FNTT laikinai vadovaus Antanas Montvydas

FNTT laikinai vadovaus Antanas Montvydas

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai (FNTT) nuo penktadienio laikinai vadovaus Antanas Montvydas, iki šiol dirbęs Valstybės sienos apsaugos tarnybos direktoriaus pavaduotoju. Tai trečiadienį pranešė vidaus reikalų ministras Raimondas Palaitis.

A. Montvydas FNTT direktoriaus pareigose pakeis dabartinį FNTT direktorių Vitalijų Gailių, kuriam, ministrui pasirašius įsakymą jį atleisti, trečiadienis yra paskutinė darbo diena šiose pareigose. Taip pat R. Palaitis pasirašė įsakymą atleisti ir FNTT direktoriaus pavaduotoją Vytautą Giržadą.

"Per pastaruosius metus Vidaus reikalų ministerija įdėjo daug pastangų, sutvarkė ir pertvarkė iš esmės FNTT struktūrą, ji tapo efektyvi, atsirado daug gerų darbų, ir pagrindinis darbas laikinai einančio pareigas vadovo bus tęsti pradėtus darbus taip, kad tarnyba dirbtų efektyviai", - sakė R. Palaitis.

Vidaus reikalų ministras pabrėžė, kad A. Montvydas pareigas eis "visiškai laikinai" ir kiek įmanoma greičiau bus organizuojamas konkursas užimti FNTT direktoriaus postą. Į šias pareigas skirti kažką iš FNTT vidaus, pasak jo, būtų buvę netikslinga, nes struktūra dirbo labai sklandžiai ir bet kokios grandies pasikeitimas būtų ją susilpninęs.

R. Palaitis tvirtino nemanąs, kad Premjero Andriaus Kubiliaus, anksčiau žiniasklaidai sakiusio, kad FNTT dirba efektyviai, ir jo nuomonės dėl situacijos FNTT nesutampa.

"Premjeras sako, kad FNTT dirba gerai, ir aš sakau, kad FNTT dirba gerai. FNTT tarnyba yra beveik 500 žmonių, o ne du jos vadovai" , - pažymėjo vidaus reikalų ministras.

R. Palaitis taip pat sakė, kad apie situaciją FNTT, prieš imantis veiksmų, ne kartą buvo kalbėta su Prezidente Dalia Grybauskaite.

D. Grybauskaitė, vertindama dėl FNTT vadovų susiklosčiusią situaciją, trečiadienio rytą teigė, kad vidaus reikalų ministras R. Palaitis pasielgė Valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo nustatyta tvarka, ir pabrėžė, kad po patikrinimo ant abiejų FNTT vadovų - direktoriaus V. Gailiaus ir jo pavaduotojo V. Giržado - krito įtarimų šešėlis, o teisėsaugos institucijų vadovų reputacija neturi kelti jokių abejonių.

Antradienį R. Palaitis pranešė, kad V. Gailiui ir V. Giržadui naikinama teisė dirbti su įslaptinta informacija.

Ministro teigimu, tokį sprendimą jis priėmė gavęs siūlymą iš Valstybės saugumo departamento (VSD).

Kokią medžiagą VSD jam pateikė ir kaip savo siūlymą argumentavo, ministras teigė pasakyti negalįs - pasak jo, ši informacija yra įslaptinta.

Pagal Vidaus tarnybos statutą, tiek FNTT vadovas, tiek jo pavaduotojas privalo turėti leidimą dirbti su slapta informacija. Tokį leidimą panaikinus, asmuo nebeatitinka reikalavimų eiti šias pareigas, ir jis privalo būti atleistas, jam gali būti siūlomos kitos pareigos. Atleidimą iš darbo pasirašo vidaus reikalų ministras.

Liberalų ir centro sąjungos, kuri į Vyriausybę delegavo R. Palaitį, vadovybė antradienį išplatino pranešimą, kad partija palaiko R. Palaičio poziciją, kadangi FNTT turi vadovauti tik skaidrios reputacijos pareigūnai.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder