Etikos komisija tirs Petro Gražulio laiku nedeklaruotą automobilio pirkimą

Etikos komisija tirs Petro Gražulio laiku nedeklaruotą automobilio pirkimą

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį nusprendė pradėti tyrimą dėl Seimo nario Petro Gražulio elgesio, kai šis laiku nedeklaravo įsigyto automobilio.

„Komisija pradėjo tyrimą dėl P. Gražulio elgesio“, – BNS sakė VTEK atstovė spaudai Eglė Ivanauskaitė.

Portalas 15min.lt sausio pradžioje pranešė, kad parlamentaras nedeklaravo pernai nusipirkto su šaldyto maisto produktus gaminančia „Judex“ ir Rusijos naftos bendrovės „Rosneft“ atstovybe Lietuvoje susijusio automobilio.

Anot portalo, su Seimo nariu siejama „Judex“ 2015 metų gegužę lizingu už 32 tūkst. eurų įsigijo automobilį „Lexus“, lizingą įmonė baigė mokėti pernai vasarį.

Tą pačią dieną „Lexus“ buvo parduotas – už 21 tūkst. eurų automobilį nusipirko Vilniuje registruota bendrovė „Nordic Via“, o tai yra „Rosneft“ atstovybė Lietuvoje.

Po kelių dienų ši bendrovė išnuomojo automobilį P. Gražuliui, politikas nuomos sandorį deklaravo. Šią mašiną iš „Nordic Via“ jis už 21 tūkst. eurų nusipirko pernai gegužę, tačiau parlamentaro deklaracijoje buvo įrašyta tik automobilio nuoma.

Po informacijos paviešinimo P. Gražulis sandorį deklaravo. Parlamentaras tvirtino, kad anksčiau to nepadarė jo padėjėjas.

Seimo narys trečiadienį BNS pabrėžė nenorėjęs nuslėpti informacijos apie savo sąsajas su „Nordic Via“, nes automobilio nuomos sandoris visą laiką buvo jo interesų deklaracijoje.

„Gaila, kad nedeklaravau. Aš galvojau, kad mano padėjėjas deklaravo. (...) Sužinojęs, kad nedeklaruota, iš karto deklaravau“, – teigė politikas.

P. Gražulis  klausimų dėl sąsajų su „Judex“ sulaukė užpernai, teisėsaugai pradėjus tyrimą dėl galimo maisto saugos kontrolierių piktnaudžiavimo, kai jie galimai netinkamai reagavo į bendrovės „Judex“ maisto produktuose rastas bakterijas.

Kaip specialusis liudytojas apklaustas P. Gražulis  yra pripažinęs, kad prašė šiuo metu atleisto Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo Jono Miliaus pagalbos dėl „Judex“. Visgi jis tvirtino, jog tai darė siekdamas padėti Lietuvos verslui, o ne dėl galimų savo sąsajų su bendrove.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder