G. Žiemelio verslas padėjo Sirijoje kariaujantiems rusų samdiniams?

G. Žiemelio verslas padėjo Sirijoje kariaujantiems rusų samdiniams?

Verslininko Gedimino Žiemelio netiesiogiai kontroliuojamos įmonės nuomojo orlaivius Ukrainos bendrovėms, tiekusioms lėktuvus Sirijoje kariaujantiems rusų samdiniams, skelbia naujienų agentūra „Reuters“.

„Reuters“ cituoja Ukrainos orlaivių registrą, kur nurodoma, kad nuo 2016-ųjų spalio iki 2018-ųjų vasario penki lėktuvai, priklausantys Lietuvoje registruotos bendrovės „AviaAM Leasing“ antrinėms įmonėms, buvo išnuomoti Ukrainoje esančioms kompanijoms „Khors“ ir „Dart“.

„Khors“ visą tą laikotarpį buvo įtraukta į JAV vyriausybės „juodąjį sąrašą“, o „Dart“ jame figūravo dalį laiko dėl savo vaidmens prisidedant prie vakarietiškų orlaivių „Airbus“ ir „Boeing“ eksporto Sirijos oro bendrovėms, nepaisant draudimo tai daryti.

„AviaAM Leasing“ vadovas Tadas Goberis „Reuters“ sakė, kad jo vadovaujama bendrovė jokių lėktuvų įmonėms „Dart“ ir „Khors“ nenuomojo ir kad Ukrainos registro informacija yra klaidinga.

Ukrainos valstybinės aviacijos tarnybos atstovas savo ruožtu sakė, kad dėl neteisingų duomenų registre niekas nesikreipė.

Kovo pabaigoje „Reuters“ susisiekus su „AviaAM Leasing“, trys iš tų lėktuvų buvo pašalinti iš Ukrainos registro. Vienas orlaivis tebėra įrašytas registre kaip priklausantis „AviaAM Leasing“ ir eksploatuojamas „Air Alanna“ – naujos bendrovės, perėmusios „Dart“ aktyvus ir įsipareigojimus.

Kitas lėktuvas buvo perduotas Kanados bendrovei „Abynity Systems LP“. Kaip rodo Ukrainos registro duomenys, šį orlaivį eksploatuoja „Khors“.

„AviaAM Leasing“ atstovai situaciją BNS pažadėjo pakomentuoti vėliau pirmadienį.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder