"Drąsos kelias" inicijuos laikinąją komisiją "tiesai Garliavos įvykiuose nustatyti"

"Drąsos kelias" inicijuos laikinąją komisiją "tiesai Garliavos įvykiuose nustatyti"

Seimo "Drąsos kelio" frakcija žada inicijuoti laikinosios tyrimo komisijos dėl Garliavos įvykių sudarymą, antradienį pranešė frakcijos nariai.

"Mūsų frakcija ruošiasi inicijuoti laikinosios Seimo tyrimo komisiją tiesai Garliavos įvykiuose nustatyti", - per spaudos konferenciją sakė frakcijos narys Vytautas Matulevičius.

"Drąsos kelio" nariai pasipiktino pasirodžiusia informacija, kad Laimutė Stankūnaitė su mažamete savo dukra išvyko gyventi į užsienį, suabejojo iš viso, ar mergaitė gyva. Pasak jų, mergaitė į užsienį buvo išvežta per prievartą, L. Stankūnaitė su dukra, užsienyje saugomos specialios apsaugos, nebus saugios, gyvens pakeitusios išorę ir tapatybę.

"Tuoj prasidės Rugsėjo 1-oji, visi vaikai eis į mokyklą, bet Lietuvos mokinių suole nebus vienos mergaitės", - sakė "Drąsos kelio" atstovas Valdas Vasiliauskas ir sąmoningai įvardijo mergaitės vardą ir pavardę, nors pripažino, kad pagal įstatymus tai daryti negalima.

V. Matulevičius teigė, kad Seimo nariai nepadarys to, ką privalo padaryti teisėsaugos pareigūnai, tačiau jei Seimas nebijo tiesos, palaikys iniciatyvą skurti tokią komisiją.

"Po šito tyrimo bus tikrai Lietuvoje daugiau tiesos", - kalbėjo politikas.

"Drąsos kelio" frakcija teigia iš oficialių šaltinių dėl išvykimo negaunanti atsakymų.

"Ką tai rodo? Kad valstybė yra paralyžiuje. Teisinės institucijos nedrįsta pasakyti tai, ką privalo daryti", - sakė frakcijos narys Povilas Gylys.

Kita vertus, frakcijos nariai pripažino užklausimo dėl valstybės saugomos liudytojos išvykimo nesiuntę. Taip pat parlamentarai patikino kreipsiąsi į aukščiausiais institucijas dėl paskelbtos informacijos apie L. Stankūnaitės ir jos dukros išvykimą.

Parlamentaras, Nepriklausomybės Akto signataras Algirdas Patackas, kuris dėl ligos nedalyvavo spaudos konferencijoje ir jo pareiškimą perskaitė kolega, situaciją prilygino paklusimui blogio jėgoms.

"Nebeatpažįstu Lietuvos - tos valstybės, už kurios atkūrimą dėjau parašą. Pagrobta mergaitė, paslėpta nuo artimųjų ir visuomenės, pagaliau išvežta nežinia kur. Ir visa tai padaryta vis valstybės vardu, valstybės rankomis, paklūstant blogio jėgoms ir joms diriguojant. Tokiu būdu valstybė buvo padaryta bendrininke nusikaltimo prieš mažą vaiką, kuris tiek juridine, tiek teologine, moraline prasme yra pats sunkiausias. Bendrininke, deja, tapo ir tauta, visuomenė, kuri tą lemtingą rytą neišėjo į gatves", - teigė A. Patackas. Jis prognozavo, kad "šis nusikaltimas turės sunkiai nuspėjamų pasekmių tautai ir valstybei".

Kad L. Stankūnaitė su devynmete dukra išvyko gyventi į užsienį, pranešė žiniasklaida. Moteris perduota vienos užsienio valstybės specialiosios apsaugos darbuotojų žiniai. Kokia tai šalis - Lietuvos ir priimančios valstybės paslaptis. Moteris ir dukra gyvens pakeitusios tapatybę.

L. Stankūnaitė teigė išvykstanti, kai visos Lietuvos teisinės institucijos patvirtino jos, mirusio Andriaus Ūso ir kitų aukų nekaltumą, o valstybė pasirūpino, kad ji su dukra galėtų pradėti saugų normalų gyvenimą svetimoje šalyje.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder