Estija nesako ne VAE projektui - permjeras

Estija nesako ne VAE projektui - permjeras

Lietuvos partnerės Visagino atominės elektrinės (AE) projekte Latvija ir Estija neatsisako dalyvauti jame, tačiau pabrėžia ekonominį projekto pagrindimą, Vilniuje pareiškė trijų Baltijos valstybių premjerai.

Lietuvos Premjeras Algirdas Butkevičius nesutiko su tuo, kad iš Visagino AE yra pasitraukusi Estija.

"Estija visą laiką pabrėžia, kada aš tapau Ministru Pirmininku, kad turi būti atlikti ekonominiai paskaičiavimai, turi atsispindėti elektros energijos gamybos kaštai", - pirmadienį Vilniuje per bendrą Baltijos šalių premjerų spaudos konferenciją sakė A. Butkevičius.

Ministras Pirmininkas informavo, kad Lietuva yra paruošusi atsakymus į Latvijos ir Estijos klausimus, susijusius su projekto įgyvendinimu, ir šiuo metu trijų šalių energetikos bei ekonomikos ministrai toliau tęsia derybas.

Estijos premjeras Tavis Roivas (Taavi Roivas) pritarė šiai A. Butkevičiaus išsakytai pozicijai.

"Tiek jungtys, tiek pajėgumai yra itin svarbūs siekiant užtikrinti saugumą regione ir aptariant šių projektų ateities perspektyvas. Mums labai svarbu ekonominis efektyvumas. Šie klausimai mums visada buvo svarbūs ir mes juos labai išsamiai nagrinėjame", - teigė T. Roivas.

Latvijos laikinoji premjerė Laimduota Straujuma taip pat pabrėžė, kad Visagino AE projektas būtų ekonomiškai patikimas.

"Mes turime klausimų ir tikimės greitai gauti atsakymus į tuos klausimus. Diskutuosime ir nuspręsime dėl ateities", - sakė laikinoji Latvijos vyriausybės vadovė.

Tiesa, Baltijos valstybių premjerai tiksliai nenurodė terminų, kada bus galutinai aišku dėl Visagino AE projekto.

Skaičiuota, kad Visagino AE projekto vertė siekia 5 mlrd. eurų. Lietuvos dalis esą sudarytų apie 1,73 mlrd. eurų. Planuota, kad jėgainės statybas prasidėjus 2015-aisiais, ji veikti galėtų pradėti jau 2020-2021 metais.

2011 m. gruodį iš atominės elektrinės projekto pasitraukus Lenkijai jame toliau dalyvauja Lietuva, Latvija, Estija ir strateginis investuotojas - Japonijos "Hitachi".

Tačiau, anot žiniasklaidos, estai rodo vis atsargesnį požiūrį į projektą ir negarantuoja, kad dalyvaus jį įgyvendinant. Todėl Lietuvos politikai ėmė aktyviau dairytis į Lenkijos pusę. Ją gali būti stengiamasi įkalbėti grįžti į branduolinį projektą.

2011 metų vasarą šalyje buvo surengtas patariamasis referendumas, per kurį projektas nesulaukė paramos.

A.Butkevičiaus Vyriausybė galutinio sprendimo dėl elektrinės nepriėmė iki šiol, o kelis kartus skelbti terminai būdavo vis nukeliami.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder