Eimutis Misiūnas vertins policijos reformos tikslingumą

Eimutis Misiūnas vertins policijos reformos tikslingumą

Kandidatas į vidaus reikalų ministrus Eimutis Misiūnas yra linkęs iš naujo įvertinti policijos reformos tikslingumą ir tik tada nuspręsti, ką toliau su šia reforma daryti.

"Įvertinsiu reformos eigą, tikslingumą, nenorėčiau sakyti, kad ji būtų stabdoma ar kad reforma netikslinga. Tikrai pati geriausia reforma gali būti blogai įgyvendinama ir pasiekti nekokių rezultatų. Įvertinę visus duomenis, spręsime, ką su ta reforma daryti", - sakė E. Misiūnas pirmadienį po susitikimo su Prezidente Dalia Grybauskaite.

Pasak kandidato, per susitikimą Prezidentė akcentavo valstybės sienos apsaugos problemas.

"Pirmiausia tai, kad reikėtų stiprinti valstybės sienos apsaugą, reikėtų dėti pastangas, kad valstybė siena būtų saugoma moderniomis priemonėmis, šiuo metu jų nepakanka. Prezidentė taip pat akcentavo viešojo saugumo problemą, policijos reformą, smurtą artimoje aplinkoje", - teigė E. Misiūnas.

Kandidatas į ministrus nebuvo linkęs žarstytis skaičiais, kiek būtų galima sumažinti valdininkų.

"Valdininkų mažinimas savaime negali būti atliekamas, turėtų būti optimizuojamos valstybės administracinės funkcijos, jas perkeliant į elektroninę valdžią", - sakė E. Misiūnas, pažymėdamas, kad tokiu būdu mažėjant darbo krūviui būtų galima pertvarkyti ir atitinkamų tarnybų skyrius bei poskyrius.

Paklaustas apie pabėgėlius, kandidatas pažymėjo, kad "Lietuva nesusiduria su tokia problema kaip Vokietija, Italija, Anglija, atsakingai vykdo įsipareigojimus, renkasi pabėgėlius, perkelia į Lietuvą, ir Lietuvos žmonių saugumą užtikrina".

Pagal Europos Sąjungos kvotą į Lietuvą turėtų būti perkelti 1105 pabėgėliai. Kandidatas į ministrus nemano, kad Lietuva pernelyg griežtai atsirenka, kuriuos pabėgėlius pas save atsivežti.

"Tarp pabėgėlių yra įvairių asmenų, dėl to atsakinga atranka yra labai svarbi Lietuvos žmonių saugumui", - sakė E. Misiūnas.

Jis taip pat nesureikšmino problemos, kad dalis perkeltų pabėgėlių pabėga iš Lietuvos.

"Matote, pabėgėliai vertina visą Europos erdvę, ir jie mato, kaip gali gyventi žmonės Vokietijoje, Skandinavijos šalyse, kokios yra išmokos, gyvenimo sąlygos. Europa yra atvira, ir jie tikriausiai įvertinę mūsų valstybės tiek socialines, tiek ekonomines galimybes, renkasi savo kelią", - sakė E. Misiūnas.

Kandidatas į ministrus nebūtų linkęs sekti Latvijos pavyzdžiu ir mažinti pensijas buvusiems Sovietų Sąjungos milicininkams.

"Valstybė pensijų dydį yra nustačiusi įstatymais, poįstatyminiais teisės aktais, kad ir buvę pareigūnai, dirbę tuo metu, kai Lietuva priklausė Tarybų Sąjungai, verti pagarbos, užtarnautos pensijos, ir nemanau, kad reikėtų priimti tokius sprendimus neįsigilinus į situaciją", - sakė E. Misiūnas.

Patirties politikoje neturinčio kandidato laukiantys iššūkiai negąsdina.

"Visada būna pirmas kartas, gavęs pasiūlymą greitai apsisprendžiau dirbti Lietuvos žmonėms. Nemanau, kad turėtų būti sudėtinga. Valstybės valdymas yra (man. - ELTA) žinoma sritis", - sakė E. Misiūnas.

Pasak jo, jam artima Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos programa.

"Ją puikiai esu išstudijavęs, yra daug gerų tikslų, siekiamybių, ir manau, kad ją tikrai galima įgyvendinti", - sakė E. Misiūnas.

Paklaustas apie socialiniuose tinkluose išplitusią nuotrauką, kur jis atlieka špagatą, kandidatas prisipažįsta, kad taip tobulai jo nebepadarytų, bet prisipažįsta sportuojąs.

"Šiuo metu tokio tobulo špagato nepadarau, bet tempimų darau, špagatą beveik padarau", - sakė E. Misiūnas.

43 metų E. Misiūnas yra Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas. Jis yra dirbęs Specialiųjų tyrimų tarnyboje, dėstęs Mykolo Romerio, Lietuvos teisės universitetuose. Jo biografijoje nurodoma, kad kandidatas kalba anglų, rusų ir prancūzų kalbomis.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder