Gerumo iniciatyvos: nuo aukcionų iki vilties maratono

Gerumo iniciatyvos: nuo aukcionų iki vilties maratono

Pagalba

Pranciškonas brolis Benediktas, kalėdiniu laikotarpiu dalyvavęs meno kūrinių aukcione, kurį organizavo LIONS moterų klubas "Smiltė", surinktų pinigų dalybose onkologinėmis ligomis sergančių vaikų šeimoms, susigraudinęs pasakė: "Nelabai vertas būti su jumis..."

Ketverių Justina ir devynerių Viktoras, lyg patys sveikiausi vaikai pasaulyje, visai nesidomėjo, ką tie dėdės ir tetos kalba prie Kūčių išvakarėse vienoje užeigoje padengto stalo. Jiems kur kas įdomesnis atrodė pianinas, kurio klavišus pirmiausia spaudė Justina, o paskui ir Viktoras...

Tokiai "muzikai" skambant, jų mamytės pasakojo apie pirminį šoką, sužinojus vaikų onkologinių ligų diagnozes. Ašaros, neviltis, o paskui ryžtas - veikti ir įveikti.

Apie tai pasakojančios mamos tą popietę irgi sunkiai tvardė ašaras. Bet jos vis tiek prasiveržė, kai LIONS Klaipėdos apskrities moterų klubo "Smiltė" prezidentė Jolita Cirtautienė paskelbė, kiek kuriai šeimai, slaugančiai onkologinėmis ir hematologinėmis ligomis sergančius vaikus, yra paskirta pinigėlių, suaukotų perkant meno kūrinius moterų surengtame aukcione.

"Džiaugėmės, kai pavyko surinkti tikrai nemenką sumą. Tačiau po aukciono užgulė dar didesnis rūpestis, kaip teisingiau tuos pinigėlius išdalinti. Juk, kaip ir prieš metus, vienos šeimos vaikeliui jau nebespėjome suteikti paramos, nes jis tiesiog nebesulaukė Kalėdų..." - jaudindamasi kalbėjo klubo prezidentė.

Ketverių Justinai, kaip ir devynmečiui Viktorui, meilės ir priežiūros šeimose tikrai pakanka. Bet štai remontui bute padaryti Justinos mamai tikrai parama reikalinga. O Viktoro mamytė labai apsidžiaugė, kad įteiktus pinigėlius galės panaudoti vaistų priemokoms, reabilitacijai Palangoje. Beje, - ir pramogoms vaikams, kurios yra nemenkesnis vaistas nei medikamentai ar chemoterapijos seansai.

Mamos ašarojo ir tuomet, kai buvo įteikti ne tik pinigėliai, bet ir kalėdinės dovanos sergantiems vaikams bei jų sesutėms ir broliukams. Vienturtė Justina apdairiai pareiškė taip pat turinti broliuką. Klubo "Smiltė" moterys sukluso: kai aiškinosi šeimos gyvenimo sąlygas, apie broliuką lyg ir negirdėjo... Justina, kaip pats sveikiausias vaikas pasaulyje, tiesiog gudravo, broliuku "pristatydama" savo lėlę...

Be šių dviejų šeimų, pinigų "Smiltė" skyrė dar dviem, kurios renginyje dalyvauti negalėjo.

Besidauginantis gėris

Pinigų dalybų onkologinėmis ligomis sergančioms šeimoms rituale dalyvavęs UAB "Olimpic Casino Group Baltija" vienas vadovų Liutauras Radžius pranešė, kad moterų klubo surengtame aukcione už 3300 litų jo įsigytas Nomedos Marčėnaitės keramikos darbas kabės ne kabinete. "Mes jį "įdarbinom". Jis pakabintas fojė, po darbu pastatėme aukų dėžutę su akcijos "Sušildykim mažąsias širdeles" logotipu. Taip manome prisidėti prie moterų pradėto kilnaus darbo",- sakė L. Radžius.

Tą popietę apstulbino ir dar viena brolio pranciškono Benedikto paskelbta žinia: gegužės 11 dieną, per Sekmines, Klaipėdoje startuos pas mus dar neregėtas ir negirdėtas dalykas - maratonas "Vilties inkaras". Jį inicijuoja Mažesniųjų Brolių Ordino Lietuvos Šv. Kazimiero provincija, tiksliau - broliai pranciškonai. Paramos akcijos tikslai - rinkti lėšas Vakarų Lietuvos onkologinių ligonių informacijos ir pagalbos centro Klaipėdoje statybai. Planuojama, kad akciją finansuos įvairios kompanijos mainais už reklamą, kurią įgyvendins žadamo surengti trigubo mini maratono (3,3 km) dalyviai. Pranciškonai siūlys ir dar vieną koncepciją - kad visi maratono dalyviai ieškotų rėmėjų tarp savo giminių ir draugų.

Maratone turėtų bėgti ir tikros sporto žvaigždės, ir mėgėjai. Bėgs ir sergantieji onkologinėmis ligomis. Kurie negalės bėgti, atstumus galės įveikti pėsčiomis. Numatomi maršrutai: "Akropolis" - Melnragė, Giruliai - Onkologijos ligoninė, prekybos centras BIG - Onkologijos ligoninė.

Entuziazmas

Išgirdusiosios apie maratoną, ką tik dėl sergančių vaikų besigraudinusių "Smiltės" klubo moterų veidai nušvito: "Bėgsime. Su savo klubo vėliava, marškinėliais",- žadėjo jos. Kai kurios, suabejojusios savo jėgomis, pradėjo siūlyti variantus: atstumus įveiksiančios paspirtukais, gal riedučiais. Moterys jau įsivaizdavo, kaip maratone galėtų dalyvauti neįgaliųjų klaipėdiečių klubai, kurių nariai važiuotų invalidų vežimėliais. Taip pat su savo vėliavomis ir atributika. Visus popietės dalyvius, neišskiriant ir onkologijos ligomis sergančių vaikų mamų, apėmė euforija. Mintyse jau kiekvienas įsivaizdavo, koks tai būtų grandiozinis ir spalvingas renginys. Bet svarbiausia, kad jis būtų skirtas senai brolių pranciškonų svajonei įgyvendinti - Klaipėdoje pastatyti onkologinių ligonių informacijos ir pagalbos centrą.

Tokie labdaros maratonai rengiami Niujorke ir Londone. Per juos surenkamos milžiniškos lėšos kilniems tikslams. Broliai pranciškonai tikisi, kad ir Lietuvoje, ir būtent Klaipėdoje, rengiamas labdaros maratonas turėtų pavykti.

"Aš - klaipėdietis. Ir taip norėtųsi, kad mano gimtasis miestas taptų ne vienkartinių sveikatinimo akcijų citadėle",- sakė brolis pranciškonas Benediktas. "Vakarų ekspresas" įsipareigojo būti šio kilnaus užmojo informaciniu rėmėju.

... Kol suaugusieji švaistėsi idėjomis apie maratoną, keturmetė Justina ir devynmetis Viktoras, visiškai užmiršę ir chemoterapijos seansus, ir gautas kalėdines dovanas, tebemaigė pianino klavišais. Ir jų "muzika" tvirtino - visiškai laimingi sulaukė šių Kalėdų. Kad tų Kalėdų šių vaikų, ir ne tik jų, gyvenimuose būtų dar daug daug.

Po aukciono užgulė dar didesnis rūpestis, kaip teisingiau tuos pinigėlius išdalinti, Juk, kaip ir prieš metus, vienos šeimos vaikeliui jau nebespėjome suteikti paramos, nes jis tiesiog nebesulaukė Kalėdų...

Gražina JUODYTĖ

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder