Daržų gatvėje numatomos permainos

Daržų gatvėje numatomos permainos

Projektai

Kam priklauso taros supirktuvė niekas nežino

Klaipėdos senamiestyje bjauresnės už Daržų gatvę nėra. Taip apie ją atsiliepia tiek patys klaipėdiečiai, tiek miesto svečiai, tiek ir Savivaldybės, kuri turėtų rūpintis miesto veido bruožais, darbuotojai. Nors pietinės šios gatvės dalies detalusis planas Klaipėdos miesto taryboje buvo patvirtintas dar 1991 metais, jo sprendinių įgyvendinimas įstrigo dėl daugybės objektyvių bei subjektyvių priežasčių: tai kai kas projektų nederina, tai griuvenos šeimininkų vos ne policijos šunis pasitelkus ieškoti tenka, tai neatsiranda pinigingų juridinių ar fizinių asmenų, pasiruošiusių investuoti pinigėlius į žemės sklypų, kurių senamiestyje negalima pirkti, o tik nuomoti, "sukultūrinimą".

Vietoj cechų - gyvenamasis namas

Klaipėdos miesto savivaldybės Paminklotvarkos skyriaus vedėja Rima Noreikienė, kalbėdama apie Daržų gatvės problemas, sakė, jog čia jau prasidedančios permainos. Labiausiai džiuginanti naujiena yra ta, jog patvirtiną teritorijos detalųjį planą bei architekto Algio Svidersko parengtą projektą pradeda įgyvendinti bendrovė "Laivyno inžinerijos centras". Minėtoji bendrovė, turinti visas teises tvarkytis sklype Daržų g. 1 - Šaltkalvių g. 3, jau pradėjo griauti buvusius dailės kombinato gamybinius pastatus. Kaip tikino "Laivyno inžinerijos centro" atstovai, iki ateinančio pavasario pabaigos Daržų gatve einantieji galės išvysti darbų rezultatą. Čia bus pradėtas statyti trijų aukštų gyvenamasis namas, kurio pirmajame aukšte būsiančios komercinės patalpos.

Vietoj dailės kombinato cecho iškils gyvenamasis namas

Detektyvo verta istorija

Didžiausią galvos skausmą valdininkams kelia komerciškai bene pats patraukliausias Daržų gatvėje suformuotas sklypas, kuriame stūkso dar sovietmečiu statytas ir vienas iš nedaugelio - jei ne vienintelis - išlikęs pačios minimaliausios architektūros stiklo taro supirktuvės pastatas. Kas aplink jį darosi - sunku net aprašyti, paminėsim tik tiek, kad prie jo sienų veikia jokiais mokesčiais "neapdėtas" labai viešas tualetas. Nepaisant to, buvusiojoje supirktuvėje esama sandėlio. Kam toji apdergta supirktuvė priklauso - niekam neaišku. Pagal oficialius popierius, ji turėtų būti bendrovės "Uostamiesčio žiedas" nuosavybė. Tačiau pastarosios atstovas savininko beviltiškai ieškojusią Paminklotvarkos skyriaus vedėją tikino, jog nieko bendro su minėtuoju pastatu jau seniai nebeturįs, ir jis priklausąs Savivaldybei. Turto valdymo skyriaus vedėjas Jurgis Rima žadėjo pasidomėti, kam juridiškai priklauso šis pastatas. Juolab kad neseniai miesto meras Rimantas Taraškevičius žadėjęs šią problemą "klibinti". O jeigu supirktuvė išties priklauso Savivaldybei, ji bus kuo greičiau nušluota, o sklypas teikiamas žemės nuomos aukcionui.

Privati iniciatyva

Dar vienas projektas, kuriuo pasidžiaugė R. Noreikienė, būsima pastato, stovinčio Daržų ir Aukštosios gatvės sankryžoje, rekonstrukcija. Fizinis asmuo, įsigijęs šį pastatą, dabar rengia jo rekonstrukcijos projektą. Naujasis šeimininkas žada ne tik prikelti namą naujam gyvenimui, bet ir maksimaliai atkurti buvusią jo išvaizdą bei atstatyti buvusį lenktą jo stogą. Šalia minėtojo namo yra suformuotas ir dar vienas sklypas. Šiuo metu ten esama privačių garažiukų. Ir nors būta ne vieno pageidaujančio šį sklypą išsinuomoti, kol kas to nepadaryta. Bėda ta, kad garažiukus turi krūva savininkų, o susitarti su jais visais dėl nuosavybės išpirkimo esą problemiška.

Šiaurės pusėje - apleisti pastatai

Šiaurinėje gatvės pusėje praeivius šiurpina pora užmūrytais langais jau daugel metų stovinčių namų. Vienas jų turi konkretų savininką, kuris bent jau naują stogą namui uždengė. Tačiau daugiau jis nieko padaryti negalįs. Jau kurį laiką pageidaujantis sklypo detalųjį planą bei pastato rekonstrukcijos projektą užsakyti savininkas įklimpo žemėtvarkos pelkėje. Teigiantis, kad tikrai pasiryžęs tvarkytis žmogus sako, kad kuris laikas su žemėtvarkininkais negalįs suderinti reikalingų dokumentų. Dar vieną užmūrytąjį pastatą buvo planuota atiduoti Klaipėdos tautinėms bendrijoms. Tačiau pastarosios - kaip ir nemenka dalis kitų visuomeninių organizacijų - esančios finansiškai neįgalios namo tvarkyti. Tad greičiausiai jis bus perduotas Turto fondui. O tai reiškia, kad pastatas keliaus aukcionan.

Livija GRAJAUSKIENĖ

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder