai turės puikią progą panaudoti savo žinias ir patyrimą bei tobulėti, reaguojant į besikeičiančią situaciją valdyti karinių laivų junginius, vykdant karines operacijas jūroje pagal pratyboms numatytą hibridinio karo scenarijų. Pratybose dalyvaujančių laivų įgulos tobulins savo įgūdžius jūroje atliekant manevravimo, šaudymo į jūros ir oro taikinius, kovos su nestandartinėmis (asimetrinės) kovos priemonėmis, išminavimo, laivų konvojavimo, laivų sulaikymo jūroje, paieškos ir gelbėjimo ir pagalbos bei aprūpinimo suteikimo veiksmus.

Pratybos „Baltijos tvirtovė“ (angl. „Baltic fortress 2015“) – 2008 metais pradėtos ir kasmetinėmis tapusios tarptautinės pratybos, rotacijos pagrindu organizuojamos Lietuvos, Latvijos ir Estijos, kuriomis siekiama sudaryti sąlygas tarptautinių Baltijos šalių karinių jūrų pajėgų štabo karininkų kurso klausytojams, remiantis NATO procedūromis planuoti pratybas ir realių karinių mokymų jūroje aplinkoje praktikuoti štabo veiksmus įvairių pratybų štabų lygmenyje.

Šių metų pratybų metu taip pat vyksta Lietuvos karinių jūrų pajėgų laivų kovinio pasirengimo patikrinimas bei tobulinamas Karinių jūrų pajėgų laivų gebėjimas vykdyti bendras operacijas jūroje vientisame junginyje.

Penkis mėnesius trunkančiuose Rygoje (Latvija) organizuojamuose tarptautiniuose Baltijos šalių karinių jūrų pajėgų štabo karininkų kursuose šiemet dalyvauja keturi klausytojai iš Lietuvos karinių jūrų pajėgų.

GEGUŽĖS 9-10 D. KARINIAI LAIVAI ATVIRI VISUOMENĖS LANKYMUI

NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų junginio 1-oji grupės (angl. sutr. SNMCMG1) laivų vizito Klaipėdos uoste proga gegužės 9-10 dienomis (šeštadienį ir sekmadienį) Klaipėdos gyventojai ir svečiai nuo 13.00 iki 16.00 val. turės galimybę apsilankyti 6-7 kariniuose laivuose, stovinčiuose Klaipėdos Kruizinių ir karo laivų krantinėse.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder